Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Chyba faktycznie będę musiał kupić większą i dociąć. Póki co mam naklejona tą oryginalną plus dwie zapasowe, ale jest pewien problem. X5 używam ze słuchawkami Xiaomi Piston V2 które są aluminiowe. Odtwarzacza używam głównie do usypiania; jak zasnę to słuchawki gdzieś się plączą i jakoś często spotykają się z wyświetlaczem, który na szczęście chroniony jest folią. Folia ta po miesiącu nie wygląda już tak fajnie jak w dniu zakupu stąd pomysł o dokupieniu zapasu, bo mam wrażenie, że jakoś często będę musiał wymieniać. Tak przy okazji: generalnie jestem zadowolony z zestawu, czyli X5 + Pistony; ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby lepiej być nie mogło. Moją uwagę przykuły ostatnio słuchawki JVC HA-FRD80Z. W Xiaomi odpowiada mi scena, separacja, średnica, góra. Brakuje tylko trochę dołu... liczę na to, że te JVC nie będą gorsze jeśli chodzi zalety Xiaomi plus dodatkowo ożywią trochę dolne pasmo. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast patrzyć folie zobacz sobie jakiś przedłużacz, włączasz album i odkładasz na stoli płuczkę czy co tam masz blisko.

Ma to tym bardziej sens gdy stosuje sie wznak słuchawkowy na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Chciałem dokupić folię ochraniającą wyświetlacz Fiio x5. Kiedyś natknąłem się na informację, że ten sam typ wyświetlacza stosowany jest w jakimś modelu Blackberry, tylko nie pamiętam w jakim... wie ktoś może?

 

Ja kupiłem w tesco jakąś folię na tablet i sobie docinam w razie potrzeby - nie tylko na x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast patrzyć folie zobacz sobie jakiś przedłużacz, włączasz album i odkładasz na stoli płuczkę czy co tam masz blisko.

Ma to tym bardziej sens gdy stosuje sie wznak słuchawkowy na prąd.

O właśnie, przedłużacz będzie najlepszy. Dodatkowo rozwiąże też problem grzania się x5-ki. Zdarzało się, że jak gdzieś zaplątał się pod poduchę to naprawdę dosyć ciepły był. Banalne rozwiązania są czasami najlepsze :-). Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko sam często tak słucham, tak x5 jak jest opatulony materiałem robi się ciepły.

Popatrz też jakiegoś ampa po LO ma SQ lepsze nie są duże zmiany ale, a jak jeszcze zmodyfikuje dzwięk np basboost to już robi się ciekawie na tyle że ja samego x5 mało słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko sam często tak słucham, tak x5 jak jest opatulony materiałem robi się ciepły.

Popatrz też jakiegoś ampa po LO ma SQ lepsze nie są duże zmiany ale, a jak jeszcze zmodyfikuje dzwięk np basboost to już robi się ciekawie na tyle że ja samego x5 mało słucham.

No właśnie... z racji tego, że aktualnie jestem chory do końca tygodnia i w domu są cudowne pustki o tej porze, mam czas pobawić się trochę. Pierwszy raz podłączyłem X5 do do mojego wzmacniacza (Cambridge Audio Azur 640A + kolumny Wharfedale Diamond 8.3. ) no i muszę przyznać, że jakość plików 24 bitowych jest zdecydowanie ciekawsza niż z oryginalnej płyty CD (odtwarzacz Rotel RCD 971; materiał muzyczny płyta Aerosmith "Pump"). Z racji tego, że obecnie stawiam na sprzęt przenośny zacząłem się zastanawiać, czy ma sens dokupienie do X5 wzmacniacza Fiio E12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość plików 24 bitowych jest zdecydowanie ciekawsza niż z oryginalnej płyty CD (odtwarzacz Rotel RCD 971; materiał muzyczny płyta Aerosmith "Pump"). Z racji tego, że obecnie stawiam na sprzęt przenośny zacząłem się zastanawiać, czy ma sens dokupienie do X5 wzmacniacza Fiio E12?

 

zgraj gęsty album na CD i dopiero porównaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubbby wielkie dzięki.

 

Tak wiem...co bym chciał mieć ;)

 

A gdybym chciał mieć ;) zewnętrznego DACa to wyjście coax i kabelek jack-RCA?

tak - masz wyjscie coax w X5. w dacu coax najczesciej jest po rca wlasnie. takze jack mono do rca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym może być problem. Ta płyta w gęstym formacie ma 1,04 GB.

 

jakość plików 24 bitowych jest zdecydowanie ciekawsza niż z oryginalnej płyty CD (odtwarzacz Rotel RCD 971; materiał muzyczny płyta Aerosmith "Pump"). Z racji tego, że obecnie stawiam na sprzęt przenośny zacząłem się zastanawiać, czy ma sens dokupienie do X5 wzmacniacza Fiio E12?

 

zgraj gęsty album na CD i dopiero porównaj

 

Z tym może być problem. Ta płyta w gęstym formacie ma 1,04 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przekonwertowanie gęstego na 16 bit.

Tak, ale czy ma to sens... to już lepiej chyba przegrać to na DAT-a; swoją drogą mocno niedoceniony format...

Zwykłe e12 NIE.

Za to e12 DIY owszem, cayin c5, jdslabs c5, fiio e18 też są ciekawe.

Ten DIY to chyba teraz nie do kupienia; te "wymianki" to chyba musi być niezła zabawa... szkoda, bo doskonale komponuje się wizualnie z x5, podobnie jak zwykły e12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o przekonwertowanie gęstego na 16 bit.

Tak, ale czy ma to sens...

 

ma sens jak porównujesz różne wydania tego samego albumu.

wtedy sprawdź czy słyszysz różnicę między między 24bit a 16bit - powodzenia :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o przekonwertowanie gęstego na 16 bit.

Tak, ale czy ma to sens... to już lepiej chyba przegrać to na DAT-a; swoją drogą mocno niedoceniony format...

Zwykłe e12 NIE.

Za to e12 DIY owszem, cayin c5, jdslabs c5, fiio e18 też są ciekawe.

Ten DIY to chyba teraz nie do kupienia; te "wymianki" to chyba musi być niezła zabawa... szkoda, bo doskonale komponuje się wizualnie z x5, podobnie jak zwykły e12

 

 

Chodzi o fakt, że nie da się rozróżnić, a przynajmniej tego nie udowodniono, że 24 bit brzmi lepiej (chociaż są ograniczenia fizyczne naszych uszu). Ten sam plik przekonwertowany do 16 bit zabrzmi tak samo. Co innego przy nagrywaniu, wtedy 24 bit ma znaczenie. Warto wgrać sobie w Foobara ABX Comparator - można zrobić ślepe testy kilku plików.

 

Wyższość 24 bit to po prostu zazwyczaj lepsza realizacja nagrania, wyższy Dynamic Range.

http://www.innerfidelity.com/content/its-masters-damit

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

C5 też z nim nieźle wygląda...właśnie się tej kanapce przyglądam, bo leży przede mną ;) .

Tylko gdzie go kupić? szybki rekonesans w najbardziej popularnych miejscach nie dał odpowiedzi...

 

 

Zrób jeszcze szybki rekonesans komisu, bo niedawno wisiał tam jeden. Ja kupowałem na ebayu z UK. Swój egzemplarz chyba jeszcze trochę potrzymam zanim pójdzie w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o przekonwertowanie gęstego na 16 bit.

Tak, ale czy ma to sens...

 

ma sens jak porównujesz różne wydania tego samego albumu.

wtedy sprawdź czy słyszysz różnicę między między 24bit a 16bit - powodzenia :)

 

No jutro spróbuję :-)

 

 

C5 też z nim nieźle wygląda...właśnie się tej kanapce przyglądam, bo leży przede mną ;) .

Tylko gdzie go kupić? szybki rekonesans w najbardziej popularnych miejscach nie dał odpowiedzi...

 

 

Zrób jeszcze szybki rekonesans komisu, bo niedawno wisiał tam jeden. Ja kupowałem na ebayu z UK. Swój egzemplarz chyba jeszcze trochę potrzymam zanim pójdzie w świat.

 

Z jakimi słuchawkami używasz i co się poprawiło?

 

 

Chodzi o przekonwertowanie gęstego na 16 bit.

Tak, ale czy ma to sens... to już lepiej chyba przegrać to na DAT-a; swoją drogą mocno niedoceniony format...

Zwykłe e12 NIE.

Za to e12 DIY owszem, cayin c5, jdslabs c5, fiio e18 też są ciekawe.

Ten DIY to chyba teraz nie do kupienia; te "wymianki" to chyba musi być niezła zabawa... szkoda, bo doskonale komponuje się wizualnie z x5, podobnie jak zwykły e12

 

 

Chodzi o fakt, że nie da się rozróżnić, a przynajmniej tego nie udowodniono, że 24 bit brzmi lepiej (chociaż są ograniczenia fizyczne naszych uszu). Ten sam plik przekonwertowany do 16 bit zabrzmi tak samo. Co innego przy nagrywaniu, wtedy 24 bit ma znaczenie. Warto wgrać sobie w Foobara ABX Comparator - można zrobić ślepe testy kilku plików.

 

Wyższość 24 bit to po prostu zazwyczaj lepsza realizacja nagrania, wyższy Dynamic Range.

http://www.innerfidelity.com/content/its-masters-damit

 

Z tym dźwiękiem to w ogóle czasami jest jakaś magia... do tej pory np. uzywam magnetofonów kasetowych i uważam, że mają w sobie coś... można ich słuchać godzinami i nie męczą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności