Skocz do zawartości

Denon AH-D401


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu miałem chrapkę na recenzję słuchawek Denon AH-D401 Urban Raver. Oczywiście ochotę miałem w związku z żądzą krwi jaka mnie ogarnęła po opanowaniu rynku słuchawek nausznych przez urządzenia „designerskie”. Chodzi mi tutaj głównie o słuchawki Beats by Dre. Jednak i Denon postanowił przystąpić do walki, prezentując coraz to nowe „bitsopodobne” produkty. Miałem olbrzymią nadzieję, że na Urban Raverach się wyżyję i udowodnię, że kosmicznie wyglądające słuchawki dla buraków (ang. beets – buraki, beat-uderzenie, dudnienie), nie mogą zagrać. Pytanie czy Denonowi udało się zawojować świat celebrytów, czy może jednak jest to udany model

 

A resztę doczytacie tutaj :

http://www.dobreaudio.pl/denon-ah-d401-urban-raver/

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he. No ale to już sam stwierdziłem. Zastanawia mnie ta "rządza krwi"(a powino pisać się żądza* chyba) na te „designerskie” słuchawki. Jak chce mieć magnes na cipki to ma i chyba nic w tym złego a jak ktoś jest audiofilem no to nie stawia już na wygląd tylko na dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, powiedz mi prosze, jaki w tych słuchawkach jest kabel, to zwykły przewód 3,5mm<-->3,5mm?

Znajomemu pies pogryzł, a Denon życzy sobie za kabel kosmiczną kwotę, zwłaszcza że ten standardowy nie wygląda na jakiś specjalnie wymyślny ;)

Jakieś sugestie co do zamiennika dobrej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają gorsze każde pasmo, poza tym są w tonalnie bardziej odchylone. Mniejsza przestrzeń, mniejsza rozdzielczość.

No to chyba zrozumiałe patrząc na cenę, mi bardziej chodzi o to czy warto się w D7100 pchać uwzględniając stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perul - dla mnie oczywiście warto. Ale nie dla każdego. Różnica jest przede wszystkim w balansie tonalnym, a co za tym idzie w uniwersalności. Jeśli słuchałbym tylko muzyki syntetycznej, to różnica w cenie przemawia na korzyść 401. Ale w mojej sytuacji jest dokladnie odwrotnie. 7100 to bardzo dobry interes.

 

@piotrek1004

Niestety, jak w każdych nausznych. Za długo cięgiem ciężko wysiedzieć, głównie ze wzgledu na pocące się uszy. Nic nie uciska ani nie sprawia dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. W linku jest D401, na zdjęciu D410... a czym one się od D400 różnią? :huh:

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności