Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądałem. Serial powinien się skończyć trochę szybciej lub mieć więcej odcinków poświęconych Johnowi. Na pewno sama ta zagadka była bardzo ciekawa i za każdym razem, gdy tematem odcinka była sprawa Red Johna, to miałem ciarki. Mocno nakreslona postać, niestety później Heller zamieszal się we wszystkim i wyszło potężne rozczarowanie. Jak ktoś bardzo chce obejrzeć, to polecam obejrzeć tylko te odcinki, które właśnie skupiają się na głównej historii, bo potem ten serial jest po prostu mdły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, główny wątek super, ale coodcinkowe wątki poboczne mogą momentami strasznie przynudzać - bardzo schematyczne sprawy, wydaje się, że scenarzyści pisali je "5 minut przed". I wlasnie pomijając główny wątek, to 6 i 7. sezon calkiem mi sie podobał, bo te historie były nieco ciekawsze niż w poprzednich sezonach. Obejrzałem cały serial w 1,5 miesiąca, a wciągnął mnie dzięki Bakerowi, w którego byłem wręcz zapatrzony (#nohomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oglądałem Mentalisty a może rzeczywiście warto sprawdzić. Tylko tyle sezonów do nadrobienia. Zresztą podobnie z DR House, nie ciągneło mnie do tego serialu, bo dosyć mam tych chorób w życiu codziennym. Ale ostatnio akurat mam czas że spojrze o 19 na TVN 7. W sumie nawet się nieźle ogląda, tylko nie wiem dałoby radę tak 10 sezonów obejrzeć, bo z tego co widzę to schemat każdego odcinka jest taki sam.

W ogóle zacząłem oglądać seriale których nie widziałem, "sześć stóp pod ziemią" ale po 3 odc jakoś się nie wciągnąłem. Nie widziałem też "Rodziny Soprano". Tak jakoś wyszło, że znam seriale z lat 80 i 90 z dzieciństwa, a póżniej zaczęło się u mnie znowu od "Zagubionych" i "Prison Break".

 

Jaka jest wasza piątka najlepszych seriali, nie licząc komediowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breaking Bad

The Sopranos

The Shield

Mad Men

Lost (tutaj mocno się zastanawiałem czy nie wrzucić Dextera, ale jednak bardziej złapałem więź z bohaterami Zagubionych. W dalszym ciągu mam wrażenie, że zakończenie jest najbardziej wzruszające w historii serii telewizyjnych. Dexter natomiast był bardzo nierównym serialem. Pierwsze dwa sezony były 10/10 a później, to już bywało różnie. Szczytem bezczelności był 8 sezon.)

Honorowe miejsce

Fargo (2 bardzo dobre sezony. Ostatni powiedziałbym, że nawet lepszy)

Jeszcze lista komediowych

Friends

Archer

That 70's Show

Two And a Half Men

South Park

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polska sensacja jest dobra!

 

Ja bym powiedział że sensacja jak polska produkcja jest dobra ;)

 

 

Zgadzam się :) chociaż Pitbull był całkiem fajny. Oficer też dawał radę (choć Szyca i Małaszyńskiego wyjątkowo nie lubię), a Pakt nieźle trzyma w lekkim napięciu (co będzie dalej). W kolejce mam Watahę, Krew z krwi i Paradoks z Lindą ale nie nastawiam się na jakieś spektakularne projekcje ;)

 

Z ostatnio obejrzanych to polecam Gotham ale pewnie było już pisane o tym nie raz.

Dziś wieczorem i w święta zasiadam do Amerrican Horror Story. Dużo dobrego słyszałem o tym serialu.

A na totalny luz mam cały czas South Park i Family Guy w telefonie, laptopie. Tak na wszelki wypadek :) Zawsze poprawi humor, nastrój nawet w najbardziej podłym momencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niekomediowy "the best" to Sherlock, chociaż czekanie na nowe sezony i odcinki to istna mordęga ;)

Warto zwrócić uwagę na Black Sails - szczególnie dla miłośników piratów. Rozkręca się powoli, ale im dalej tym lepiej.

Mr. Robot - dla mnie najlepszy niekomediowy serial w tematyce hakersko-komputerowej.

 

Komediowe, zawsze najlepsze - South Park i Friends :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyłem wczoraj 1 sezon Better Call Saul - bardzo fajne, lekkie, zwariowane, przewijają się postacie z Breaking Bad :)

 

Zacząłem wczoraj (1 odcinek) The Knick - zapowiada się całkiem fajnie chociaż przyznam że nie dla ludzi ze słabymi żołądkami. Sporo scen z operacji gdzie bardzo realistycznie rozcinają i grzebią w bebechach i nie mówie tutaj o migawkach tylko scena trwa nieprzerwanym kilkuminutowym zoomem na grzebanie w brzuchu :P Generalnie fajna i praktycznie nie ruszana tematyka medyków z przełomu XIX i XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno za to ogląda się Making a Murderer - obszerny dokument o dwóch sprawach, w które zamieszany był Steven Avery. W obu przypadkach doszło do poważnych zaniechań i nadużyć ze strony policji i w połączeniu ze stronniczością sądu otrzymaliśmy obraz zupełnie zepsutego, nieodpowiednio działającego systemu prawa w Stanach. Niektóre momenty są naprawdę mocne i aż nie chce się wierzyć, że mogło do tego dojść w rzeczywistości. Mocno zniechęcający materiał warty obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z seriali które ostatnio zaczałem masowo oglądać:

 

Arrow- fajny, ale kolejne sezony robią sie trochę męczące

Constantine- ciekawy dosyć, swoją drogą nie kojarzę by John był kumplem Oliwiera z komiksów

Dominion- fabuła na początku dosyć mdła... Z czasem się rozwija. Ciekawa wizja walki pomiędzy aniołami

Forever- bardzo fajny serial kryminalny z lekkim wątkiem fantastycznym.

Gotham- tym dalej, tym ciekawszy. Rola Pingwina- ******sta.

Helix- fajny, kolejna opowieść o wirusie która wciąga. Niestety z czasem robi się nudno...

Inteligence- chip który ogarnia cały internet w głowie komandosa... Taki luźny dosyć, na przetrawienie pomiędzy innymi...

iZombie- zombie, który normalnie się porusza mówi i pracuje u Coronera? Ciekawa fabuła, niecodzienne podejście do tematu. Z czasem wciąga.

The last Ship- jeden z moich faworytów. Fajnie się rozwija fabuła, gra aktorska też bardzo dobra.

Flash- moim zdaniem lepszy i ciekawszy od Arrow.

The Strain- wampiry po raz kolejny, jednak fajne podejście do tematu. Zupełnie z innej strony.

The Messangers- Na początku dosyć denny i gra aktorska sztywna. Z czasem jednak jakby aktorzy zaczęli się uczyć na błędach. Fajna wizja apokalipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę, na pewno sprawdzę te pozycje.

 

Co do The Bridge, to serial ciekawy, szczególnie 1 sezon, choć mnie irytowała główna bohaterka.

 

Z serii irytujących bohaterek to dla mnie całościowo lepszy był The Killing - też kryminalny, Holder spoko ziom. I też zdaje się oparty na skandynawskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności