Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Powiększony budżet :> - wokółuszne+wzmak do 1600/1700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez niezdecydowanie zwlekam już tak długo z kupnem słuchawek, że pojawiły się nowe fundusze i mogę sobie pozwolić na więcej. A zaczynałem od ~200zł...:D
Nie ma sensu powtarzać, wymagania dalej te same:

http://forum.mp3store.pl/topic/110443-sluchawki-wokoluszne-do-domu-rockmetal-do-700800zl-nadal-metlik-po-dlugich-poszukiwaniach/


Do tego proszę o propozycje dac/ampa o dobrej synergii ze słuchawkami.
W poprzednim temacie napisałem o brzmieniu V-kowym, jednak potem się poprawiłem i tutaj też zamierzam - proszę o jako tako naturalne, lecz nieco zakrzywione w tę V-kę - nie o męczącym brzmieniu, jak to V-ka ma w zwyczaju.
Niedługo przejadę się do najbliższego Media Marktu i odsłucham HD600/HD650, jeśli tam będą.
Czy może znaleźć się w tym przedziale coś lepszego od hp100, k550, m50?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj wlasnie hd650, dt880 (rowniejsza wersja dt990, ale dla mnie z niedostatkami basu :) ), beyery t90 (nastepca dt990, lecz imo gra blizaj dt880), denon d600. Choc t90 to by Ci zjadly caly budzet to bez sensu...

tez cos z ath mozesz (a700, a900) popatrzec. Choc dla mnie ath700x byly za jasne i za ostre abym mogl w nich wytrzymac dluzsze odsluchy :)

 

Jesli chcesz brzmienie relaksujace, nastawione na radosc niz stricte analityczne to ja ze wszystkich powyzszych i tak bym wybieral pomiedzy dt990 (po wymianie kabla moim zdaniem to wcale nie jest Vka, a jedynie nieco podbity bas, tez srednica wychodzi zza kocyka), denon d600 i hd650 (ich niestety sam nie slyszalem a jedynie opinie znajomych i recenzje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj wlasnie hd650, dt880 (rowniejsza wersja dt990, ale dla mnie z niedostatkami basu :) ), beyery t90 (nastepca dt990, lecz imo gra blizaj dt880), denon d600. Choc t90 to by Ci zjadly caly budzet to bez sensu...

tez cos z ath mozesz (a700, a900) popatrzec. Choc dla mnie ath700x byly za jasne i za ostre abym mogl w nich wytrzymac dluzsze odsluchy :)

 

Jesli chcesz brzmienie relaksujace, nastawione na radosc niz stricte analityczne to ja ze wszystkich powyzszych i tak bym wybieral pomiedzy dt990 (po wymianie kabla moim zdaniem to wcale nie jest Vka, a jedynie nieco podbity bas, tez srednica wychodzi zza kocyka), denon d600 i hd650 (ich niestety sam nie slyszalem a jedynie opinie znajomych i recenzje).

Dzięki za odp.

Jak napisałem w tamtym temacie, mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim, ale mógłbyś mi napisać, gdzie dałoby radę odsłuchać te proponowane we Wrocku? Bo wybieram się prawdopodobnie w najbliższy czwartek :D.

Mam zamiar odwiedzić muzyczny.pl na Armii Krajowej i oczywiście MP3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w muzycznym czasem miewali beyery i dt990 i dt880 kiedys zastalem. Nie wiem jak jest teraz - na stronie maja wpisane stany magazynowe.

beyery t90 i ath700x spytaj kuropa - moze ma na sklepie jeszcze (mp3store)

d600 salon denon magnolia

z hd650 nie mam pomyslu. saturn w magnolii mial ostatnio tylko hd598. Moze media markt?

 

tylko wez najlepiej jakis wzmacniacz sluchawkowy - przyda sie powyzszym sluchawkom.

albo podlaczaj do sprzetu stacjonarnego w powyzszych sklepach...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy prawdziwy sprzęt i jestem biedny w przenośne wzmaki, więc będę musiał polegać na wzmakach na miesjcu :P.
Dzięki za pomoc. Najwyżej odkopię temat jak wrócę z Wrocławia, jeśli będę miał wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem z Wrocławia i wiem wszystko, co chciałem:

- k550 - słuchałem jako pierwsze, zbyt analityczne i mało dociążone, ale przekonałem się, że bas jest i to calkiem ok. Mimo to, raczej odrzucam tę propozycję.

- hp100 bardzo fajne ogółem, tylko boję się o ten niski basik, bo czasem zbyt mocny

- m50 całokształt był ok, ale dźwięk bywa za ostry, do rozrywkowego słuchania chyba nie pasują

- te a700 (a700x? nie pamiętam) myślałem, że będzie przeciętnie, ale bardzo mi podeszły, w porównaniu do hp100 miały mniej basu, ale gitary ładniejsze

- największy dylemat miałem z dt990 pro, bo byłem u Ostrowskiego i podłączyli mi je do profesjonalnego sprzętu - było trochę ostro, ale ogólnie świetnie - w mp3store słuchałem z ak100, więc nie wiem jak mam porównywać do reszty - tak jakby w tych 990 była masa powietrza, a w innych jej nie bylo, chyba to się nazywa:p. Ktoś mógłby mi doradzić, które najmniej męczą dźwiękiem? I proszę też o porównanie 990 do hp100/a700.

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zdecydowanie 990 mniej mecza. Dla mnie hp100 i a700 byly ostrzejsze... tak to widze ja :))) :

soundmagic hp100 - dol schodzi nisko, ale brakuje mi dociazenia. wyzszy bas/nizsza srednica. To powoduje, ze gitary brzmia chudo, tak samo jak meskie wokale - nieco odchudzone. Sluchawki po jasnej stronie mocy z gora z tych ostrzejszych. Nie dla mnie na dlugie odsluchy wlasnie przez kombinacje jasno + ostro, choc ogolna prezentacja ok. Jest energia i fun.

 

audio technica a700x - nisko schodzacy bas. ale nie dominuje. midbasu/wysokiego basu nie ma duzo. stad bas wydaje sie kontrolowany. Srednica moim zdaniem sucha, rozjasniona. nieco az znieksztalca wokal. Bardzo ostra dla mnie gora - znow jak dla mnie nie mozna sluchac dlugo.

 

dt990 zdecydowanie bardziej dociazone i oczywiscie z bajeczna napowietrzona scena - tu masz w pelni racje. wynika to po prostu z otwartej konstrukcji... moze czasem jest ostro. ale poniewaz nie sa tak jasne jak powyzsze to przynajmniej dla mnie sa mniej meczace.

poza tym dobierajac fajnie zrodlo ta ostrosc sie lagodzi (lubia analogowe zrodla - choc oczywisce bez lampy tez da sie dobrac cos fajnego :))) ).

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie mogłem odsłuchać wszystkich na jednym źródle. Nie wiem jak bardzo ten profesjonalny tor polepszył odbiór. Gdyby klasa wzmocnienia okazalaby się tama sama, to bez gadania 990 for the win. A tak to jestem trochę w kropce;|

 

Wysłane z tel.

 

 

PS. Czy do tych dt 990 pro do tych 1600/1700 łącznie ze słuchawkami da się jakiś fajny lampowy dobrać? Szczerze to nigdy się nie bawiłem w takie rzeczy. Dla mnie źródłem będzie komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kolejnosc jest taka

ath700x < sm hp100 < beyer t90 < (lub <=) beyer dt990 pro 250ohm

 

glownie dlatego ze ja lubie bardziej dociazone brzmienie - co z reszta widac na powyzszych opiniach :)))) jednak dwie pierwsze pozycje moim zdaniem maja w tym aspekcie braki. dla mnie te braki daja nienaturalny przekaz czego w tej cenie nie akceptuje...

oczywiscie to nie wychodzi przy kazdej muzyce... glownie doskwieralo mi w ciezszym rocku i metalu... np. w takim Korn.

 

ale to juz wszystko kwestia preferencji wiec fakt musisz sam to przemyslec i ocenic :)

niewatpliwa niewatpliwoscia jest scena i powietrze ktore zauwazyles... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Wybieram w zasadzie już między dt990 pro a hp100...
Została jeszcze kwestia wzmaków, bo zostało przy obu modelach po ~900 zł na dobrego wzmaka :D.


Mam jeszcze pytanie - skoro mam te 900zł na wzmaka, to opłaca się brać wersję 600 Ohm? I jakie wzmak złagodziłby nieco dt 990 pro i dobrze współgrał? :D

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600ohm nie slyszalem wiec sie nie wypowiem.. powinien grac bardziej rowno niz 250ohm - w teorii... ;) pewnie brzmienie lagodniejsze, z mniejsza ostroscia na gorze, ale tez nie tak dociazone...

jaki wzmak - np lampa :) nawet calkiem ciekawa i niedroga pojawila sie dzis w komisie...

ja na polaczenie z smsl sd650 tez nie narzekam... zwlaszcze po malych modyfikacjach i kombinowaniu z opampami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCL klon Lehmanna (900zł)od Fatso i DT990 Premium 600ohm .lub HP100 które uwielbiam i uważam za jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych jakie słyszałem .

Edytowane przez maciekp711
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dt990 z klonem nie laczyl. mi sie srednio to zgralo z 250ohm a i nie jedna opinie zbiezna mozna wygooglac... Fatsowego klona tez krociutko sluchalem. I klonik bardzo zacny, ale jednak w tej parze moze byc zbyt ostro jak dla mnie...

tym sluchaweczkom jednak sluzy cos cieplejszego - np wlasnie espressivo. Tego polaczenia na peczki ludzie maja i chwala... (tu akurat ja z ta lampa nie slyszalem).

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 bym nawet nie ruszał, są tańsze HE 300, załatwia to sprawę.

 

Z zamkniętych to HP100 albo SRH940 (wolę tę drugie).

 

Wzmacniacz można kupić Black Pearl od majkela, ale trzeba z nim pogadać albo wpaść osobiście żeby była lepsza cena.

 

Dużo i tak będzie zależeć od daca, pytanie jaki on będzie/jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perła zje cały budżet... bez sensu.

Espressivo uciagnie je bez problemu. Poczytaj o nim... mowia ze tnie gore i tym co tego oczekuja wlasnie przy dt990 sie to podoba...

 

i zostanie Ci jeszcze kasa wlasnie na jakiegos DACa...


feliks audio to marka - espressivo to model.

tu masz o nim pare slow:

http://forum.mp3store.pl/topic/94190-espressivo-z-tranami-na-wyjsciu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to kosztuje na stronie, a za ile Ci majkel sprzeda to jest kwestia się dogadania z nim.

 

Ja za swoją dałem zdecydowanie mniejsze pieniądze.

 

Konstrukcja na chwilę obecną to się nie zmienia, a jak już to niewiele.

 

Najważniejsza tutaj pozostaje kwestia daca, bo sam wzmacniacz za wiele nie ugra przy ****ianym dacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam DAC nie ugra już kompletnie nic przy ****ianym wzmacniaczu. A to wszystko razem i tak da moc moczu, jeśli słuchawki będą do bani. Dzięki Ci o wielki odkrywco prawdy objawionej :P Normalnie jakbym dzisiaj tego nie przeczytał od nieistniejącego Mikołaja, to bym nie uwierzył...

 

A już na poważnie, to ile by ta nowa Perła nie kosztowała, to i tak wpierdzieli sporo z budżetu.

 

Ja bym wzorem polecających wcześniej pokombinował z klonem (który może dość drastycznie zmieniać balans tonalny) i z wybranymi już przez siebie słuchawkami. Mam aktualnie Beyery DT990 250OHM i nie zauważam, żeby było za ostro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne - klon klonowi nie rowny. nie wiem ktora wersje akurat Twojego sluchalem i co za magie miala w srodku :)

Ale dla mnie bylo wlasnie zbyt ostro do tych sluchawek. Powtarzam "dla mnie" :) Podejrzewam tez, ze dla Ciebie Fatso to co dla mnie ostre moze byc akceptowalne - i z tego co zauwazam chyba tak jest :) Kwestia gustu.

Oczywiscie jesli da sie z niego wycisnac brzmienie bardziej analogowe, z lekko utemperowana gora to bedzie rowniez super wybor do dt990.

 

Minusem ze taki fajny klon made in dobre polskie (nie chinskie) rece (np. od Fatso) plus dt990 juz zjada budzet i na DACa niewiele zostaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ten klon zmienia balans tonalny?

Ogólnie mówiąc szukam toru do słuchawek, źródło to komputer - chodzi mi o dac/ampa - może nie dopowiedziałem, przepraszam.

Jestem już prawie pewien wyboru dt990 pro, tylko mi zostało wybrać wersję Ohm i dac/ampa

 

Wysłane z tel.

 

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zabawą opkami, można też w dużym stopniu dobrać elementy pod siebie. Ale głównie opampy pomagają w kierowaniu brzmienia we właściwym kierunku.

 

DT990 Pro kupisz w okolicach 650 pln

Klona do 1kpln na 100% się uda.

DAC z kompa, żeby się w budżecie zmieścić to UAE23 (asynchroniczny około 250)

 

i masz 1700 pln zagospodarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności