Skocz do zawartości

Książka!


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Poleci ktoś jakieś polskie tytuły? Najlepiej obyczajowe, kryminał.

 

Jeżeli nie czytałeś tych kryminałów to polecam:

- Marek Krajewski - całość serii o Eberhardzie Mocku, czyli książki z "Breslau" w nazwie;

- Marcin Wolski - czytałem EuroDżihad (polecam) i Drugie Życie (trochę gorsze, ale ogólnie ciekawe);

- Tomasz Konatkowski - Przystanek Śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przemęczyłem "Lód" Dukaja... Nie moja para butów. Ewidentnie.

A teraz się zabrałem za Antonio Salas "Ja, terrorysta". Imo ciekawe, ale słabsze niż "Handlowałem kobietami". Ciekawe kiedy wydadzą "Dziennik skina"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii Warhammer 40000 przeczytałem już (w formie papierowej) 4 tomy Herezji Horusa, zaś na tablecie 3 tomy Kosmicznego Wilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To I ja sie podlacze: moze ktos poleci jakiegos autora podobnego jak murakami? Cos bardziej yebnietego niz zafon, zeby jednoczesnie dorastal przynajmniej do piet murakamiemu?dla tych co nie czytali murakamiego: taki david lynch, tylko w literaturze, moze tez beda mogli cos polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tłukę Legendę Drizzta L.A. Salvatore'a.

A może ktoś polecić jakąś dobrą książkę w klimacie steampunk? Zawsze tylko styczność w grach miałem z tym nurtem, pora na literaturę. Im więcej, tym lepiej.

 

ostatnio czytam Marka Hoddera jezeli chodzi o steampunk, nawet sie przyjemnie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja teraz tłukę Legendę Drizzta L.A. Salvatore'a.

A może ktoś polecić jakąś dobrą książkę w klimacie steampunk? Zawsze tylko styczność w grach miałem z tym nurtem, pora na literaturę. Im więcej, tym lepiej.

 

ostatnio czytam Marka Hoddera jezeli chodzi o steampunk, nawet sie przyjemnie czyta

 

Kurka, dopiero na tym forum dowiedziałem się, że jest taki gatunek. Do tej pory myślałem, że to raczej w grach, filmach, kreskówkach, komiksach. To coś takiego, jak w Batmanach Burtona? Jeśli tak, również poproszę jakiś autorów. A co do Hoddera, to jutro poszukam jakichś jego audiobooków, dzięki!

 

Korzystacie może z lubimyczytac.pl?

Chyba najlepszy serwis o książce. Jeśli na nim nie ma jakiegoś tytułu, to znaczy, że on nie istnieje;-] Zwłaszcza mnogość recenzji dla poszczególnych tytułów mnie tam powaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zacząłem grzebać w wiki i właśnie się dowiedziałem, że chyba pomyliłem steampunk z cyberpunkiem. Zaraz biorę się za szukanie jakichś audiobooków z tego gatunku.


To se posłuchałem steampunku, z audiobooków jest null. Ledwo coś z cyberpunku znalazłem, dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytam prozę Cormaca McCarthy'ego - "Droga" była świetna, "Krwawy południk" też robi wrażenie (głównie ze względu na postać jednego z bohaterów oraz na tematykę, z którą rzadko spotykam się czytając książki, co wynika z zainteresowania przede wszystkim literaturą sf), trochę słabiej wyglądało to w przypadku "Strażnika sadu", ale styl tego pisarza bardzo mi odpowiada (zwłaszcza umiejętne epatowanie przemocą).

 

Generalnie skupiam się jednak na "Diunie" Franka Herberta i produktach "diunopodobnych" (określenie właściwe kolejnym kontynuacjom, sequelom/prequelom i innym tego typu wynalazkom, którym daleko jest do doskonałości pierwowzoru), lubię też całą sagę "Odysei kosmicznych" Artura C. Clarke'a.

 

Z literatury "reportażowej" zaczytywałem się w wydanych w formie książek felietonach Jacka Hugo-Badera ("W rajskiej dolinie wśród zielska", "Biała gorączka", "Dzienniki kołymskie").

 

Żałuję, że czasu na tak szlachetne hobby, jakim jest czytanie książek jest tak mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ksiazki sie czyta ... :s

tia i ma się wskaźnik czytelnictwa na poziomie średniej krajowej (pół książki/rok?). A jak zacząłem słuchać to nagle się zrobiło z 7 szt./rok. CÓT :D

 

Generalnie skupiam się jednak na "Diunie" Franka Herberta i produktach "diunopodobnych" (określenie właściwe kolejnym kontynuacjom, sequelom/prequelom i innym tego typu wynalazkom, którym daleko jest do doskonałości pierwowzoru), lubię też całą sagę "Odysei kosmicznych" Artura C. Clarke'a.

 

To możliwe, że Asimov by Cię zainteresował.

 

Żałuję, że czasu na tak szlachetne hobby, jakim jest czytanie książek jest tak mało...

I dlatego zacząłem się rozglądać za audiobookami. Efekt w ilości przeczytanych książek: j.w. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności