Skocz do zawartości

Książka!


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, czyli przykład z jogurtem. Poza tym po onanizmie nie masz szans spłodzić potomka, więc całkiem inny efekt niż po akcie płciowym. Znów chybione porównanie. Popełniasz typowy błąd logiczny dopasowując argument pod tezę, której chcesz dowieść. Jeśli masz ból d.py z tym związany, to napisz konkretnie, a nie wymyślasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny powiadasz. Każdy analfabeta, o ile ma sprawny narząd słuchu, sprosta audiobookom. Czy dalej uważasz, że czytasz? **** mnie nie boli, jednak nie wciskaj, ze czarne jest białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbud: napisałeś, że Twój wskaźnik czytelnictwa wzrósł do 7 książek na rok (i dodałeś "Efekt w ilości przeczytanych książek: j.w."), więc nie mów, że nie twierdziłeś, że czytasz, bo przyjąłeś, że słuchanie=czytanie, co było błędnym założeniem i sprowokowało do tego offtopu i przepychanek.

Nikt nie nazwał Cię analfabetą, więc wyluzuj, prawda jest taka, że słuchanie to nie czytanie, bo przy czytaniu korzystasz ze wzroku do zapoznania się z tekstem i utrwalasz sobie pisownie trudniejszych wyrazów, a przy słuchaniu możesz później nie mieć pojęcia jak dane słowo zapisać. Inna sprawa, że słuchanie narzuca Ci pewną wizję tego co czytasz i ogranicza Twoją wyobraźnię, narzuca tempo i zabiera czas do refleksji. Dlatego czytanie jest zwykle bardziej czasochłonne niż słuchanie audiobooka, ale daje też więcej radości.

 

Audiobooki są super jeśli musimy się zapoznać z daną książką, a specjalnie nie mamy na to czasu, lub chęci. Ja czasami korzystam z angielskich audiobooków podczas czytania książek w tym języku, wiesz dlaczego? Ano dlatego, że angielski ze słuchu u mnie lepszy niż z czytania i pewnych trudniejszych słówek czasami nie rozumiem jeśli ich nie usłyszę.

 

Czytanie vs słuchanie audiobooka porównał bym bardziej do grania w grę na PS4, a oglądanie przejścia tej gry przez kogoś na youtube. Efekt taki sam, bo "przechodzisz" przez całą grę, ale wrażenia zupełnie inne, bo ktoś robi to za Ciebie.

 

Skończmy ten offtop, bo zamiast książek to temat zszedł na onanizowanie. Temat to "Książka!" i tego się trzymajmy, a jak ktoś chce porozmawiać o audiobookach to można założyć nowy temat.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skupiłeś się na łapaniu mnie za słówka. Natomiast celem czytania nie jest nauka pisania trudnych słów (czyżby tylko dla mnie?), więc cały wywód z pupy. Granie, a patrzenie jak ktoś gra to dwie zupełnie różne rzeczy, znów porównanie bez sensu, bo w ten sposób nie nauczysz się grać ani nie będziesz miał frajdy z grania (patrząc), a to jest celem grania. Celem czytania jest poznanie jakiejś historii, rozrywka, zabicie czasu, dlatego słuchanie = czytanie. No ale rozumiem, że dla kogoś celem czytania może być nauka trudnych słówek lub przyjemność macania papieru i stąd taka spina. Także tego, też zalecam wyluzowanie, zamiast szukania dziury w całym


Zresztą, offtop nie całkiem bez sensu, bo na początku tematu pojawił się jakiś wpis o praktycznym sensie czytania książek nie-naukowych (beletrystyki itp.). Jednak jakiś sens tego jest...

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co się tak szarpiecie, to jest kwestia osobistych preferencji, ja na przykład nie wyobrażam sobie słuchać jak ktoś mi czyta, pomijając nawet to, że z papieru czyta się o wiele szybciej, a na przykład mój znajomy przeczytać nie przeczyta, bo go to nudzi, a audiobooki przerabia jeden za drugim. Co kto lubi, jak kto woli, nie ma się co wykłócać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zartowalem. Chociaz z drugiej strony moze to dobre wprowadzenie w doroslosc;)

żeby dziewczyna doznała szoku i załamała się psychicznie? :D w tym wieku to się pottera i narnię czyta, ewentualnie jakieś łatwiejsze w odbiorze sci-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności