Skocz do zawartości

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie ZX1 nie smakują nadgryzione jabłka. :D

P.S. Ja szczerze podziwiam umiejętności Fatso i że nie wahał się zaryzykować swojego sprzętu, chcąc pomóc koledze, bo jak czytałem podobne uwalenie sprzętu jeżeli jest tak jak w telefonach, może skończyć się nie tylko uszkodzeniem bootloadera ale także kości pamięci i całkiem poważnie może grozić nawet wymiana płyty głównej, a nie wiem czy na polski serwis wtedy można liczyć skoro w Sony.pl nie znają tego sprzętu.

Od dawna nie licze na gwarancje, serwisy i inne wynalazki. Dam rade to dobrze, nie dam, to się może nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie licze na gwarancje, serwisy i inne wynalazki. Dam rade to dobrze, nie dam, to się może nauczę.

 

Większość śmiertelników, ja też, jednak jest na serwis skazana. Sony to nie mała firma, sprzęt dosyć drogi, dlatego jestem ciekaw jak wygląda sprawa realizacji gwarancji takiego sprzętu w Polsce, oraz kwestia dostępności części, chyba żeby od razu kupić od kolegi Wieszaka jego ZX1 na części. :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here is the way to increase the ZX1's output power

1. Make sure the xLoud & Clear Phase was checked in the sound setting

2. Lower down the volume

3. Go to Setting / Apps / ALL / Sound enhancements / then push "Disable"

4. Enjoy!

After disable the Sound enhancements, EQ won't work anymore.

You have to restart the ZX1 to make it work again.

 

 

Ok, but sound still feel muddier, lack of speed and impact.

 

 

Wydaje mi się, że głośność się nieznacznie poprawiła i faktycznie stało się to kosztem jakości... Nie warto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wkład to obgryzanie paznokci i kibicowanie mojemu majstrowi od telefonów ;)

Cała operacja zajęła mu niecała minutę - podobno śmieci które zostawia MacOS na napędach zewnętrznych czasem powodują cuda z androidem. Na Mac i win8 nic ale po podjęciu do win7 wziął i wstał. I najważniejsze - bawię się nim od dwóch godz i wyglada ze to był tylko problem z softem

Tapnięte z Fajfona

Czy wystarczyło samo podpięcie i telefon wstał czy konieczne było coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Everyone, the RRP for NWZ-ZX1 is S$899. Today we have in-house promotion, drop by and parti****te in the Sony Sound Clinic event and find out more about the promotions!

Hi Everyone, the RRP for NWZ-ZX1 is S$899. Today we have in-house promotion, drop by and parti****te in the Sony Sound Clinic event and find out more about the promotions!

Jaben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wystarczyło samo podpięcie i telefon wstał czy konieczne było coś jeszcze ?

Nie, uruchomił go jakimś programem serwisowym czy cuś... mogę dopytać co to za soft

 

A spytaj ,jesli to nie tajemnica. Może się przyda komuś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po tygodniowym odsłuchu, mogę powiedzieć, że to super sprzęt z jedną poważna wadą, ma mało mocy i praktycznie można wykorzystać tylko IEM . Gra bardzo podobnie do AK 120, dźwięk może trochę przytłumiony, ale scena, dokładność prawie identyczna. Nie słuchałem nigdy AK 100, bardzo możliwe, że grają identycznie.

 

Rewelacyjnie gra "gęste" pliki, brakuje jednak tej mocy, lubię mieć pewien margines bezpieczeństwa a tu wszystko prawie na maksa poustawiane.

 

Ja ten sprzęt głównie wykorzystuje z WIMPem i do tego wykorzystania jest bez zarzutu. Szkoda, że tego sprzętu nie ma w Polsce, bo byłby dobrą alternatywą do AK 120, aczkolwiek pewnie cena byłaby ponad 3kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra,minęło trochę czasu, więc Ci co mają ZX1 i dx90 i ew. słuchali X5, osłuchali się już z tymi sprzętami.

Pytam więc jakie macie teraz wrażenia co do ZX1 i dx90 na RB czy modzie Lurkera. Abstrahując od UI i innych pierdół. Liczy się tylko dźwięk (w przypadku zx1 bez polepszaczy). Założenie jest że miałoby to napędzieć ponad 4 głośniokowe CIEMy, z 3,4 drożną zwrotnicą, bardzo wrażliwe, czyli nie potrzeba dużo mocy ale potrzeba chyba dużo current; nie może być hissu.

Bedę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Jeżeli to możliwe prosiłbym o wskazanie różnic w charakterze grania. dx90 na 2.1, RB i modzie Lurkera nie słuchałem, ale na 2.0.0 dźwięk był dziwny, przytkany, zaś 2.0.5 było już super.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpiszcie sobie w google LACHLANLIKESATHING ZX1. Co o tym sądzicie? Gość pisze, że iPhone ma lepsze parametry audio od ZX1.

Nie mam iPhona, żeby porównać. Jestem teraz w Japonii i miałem zamiar kupić ZX1 - jako że to wersja japońska, więc bez limitu głośności - robiłem odsłuch na Sony MDR-1R i grał bardzo ładnie i głośno (na 50% głośności). No ale teraz sam już nie wiem co mam robić. Jeżeli iPhone jest rzeczywiście lepszy to nie ma sensu kupować ZX1, skoro praktycznie za tą samą cenę można mieć iPhone.

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów porównywał ZX1 z iPhonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obecne na rynku, DROGIE (pow. cen topowych smartfonów) plejery typu dedykowany DAP dla usera wykorzystującego efektywne, niskoohmowe słuchawki są kompletną BZDURĄ zbudowaną na piramidzie marketingu.

 

Oczywiście każdy niech sobie kupi nawet takie dwa Aste Krelln czy jak to się tam nazywa AK860 czy cokolwiek innego za 30 000 zł, ale to nie będzie grało lepiej. Technologia osiągnęła taki poziom, że niektóre smartfony z odpowiednim oprogramowaniem mają obiektywne parametry takie same, jeśli nie przewyższające dedykowane DAPy. Różnice wskazujące na wyższość DAPów to czysta autosugestia, czyli clou w przypadku ludzi nazywających się audiofilami.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obecne na rynku, DROGIE (pow. cen topowych smartfonów) plejery typu dedykowany DAP dla usera wykorzystującego efektywne, niskoohmowe słuchawki są kompletną BZDURĄ zbudowaną na piramidzie marketingu.

 

To ZX1 się łapie czy nie, bo nie wiem czy kupować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Technologia osiągnęła taki poziom, że niektóre smartfony z odpowiednim oprogramowaniem mają obiektywne parametry takie same, jeśli nie przewyższające dedykowane DAPy."

 

Stek bzdur i tyle. Mógłbym wkleić linki z pomiarami które pokazują, że między takim HTC 8m i clipem jest 5 razy mniejsza różnica, niż miedzy wspomnianym HTC a AK120.

Także jeżeli tej różnicy nie ma to jest to raczej czysto subiektywne a nie obiektywne bo takie są tylko pomiary a nie odczucia indywidualnego słuchacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC 8M :http://www.gsmarena.com/htc_one_m8-review-1062p7.php

 

 

AK120

 

Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB

+0.00, -0.03
Excellent

Noise level, dB (A)

-114.2
Excellent

Dynamic range, dB (A)

114.4
Excellent

THD, %

0.0005
Excellent

THD + Noise, dB (A)

-101.7
Excellent

IMD + Noise, %

0.0032
Excellent

Stereo crosstalk, dB

-110.5
Excellent

IMD at 10 kHz, %

0.0008
Excellent
Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejki z folderu reklamowego daruj sobie.

Stek bzdur x 2 :D . No chyba, ze Iriver urządził sobie folder reklamowy na Goldenears...(próbkowanie 24 bitowe):

http://en.goldenears.net/18873

Zresztą proszę bardzo, pomiary tańszego AK100 z PersonalAudio:

http://personalaudio.ru/detail/Obzor_Astell_and_Kern_AK100/

 

Jak widać oba sonicznie mocno gwałcą M8.

Zatem Rolandzie mając te tabelki przed oczami powiedz mi proszę w którym miejscu ( czy też parametrze) "niektóre smartfony z odpowiednim oprogramowaniem mają obiektywne parametry takie same, jeśli nie przewyższające dedykowane DAPy." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co manipulujesz danymi? Dla modulacji 16/44.1 dane sa niemal identyczne w przypadku AK120 z tym, co osiagaja topowe smartfony. Pomiary, ktore podales dot. sygnalu 24-bitowego i sa bzdura x3, bo takich plyt mamy na rynku 1%, a w dodatku gdyby smartfony dekodowaly taki sygnal, wyniki dla nich bylyby podobne.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem...Czyli fiat Panda i Ferrari F40 to tam samo szybkie bryki bo w korku ulicznym jada tyle samo...

Gdyby nawet było tych płyt 0,0005% to i tak pokazują one , że grajek pokroju ak100/120 potrafi zagrać o wiele, wiele lepiej od dowolnego smartfonu jeżeli nie jest ograniczony

jakością pliku. Chyba co to tego się zgadzasz. ?

Zresztą czy to przypadkiem nie Ty, Roland twierdziłeś, ze HTC (m7) gra o wiele lepiej z pliku 24 bitowego do czasu jak dowiedziałeś, że nie jest on obsługiwany tylko downsamplingowany ?

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności