Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Powiększony budżet :> - wokółuszne+wzmak do 1600/1700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

co do espressivo to sie zgadzam ze bedzie bezpieczniejsze.

 

co do kolejnosci doboru, przepraszam ale moim zdaniem bzdura. najpierw dopierasz sluchawki, glosniki... a potem do niego dopasowujesz klocki. Nie mowie ze osobno dac i wzmak. Jak najbardziej wskazana synergia tych elementow.

Ale najpierw sluchawki! Bo to one maja najwiekszy wblyw na prezentacje, na barwe - na to co od razu rzuca sie w uszy. Tor ksztaltuje i wyciaga z nich to co najlepsze, a nie zmienia ich charakter o 180stopni!

Bo jak najpierw kupii daca, ampa... najwyzszych lotow. Potem szuka sluchawek i co - dt990 najbardziej mu sie spodobaja ze wszystkich na rynku. A sie okazuje ze tor za jasny i agresywny... to co? Ma sie na hd650 nagle przerzucic? Co ma inny charakter zupelnie?

 

Sluchawki to jest wlasnie silnik w aucie... i to on jest najwazniejszy. A tor to sobie to autko ksztaltujemy... np. czy skrzynia manualna czy automat? Czy naped 4x4 dla lepszej przyczepnosci? Moze kontrola trakcji? Ale charakterystyki silnika to nie zmieni w znaczacy sposob - tak jak tor sluchawek.

 

Reasumujac. NAJPIERW SLUCHAWKI! I moze ten temat skonczmy - bo jak czytam w necie to dla niektorych robi sie to dyskusja o wyzszosci wielkanocy nad bozym narodzeniem i na odwrot.

 

a przepraszam w czym dt860 sa lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją reckę to się dowiesz.

 

Największy wpływ na to co usłyszysz ma DAC, w nim się dzieje najwięcej i on technicznie jest najbardziej zaawansowany i skomplikowany.

 

Za mało wiesz by mnie pouczać w tej kwestii, więc daruj sobie takie posty.

 

To co on usłyszy to w największej mierze zależne będzie od daca, słuchawki się elegancko skalują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na to co usłyszysz ma DAC, w nim się dzieje najwięcej i on technicznie jest najbardziej zaawansowany i skomplikowany.

 

to po cholera ja kupuje sluchawki :/ kurde... ze tez nie wpadlem ze moglem zostac na pchelkach z clip+ a po prostu zainwestowac w DACa :)

 

Za mało wiesz by mnie pouczać w tej kwestii, więc daruj sobie takie posty.

 

lol... tyle w temacie :) zapomnialem ze ja w ogole gluchy i gUpi jestem ;) i dobry dobor DACa to podstawa uzyskania porzadanego brzmienia. Bo on zrobi mi z ath700x ciemne i dociazone sluchawki... a z takich fidelio L1 klarowne, zimne i z uwypukleniem wyzszej srednicy...

No chyba, ze mikolaj mowi o DACach z fajnym eq - to wtedy wszystko z dzwiekiem Pany zrobimy :D

 

@darkwork - nie przejmuj sie ;) i jak dobierzesz sobie jakies sluchawki to POTEM pomorzemy w doborze DACa i wzmaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łolaboga.... ostatnio widziałem spoko klocki lego za 1700...

 

Może nawet nie identyczny sprzęt na lata - jak przyjdzie budżet to przyjdą i drugie słuchawki, ale to dopiero gdzieś w najbliższym lecie :P do tego czasu cena już max niech będzie 2000, chociaż im bliżej 1700, tym lepiej. Boję się trochę o to, że wszystko będzie grać jak ten najlepszy element, tutaj chyba dac, nie znam się na sprzęcie, ale cena nie wydaje się być proporcjonalie wysoka do innych części toru:p.

Dlatego nawet jak znajdzie się ten dac droższy o stówę/dwie, to proszę o propozycje.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z tel.

 

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale cała magia odbywa się w dacu, wzmacniacza rola to tylko sygnał wzmocnić.

 

W końcu to robię a czasem projektuje to chyba wiem czym się ugrywa najwięcej.

 

Po prostu jesteś kolejną osobą która jak mantra powtarza te same brednie a potem jest wielce zdziwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj szkoda tylko, ze jak na razie nie powstal taki wzmacniacz, ktory "tylko wzmacnia" sygnal. Z mojego punktu widzenia rowniez sluchawki są najważniejszą częścią, potem dac i wzmacniacz. Jesli kolega jest zdecydowany na DT990 pro to niech je kupuje, zostawi czesc kasy na wzmacniacz, a reszte wyda na porządne źródło, które będzie miało odpowiedni charakter. Jak na początku drogi sygnału będzie lipa, to na końcu cudów nie ma się co spodziewać, a wzmacniacz ma być taki, który albo wnosi niewiele i jego rolą jest poprawne wysterowanie słuchawek, albo grający tak, żeby nie było przegięć w paśmie (pod wlasne gusta).

 

Najlepiej polecić mogą Ci, którzy używają DT990pro i dobrali do nich resztę toru doswiadczalnie przerzuciwszy szereg klocków, którzy opiszą swoje preferencje i których system zamyka się w budżecie.

 

Polecanie wzmaka w oderwaniu od źrodla na które zostają grosze nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szwagiero HP100 w domu, nic wielkiego, to jak one różnicują dace kiedy wzmak i okablowanie te same to szok, bo one się zmieniają bardzo znacznie z agresywnych w spokojne itp. nawet dwa "takie same" dace z innymi opampami czy elementami po drodze potrafią i często się bardzo różnią.

 

DT990 PRO trochę miałem fajne słuchawki, ale nie o nie chodzi, najpierw organizacja źródła/toru później słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale cała magia odbywa się w dacu, wzmacniacza rola to tylko sygnał wzmocnić.

 

W końcu to robię a czasem projektuje to chyba wiem czym się ugrywa najwięcej.

 

Po prostu jesteś kolejną osobą która jak mantra powtarza te same brednie a potem jest wielce zdziwiona

 

Wybacz kolego, ale nie moge juz spokojnie czytac. Jezeli jest tak jak uwazasz, to napisz mi prosze, jaki kupic DAC i wzmacniacz, by poznij sobie wybrac cos z sluchawek grado sr80, sr325, gs1000, K701, DT150, DT880, DT990, T70, ATH AD500, ATH AD900, HD600/HD650, SRH 750DJ

Wszystkich tych sluchawek sluchalem, jednych mniej innych wiecej w kombinacji z: Audinst, Fiio E10, Valab NOS DAC, MF M1DAC, Arcam rDAC, PS GCHA USB, SOHA, Klon Lehmana x2, Leben, Hybryda by MicSzu, WBA GT (WBA, MicSzu i SOHA na 6 roznych kompletach lamp, klon i Audinst na podobnej liczbie opampow). Kable i konwertery USB juz litosciwie pomine.

W mojej opini popartej odluchami w/w sprzetu, kazde z tych sluchawek najlepiej graja na innej kombinacji z powyzszego zbioru, przy czym ZAWSZE najwieksza roznica jest zamieniajac w torze sluchawki.

Wiec jezeli jestes takim ekspertem za jakiego sie uwazasz, napisz jaki powinienem kupic tor, zamiast tych wszystkich powyzszych gratow, zeby sluchac wszystkoch swoich ulubionych sluchawek.

Rozumiem, ze jak na takiego eksperta przystalo, rozniez nie bedziesz mial problemu, z okresleniem ktore sluchawki w jakiej kombinacji powyzszych sprzetow spisuja sie najlepiej, a do ktorych kompletnie nie pasuja.

 

Autorze

Jezeli juz wybrales sluchawki i padlo na DT990Pro, to sie tego trzymaj, podobnego dzwieku nie uzyskasz z innych sluchawek, chcoaizbys podlaczyl je pod sprzet wartosci samochodu. Teraz postatraj sie kupic im towarzystwo, ktore najlepiej im sluzy. Z moich doswiadczen z Beyerdynamicami, potwierdzam, ze najlepiej sluzy im lampa OTL i pozostala czesc budzetu proponuje przeznaczyc wlasnie na jak najlepsza tego typu konstrukcje, a bardzo dobrego DACA dokupisz jak bedziesz mial przyplyw gotowki, bo w pozostalym budzecie na pewno nie kupisz dobrej klasy wzmacniacza i DACA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up przyjedź do mnie, to zobaczysz ile potrafi zrobić zmiana samego daca, w magię kabli się nie bawię, ale z wielu źródeł dochodzą mnie słuchy, że to potrafi bardzo dużo wprowadzić/zmienić, ale nie mam na to czasu.

 

Takich rzeczy się nie tłumaczy, najlepiej się bada organoleptycznie.

 

Wszystkie dace, które wymieniłeś w większości znam, żadne tuzy to nie są.

 

Ale taki Valab NOS DAC, gra tak charakterystycznie, że on sam zmienia bardzo dużo w torze, miałem w domu kilka dni temu AK4399 i Sabre, wzmak, kable te same, na każdym z tych daców moje testowe HP100 prezentowały ZUPEŁNIE inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze

Jezeli juz wybrales sluchawki i padlo na DT990Pro, to sie tego trzymaj, podobnego dzwieku nie uzyskasz z innych sluchawek, chcoaizbys podlaczyl je pod sprzet wartosci samochodu.

 

w koncu... a juz myslalem ze musze sie zapisac na studia audiofilskie, bo to ja plote bzdury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dzieje się w mózgu... Nie daj się ponieść sugestii, zadaniem toru jest przenieść czysty sygnał i dobrze napędzić słuchawki, awentualnie załatwić kosmetykę brzmieniową.

 

Np. @Violett porównywał Matrix Mini-i do DACów za 10kzł a @Patoos nie słyszał różnicy między nim a UAE23. Duża część wypowiedzi to po prostu oddziaływanie na wyobraźnię ;) lub mylenia jakości dźwięku z jego sygnaturą, która i tak każdy osobiście musi posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowy z nich nie znam :) i pewnie nie poznam bo Grado to nie mój kucyk :)

 

Ale można spróbować z takim Sonic Pearl + jakimś naprawdę dobrym dacem na ES9018 (jest kilka referencji od różnych inżynierów czy DIY), wszystko kwestia kosztów.

 

W dacu się dzieje więcej niż w słuchawkach i wzmaku razem wziętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dzieje się w mózgu... Nie daj się ponieść sugestii, zadaniem toru jest przenieść czysty sygnał i dobrze napędzić słuchawki, awentualnie załatwić kosmetykę brzmieniową.

 

dokłanie - stąd najpierw dopieramy słuchawki co nam odpowiadają swoją sygnaturą, a potem dobieramy pod nie tor aby je dopieścić :)

może skończmy ten temat skoro widać co jest normą a co pójściem pod prąd? :)

i zostawmy wątek pod wymagania Autora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj no więc mając DT990 kolega sobie dobierze daca wedle preferencji, w zasadzie swoimi wpisami potwierdzasz fakt, ze mając dane sluchawki przez odpowiednie dobranie np. źródła można sprawić, że sluchawki zagrają mocno inaczej. Jesli autor będzie miał słuchawki w ręku yo wtedy w zależności od tego, jakie granie chce można mu polecić daca o odpowiednim charakterze. Wzmacniacz ma dobrze wysterowac sluchawki i ma grać jak najmniejsza rolę w systemie w kwestii wnoszenia do dźwięku swojej charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii to wygląda w praktyce ja się na tym przejechałem kilka razy, zdecydowanie lepiej mi było jechać z torem do sklepu (dogadać się zawsze można) wziąć co mają i na spokojnie przesłuchać.

 

Szczególnie, że DT990 PRO to słuchawki specyficzne, które się kocha albo nienawidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO największe różnice słyszałem w nagraniach. Potem w słuchawkach. W DACach i wzmakach są małe różnice o ile nie modulują sygnału i wszystko pod względem elektrycznym jest ze sobą zgrane. Taki Valab NOS to jest po prostu basowy zamulacz, no ale nawet on może zagrać wyśmienicie w pewnych systemach.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj ile chcesz za referencyjnego daca na ES9018? Sonic Pearl? Jeszcze niedawno pisałeś, że Twoje klony grają lepiej od produktów majkela. A teraz wzmaki Majkela to uniwersalne klocki pod każde sluchawki?

 

Tak poza tematem to kilka dni temu pisales, ze zmywasz się z forum. Czy Twoje "wyjście" jest uzależnione tylko od skasowania konta? Moim zdaniem jak ktoś się decyduje na porzucenie tematu audio to po prostu nie wchodzi na forum i nie jest aktywny, a nie uzależnia swoją aktywność od skasowanie konta. Czy możesz w końcu nie rzucać słów na wiatr po wszystkich obietnicach Twoich wzmak killerów, super daców i zrobić choć raz to, co szumnie oglosileś?

IMHO największe różnice słyszałem w nagraniach. Potem w słuchawkach. W DACach i wzmakach są małe różnice o ile nie modulują sygnału i wszystko pod względem elektrycznym jest ze sobą zgrane. Taki Valab NOS to jest po prostu basowy zamulacz, no ale nawet on może zagrać wyśmienicie w pewnych systemach.

Nie słuchałem Valab NOS ale słuchałem daców na TDA1543 np. ze stopniem lampowym i do zamulaczy było im bardzo daleko, wręcz przeciwnie były niesamowicie szybkie, rozdzielcze, a w rocku bas i bębny były tak dynamiczne, że gacie spadały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowy z nich nie znam :) i pewnie nie poznam bo Grado to nie mój kucyk :)

 

Ale można spróbować z takim Sonic Pearl + jakimś naprawdę dobrym dacem na ES9018 (jest kilka referencji od różnych inżynierów czy DIY), wszystko kwestia kosztów.

 

W dacu się dzieje więcej niż w słuchawkach i wzmaku razem wziętych.

Hmm, SP kosztuje kilkukrotnosc budzetu ;-) A i to nie wierze,z e poradzi sobie z kazdymi sluchawkami, bo kazde potrzebuja czegos innego. Nie ma chyba wzmacniacza, ktory poradzi sobie zarowno z 32 jak i 600Ohmowymi sluchawkami, ale ok, SP nie sluchalem, nie ocenie, po prostu podchodze z ostroznoscia do kazdego hajendu za taka $$$.

 

Ale pierwszym zdaniem mnie rozwaliles :D To skoro najwazniejszy jest DAC, potem Wzmacniacz, a sluchawki to dodatek, to dlaczego tak asekuracyjnie wykluczasz Grado?

To co wymienilem, to najpopularniejsze sluchawki tzw. hi-end entry, wiec nie znajac polowy z nich, naprawde nie odwazylbym sie do snucia takich teorii jakie tutaj przedstawiasz. Wiec na czym sie opierasz? Na podstawie odsluchu HP100 i DT990 i pewnie jakichs superluxow twiedzisz co twierdzisz? Odwaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem przykład ? Akurat BP relatywnie nie dużo zmienia w mojej ocenie z racji swojej prostoty.

 

Tak moje odejście uzależnione jest nie tyle od usunięcia a od samego Mariusza i jego decyzji w tej sprawie, bądź kogoś kto jest nad nim (jeśli jest).

 

A cena mojego daca nie powinna Cię interesować i tak nie będzie Cię stać, no chyba, że chcesz mi w polu odrobić to zapraszam ;)

 

Grado wykluczam z przyczyn ergonomicznych a nie brzmieniowych :)

 

Z połową to może przesadziłem bo znam tylko SR80, innych Grado nie tykałem, DT150 oraz T70 nie słuchałem, reszta jest mi doskonale znajoma bo w większości miałem je na własność.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Valab NOS ale słuchałem daców na TDA1543 np. ze stopniem lampowym i do zamulaczy było im bardzo daleko, wręcz przeciwnie były niesamowicie szybkie, rozdzielcze, a w rocku bas i bębny były tak dynamiczne, że gacie spadały.

 

 

Ja sluchalem (nadal go mam i zdaza mi sie go sluchac, chociaz pewnie niedlugo wyladuje w komisie, bo okazji coraz mniej) i potwierdzam Twoje obserwacje. No chyba, ze sie go zepnie z 750DJ i OTLem (w koncu czemi nie? zgodnie z opinia mikolaja ;-) ), ale wtedy to chyba kazdy DAC bedzie basowym zamulaczem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba najlepszym pomysłem bedzie espressivo+dt990pro, wszyscy są co do tego mniej lub bardziej, lecz zgodni, a mi takie rozwiązanie bardzo sprzyja, bo wszystko mniej więcej w ustalonym budżecie, pozostał tylko dac, na którego zostało trochę kasy.

Także jedynie co, to zostało mi dobrać konkretnego daca.

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valab nie muli, to bardzo fajny dac, chociaż ja nigdy nie rozumiałem jednej rzeczy co Ci ludzie robią z gotowaniem tych układów na 8V, robiłem testy i poza tym, że można kostki ugotować to brzmienie niezmienne.

 

Valaba jak miałem to barwę miał ok, tylko pamiętam na lewym kanale śmiecił jak nic nie grało no i grzał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem przykład ? Akurat BP relatywnie nie dużo zmienia w mojej ocenie z racji swojej prostoty.

 

Tak moje odejście uzależnione jest nie tyle od usunięcia a od samego Mariusza i jego decyzji w tej sprawie, bądź kogoś kto jest nad nim (jeśli jest).

 

A cena mojego daca nie powinna Cię interesować i tak nie będzie Cię stać, no chyba, że chcesz mi w polu odrobić to zapraszam ;)

 

Grado wykluczam z przyczyn ergonomicznych a nie brzmieniowych :)

 

Z połową to może przesadziłem bo znam tylko SR80, innych Grado nie tykałem, DT150 oraz T70 nie słuchałem, reszta jest mi doskonale znajoma bo w większości miałem je na własność.

 

Hmm, ciag dalszy... po odsluchu sr80 wykluczasz gs1000 ze wzgledu na wygode :D

 

OK, zatem prosze o uniwersalny tor dla 750DJ i ATH AD500 (zblizona polka cenowa, zeby nie bylo, ze niewiadomo co kaze porownywac)

 

PS. Pytanie na tym etapie dyskusji jest juz raczej retoryczne, kto chcial juz zrozumial o co mi chodzi.

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności