Skocz do zawartości

Książka!


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Dębskiego Wilkozacy : Wilcze prawo. Nie mogę przebrnąć przez Twardocha : Wieczny Grunwald (strasznie zamotane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja siedzę w serii Nowe Crobuzon od Chilego (?) Mieville. Dworzec Perdido przeczytany, teraz czytam Żelazną Radę, na koniec Blizna.

Btw. ostatnio w Saturnie z siostrą kupowaliśmy głośniki, a trafiliśmy na książki po 7 złociszy i zakupiłem "Bohaterowie umierają" Stovera, po Crobuzon poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna Polsko Ruska pod flagą biało czerwoną - śmiechowa, dość specyficzny styl pisania, ale szybko wchłonąłem i szczerze polecam. może skończę w końcu Najpiękniejszą dziewczynę w mieście Bukowskiego, bo coś mi ciężko wchodzi, chociaż Listonosz, Faktotum i Kobiety wręcz pożarłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak z muzyką totalnie skończyłem ze ściąganiem tak i książki zacząłem tylko kupować.

 

Z wczoraj i dzisiaj zebrało się 9 pozycji. :D

 

Mariusz Zielke "Wyrok" i "Formacja trójkąta"

Zygmunt Miłoszewski "Domofon", "Bezcenny", "Uwikłanie", "Ziarno prawdy"

Marta Mizuro "Cicha przystań"

Mo Yan "Żaby", "Obfite pierści, pełne biodra"

 

Wyrok i Domofon już wcześniej przeczytałem i jak ktoś lubi thrillery i kryminały to polecam. Z resztą pewnie mi trochę zejdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo miło zaskoczył Marcin Rusnak swoimi opowiadaniami z gatunku niesamowitych.

Kto gustuje w sf, cyberpunku, fantasy, Lovecraft'cie to zaraz się w jego światach odnajdzie.Zresztą autor sam w posłowiu pisze o okolicznościach powstania każdego z opowiadań oraz dlaczego tak, a nie inaczej. Gość ma lekkie pióro, fajnie komponuje fabuły i bardzo przyjemnie się to czyta. Ja opowiadania to głównie do poduszki bo krótka forma chroni mnie trochę przed zarywaniem nocki ;-)

 

NAJWAŻNIEJSZE - ebook jest rozpowszechniany przez autora za darmo ! Chyba wie co robi, bo mnie tak zaciekawił, że jak wyda coś za "piniondze" to kupię :-)

 

Link : https://marcinrusnak.wordpress.com/opowiesci-niesamowite/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Wszyscy tutaj tylko fantasy czytają? ;>

Nio, a co mam czytać ? Z klasyką rozprawiłem się 20 lat temu, potem czytałem lit.współczesną, podobno tzw."ambitną", ale ... Kapuściński - nie żyje, James Jones - nie żyje, Gabriel Garcia Marquez dużo pisał, co napisał to zaraz czytałem, ale też wziął i mi umarł, Eco pisze mało ( to tak, pierwsze z brzegu nazwiska), a inni wielcy co jeszcze żyją to już nie piszą bo trzeba ich za rękę prowadzić do łazienki...

 

Wiesz, coś czytać trzeba. Na szczęście literatura ( sic ! ) s-f już dosyć dawno wyszła z getta i przestała być tzw.literaturą gorszego sortu.

Zresztą ja i tak to miałem w głębokim poważaniu jak jeszcze w tym getcie była i zaczytywałem się w niej z radością.

 

Słuchamy tego co nam pasuje więc czytajmy też to co lubimy.

 

( wiem, że tego nie słychać w słowie pisanym - ja to żartobliwie trochę piszę i uśmiecham się do Ciebie :-)

 

Wszystkim zaś co chcą się nieźle rozerwać powieścią awanturniczą z elementami fantasy polecam nazwisko Scott Lynch i jego :

 

  1. Kłamstwa Locke'a Lamory (czerwiec 2006)
  2. Na szkarłatnych morzach (lipiec 2007)
  3. Republika Złodziei (październik 2013

 

Normalnie siadać, czytać i zapinać pasy, bo będzie jazda bez trzymanki na zakrętach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem nigdzie, że fantasy to jest gatunek gorszy od innych. Mnie po prostu on nie porusza. ;) A ostatnio widzę praktycznie same wpisy odnoszące się do sci-fi, więc tak żartobliwie zapytałem się co się tak uwzięliście na ta fantastykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sf czy fantasy w literaturze jest jak discopolo w muzyce. Kazdy tego slucha, choc wiekszosc sie nie przyznaje;-) lekkie, latwe, jednym uchem wpada, drugim wypada, ot rozrywka popularna, wiec i wszedzie tego pelno;-)

Hehe ... może nie do końca.Looknij waść na cykl Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie. Tak pogmatwanych i pięknie poprowadzonych intryg, wątków sensacyjnych i kryminalnych czy też zwrotów akcji próżno szukać u Agatki Christie czy Conan Doyle, no przeczytałem tę klasykę, nie twierdzę, że był to czas stracony, ale i tak Piekara górą, no i nasz ci on, nasz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sf czy fantasy w literaturze jest jak discopolo w muzyce. Kazdy tego slucha, choc wiekszosc sie nie przyznaje;-) lekkie, latwe, jednym uchem wpada, drugim wypada, ot rozrywka popularna, wiec i wszedzie tego pelno;-)

 

Nie tyle disco polo, co wszelaka muzyka rozrywkowa bym rzekł - siadasz i odprężasz się przy czytaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Punkt Cięcia Cholewy i jestem w połowie Kolorów Sztandarów Kołodziejczaka.

Militarna SF.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako analfabeta wtórny raczej mało czytuję ale wczoraj dostałem od dziewczyny "Czy krowy mogą schodzić po schodach" i powiem że fajnie się czyta a i dowiedzieć czegoś ciekawego się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności