Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Powiększony budżet :> - wokółuszne+wzmak do 1600/1700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wy się domyślacie, a ja właśnie słucham DT990 Pro z Klonem. I nie jest ostro. A już na pewno nie za ostro...

No niestety, zostały mi na razie domysły :D .

Klon jest taki sam co mój czy trochę zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj jak Fatso czujesz niedosyt w gorze tutaj to ja sie zaczynam martwic o ten brak ostrosci :)

faktem jest, ze jakkolwiek by nie brac pod uwage wymagan innych i uciekac od swoich upodoban, to jednak doza subiektywnosci pozostaje...

 

jak Kurop bedzie mial w tym tygodniu Twoje zabawki na sklepie to sam sprawdze dokladnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klon ma inny opamp, a poza tym identiko. Opamp właśnie na DT990 wsadzony. Do Denonów używam innego.

A masz coś, żeby jaśniej było z HD650.

 

Podwójny NE5534p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę to pod uwagę przy ocenie. Są mniej ostre od Denonów a nawet od Hifimanów. W górze czuję pewien niedosyt, aczkolwiek nieduży.

 

Najważniejsze, że rozdzielczość nie kuleje.

Jeśli to moje pierwsze porządne słuchawki (teraz mam na głowie UR40) - czy będzie mi ten niedosyt jakoś kolidował?

Coraz bardziej myślę nad FCL'em niż nad Espressivo. Ale czas mam do świąt, więc jeszcze przeszukam na spokojnie internety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem przy odsłuchu niewiele do sprecyzowania, czy góra jest ok czy nie. Podłączono mi je do jakiegoś niemożliwego do opisania przeze mnie tworu, grały z nim świetnie, ale leciały tam tylko pojedyncze nagrania gitar itp, a nie pełne kawałki

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkwork Tobie najpierw jest potrzebny sensowny dac, dlatego ja proponuje kupić za tę kasę na spokojnie daca i wzmacniacz (jak trzeba to troszkę dorzucić).

 

Niż później jak kupisz wzmaka i słuchawki na gwałt szukać daca, te ******lniki typu UAE23 to sobie odpuść bo to są po prostu protezy/zabawki jak ktoś ma jakiegoś nowego kompa to dźwiękowo jest niewiele więcej (o ile jest) niż dobra integra na ALC1150.

 

Espressivo w mojej osobistej opinii tworzy lepszą synergię niż jakikolwiek klon z DT990 PRO, jedynie problem może pojawiać się przy bardzo szybkiej i intensywnej muzyce.

 

Sam klonów zrobiłem już grubo ponad 100 pod różne słuchawki, DT990 PRO prywatnie miałem i lampa zdecydowanie im sprzyja. Chociaż ja na autora miejscu bym wolał DT860 kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszaj chlopakowi w glowie! :P

jesli nie chce zonglowac sprzetem a miec go na lata to najpierw wybieramy sluchawki co nam najbardziej odpowiadaja a potem do nich budujemy tor! wiez zadne najpierw dac/amp!

tylko sluchawki... a potem zbieramy tor.

oczywiscie najlepiej to rozplanowac wszystko na raz - chocby w celach budzetowych...

 

co do lampa vs klon - tak dla mnie tez wygrywala tu lampa. ale bezposrednio dt990 sluchalem na jakims chinskim prostym klonie (pewnie LC albo i jego podrobka ;) )... lampa nie pamietam jaka to byla.

wiec nie wykluczam ze przy innych klonach bedzie to inaczej - skoro nawet bezposrednie porownania sie powyzej pojawily. choc moze to byc kwestia preferencji, gatunku muzyki, .... itp itd... bo jedno to ogolne SQ i wyciagniecie tego z dt990 a inne to barwa. i przede wszystkim to mi przeszkadzalo w polaczeniu z LC.

 

i kolejny fakt o polaczeniu z espressivo w necie pelno dobrych opinii...

 

reasumujac - sam musze tez to sprawdzic :)))

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się robi dobry tor a później dobiera słuchawki.

 

Do samochodu też najpierw kupujesz radio i nagłośnienie ? Czy może jednak samochód ? Ja miesięcznie masę takich osób przewalam, które nie wiedzą na co najpierw przeznaczyć kasę.

 

Kolega właduje 1700zł w słuchawki i wzmaka, a później będzie latać jak kot ze sraczką w poszukiwaniu daca, który się do tego spasuje.

 

A tak będzie bo ja to kiedyś przerabiałem sam oraz pośrednio z różnymi ludźmi bo jak się powie A to trzeba powiedzieć B.

 

Za 1700zł idzie zrobić sobie w miarę przyzwoity tor, a później zostaje na spokojnie pomyśleć jakie słuchawki.

 

Naprawdę nie sztuką jest kupić DT990 PRO grające lekką V-ką z tendencją do jazgotliwej góry oraz wmaka na tranzystorach, który tej góry nie łagodzi w żadnym stopniu.

 

Więc jeśli już kolega się tak uparł to niech kupi DT990 PRO (ale ja polecam się przyjrzeć DT860 bo są lepsze) + Black Pearl, idą święta, Majkel jest w porządku człowiekiem i można z nim spokojnie pogadać. Perła ma dość aksamitny i spokojny przekaz sama w sobie więc do ostrawych DT990 PRO będzie w sam raz.

 

Jeśli nie chce żonglować sprzętem to musi mieć świadomość, że 1700zł to początek wydatków a nie jego koniec. Szczególnie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Ja jak nie mam pewności to wołam znajomych i 4 osoby jasno stwierdziły, że DT990 PRO lepiej grają na Espressivo niż na bdb Klonie, przy tym samym dacu i materiale. To się z dupy nie bierze, człowiek, który te lampy robi sam je zaleca do tych słuchawek.

 

Przewalałem temat tej lampy i DT990 PRO jakieś 8 miesięcy temu dość intensywnie. Dlatego dla autora najlepszą opcją będzie do nich Espressivo albo spasować z tego modelu i pójść w trochę inną stronę i mieć spokój ducha, bo mimo, że to dobre słuchawki "prawie-otwarte" to są alternatywy dla nich.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności