Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

O czym jest ten Black Mirror ?

 

Ja zacznę Lethal Weapon. Jakoś trochę nudzi mnie Frequency, Timeless oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym jest ten Black Mirror ?

Jest to serial ukazujący jakie zagrożenia dla ludzi niesie za sobą rozwój technologii. Sztuczne inteligencje i takie tam różne ataki na rząd. Wszystko przerysowane, ale fajnie się to ogląda, bo serial daje trochę do myślenia. Jest łatwy w odbiorze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w PL ktoś interesował się naszymi autorami i miał pieniądze, to materiałem na film a i serial SF/military jest cykl Michała Cholewy "Algorytm Wojny" (http://warbook.pl/autor/3/michal-cholewa). Właśnie o SI, wojnie w kosmosie i na planetach. Równocześnie dość "rozsądna" fabuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym jest ten Black Mirror ?

 

Ja zacznę Lethal Weapon. Jakoś trochę nudzi mnie Frequency, Timeless oglądam.

Obejrzyj pierwszy odcinek i wróć do nas

 

Piszę o BM.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Crown - obejrzałem dopiero pierwszy odcinek, ale na razie wielki plus. Za grę aktorską, scenografię i muzykę. Zobaczymy jak będzie dalej. W.C wymiata ;) Niewiele jest seriali i filmówch historycznych, więc trzeba doeniać tym bardziej. 100mln $ kosztowało 10 odcinków więc produkcja klasy AAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem 3 sezon Black Mirror wczoraj. PIerwsze dwa są rewelacyjne, trzeci pod skrzydłami netflixa już niestety odstaje poziomem. Nadal ogląda się ok ale coraz bardziej oklepane i mało oryginalne pomysły nie tylko nie skłaniające do refleksji co wręcz o niczym (2 i 4). Ostatni odcinek już bym nawet powiedział że totalna klapa, ciężko było mi go skończyć... Świetny jest jedynie 3 a 1 i 5 całkiem spoko chociaż bez szału.

 

Aha mega mocny jest special White Christmas :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów kryminałów/seriali detektywistycznych opartych głównie na jednej, wielkiej sprawie, polecam mniej znany The Missing.

 

Jestem obecnie w trakcie drugiego sezonu (pierwszy obejrzałem jakoś rok temu) i muszę przyznać, że taki zachwyt serialem tego typu miałem chyba jedynie przy pierwszym sezonie The Killing. No co tutaj się wyprawia, to głowa mała. Dochodzenie jest prowadzone poprzez tyle wątków, że nie da się tak po prostu zgadnąć, kto za tym wszystkim stoi. Każdy odcinek przynosi mnóstwo nowych informacji, nie ma mowy o bezwartościowych scenach byle wypełnić te 50/55 minut. Na dodatek historia opowiadana jest z pozycji dwóch osi czasu, dzięki czemu serial nabiera tempa niespotykanego w tym gatunku. Pierwszy sezon też jest świetny (grają tam dwa krasnale z Hobbita ;)), ale imo prawdziwa jazda rozpoczyna się w drugim, obecnie emitowanym (dzisiaj szósty odcinek i zostaną jeszcze 2).

Edytowane przez Gorionn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Crown - obejrzałem dopiero pierwszy odcinek, ale na razie wielki plus. Za grę aktorską, scenografię i muzykę. Zobaczymy jak będzie dalej. W.C wymiata ;) Niewiele jest seriali i filmówch historycznych, więc trzeba doeniać tym bardziej. 100mln $ kosztowało 10 odcinków więc produkcja klasy AAA

To obecnie jeden z ulubionych seriali mojej Matuli. Drugi to Victoria - oczywiście o królowej Victorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 odcinkach powiem tak - rewelacja. Widać 100mln$ włożonych w pierwszy 10 odcinkowy sezon. Dla mnie jako historyka wszystko tam zagrało. Postacie są odtworzone idealnie, i pod względem wizualnym i charakterologicznym, ze wszystkimi swoimi zaletami i przywarami. Świetne zdjęcia, jeszcze lepsza muzyka. Pokazanie miasta czy rozrywek lat 50 ówczesnej Anglii świetne. Pięknie pokazana Szkocja i Kolonie. Efekt końcowy przerósł oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście pierwszy odcinek The Grand Tour? :) Jest dobrze i powinno być jeszcze lepiej :) Zwłaszcza z takim budżetem.

Jest dobrze aczkolwiek ten fragment z ich 'nowym torem' jakoś mi nie podszedł, nie pytaj dlaczego, po prostu. Poza tym faktycznie jest świetnie i widać, że nie próbowali na siłę niczego zmieniać. No i widać, że nie mogli za dużo powiedzieć o teście La Ferrari, P1, 918 spyder by wydać jakiś ostateczny werdykt. Pewnie na konkretnych zasadach im wypożyczyli te auta, stąd np. brak zwycięzcy w drag race.

 

Z innej beczki mam drugie podejście do black mirror, pierwszy sezon bardzo słaby IMO. Za to obejrzałem 4 odcinek 3 sezonu i dawno nie miałem tyle radości z oglądania jakiegokolwiek filmu, 6/6 polecam obejrzeć bo dla mnie to miks ciekawych tematów, jakie kiedyś mogą nas dotyczyć w dalekiej przyszłości i klimatu lat 80, który można niemal dotknąć. https://www.netflix.com/title/80104625

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że Grand Tour jednak będzie taki bardziej funowy aniżeli opiniotwórczy. I to niestety jeszcze bardziej niż Top Gear, co mnie troszkę smuci. Widać to też po tym ich torze eboli (czy jak mu tam), który chyba bardziej został przygotowany pod ładne ujęcia samochodów, aniżeli rzeczywisty pomiar osiągów. Z drugiej strony uwielbiałem oglądać te wszystkie wyprawy dziadków w różne zakątki świata, czy absurdalne zawody, zakłady, więc raczej się nie zawiodę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem Westworld i zapowiada się ciekawie. Mimo że to zupełnie co innego to przypomina mi trochę Ghost in the shell, zadając podobne pytania na temat tego gdzie kończy i zaczyna się człowieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoT skończyłem na przedostatniej serii. Przestał mnie ciekawić. Przebrnąłem przez 2 odcinki Black Mirror. Pierwszy świetny, drugi- bryndza straszliwa. Nie wiem, potraktuję ten serial jako zapchajdziurę, bo po drugim odcinku nie mam chęci go oglądać.

I na koniec "The Young Pope" - ciekawy, niespieszny, mi się osobiście podobał, choć nie jest to dzieło porywające i pozostawiające człowieka z opadniętą żuchwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoT skończyłem na przedostatniej serii. Przestał mnie ciekawić. Przebrnąłem przez 2 odcinki Black Mirror. Pierwszy świetny, drugi- bryndza straszliwa. Nie wiem, potraktuję ten serial jako zapchajdziurę, bo po drugim odcinku nie mam chęci go oglądać.

I na koniec "The Young Pope" - ciekawy, niespieszny, mi się osobiście podobał, choć nie jest to dzieło porywające i pozostawiające człowieka z opadniętą żuchwą.

Obejrzyj 4 I 5 odcinek trzeciego sezonu back mirror.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności