Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ja niestety już dziś nie pamiętam treści książek, dziś do niego podchodziłem jak do polskiego kina psychologicznego w klimatach thrillera sf :) i niestety nie budzi już grozy jak kiedyś

 

"Test pilota Pirxa" to pierwsze opowiadanie ze zbioru i ma się nijak do tytułu filmu pod względem jego zawartości.Może to mnie tak (lata temu) wkurzyło kiedy go oglądałem.

TPP powstał na podstawie "Rozprawy" z tomu "Opowieści o pilocie Pirxie".... nieliniowcy ;)

ciekawostka z Wiki : "W 1972 roku powstał, na podstawie książki, film produkcji węgierskiej pod tytułem Pirx pilóta kalandjai. Reżyserem był András Rajnai."

 

Z Lema mogliby w USA spokojnie zekranizować :

- Niezwyciężony - militarna SF z podtekstem

- Fiasko - kontakt z Kosmitami, jakże dziwny

- Polowanie - wojna ludzi z maszyną

Pirx - Lordzie oczywiście. Pisałem o tym czemu mnie tytuł filmu irytowal.

Jako nastolatek miałem całego Lema wyczytanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marsjanin" 3/10 Prawie jak "Armagedon". Ten sam poziom absurdu, zabrakło tylko tamtego klimatu. No jeszcze ta straszna muzyka...

"Interstellar" 8/10 Wielkie brawa za pomysł! Widać, że komuś się chciało wysilić i przyciągnąć widza ciekawą, katastroficzną wizją przyszłości. Pomysł i wykonanie rewelacja!

Film fajny (interstellar). Ale nie zgodzę się z oryginalnością. Kalka "Odysei kosmicznej" i "Kontaktu". Nie zmienia to faktu, że mam go na blue ray i jawet dzisiaj zamierzam go po raz n-ty obejrzeć. Przy okazji przemycili trochę fizyki, ale o tym już wcześniej pisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak trochę offtopowo, ale... czy jakakolwiek ekranizacja czytelnika książki zadowoliła, albo (zmniejszając wymagania) nie wkurzyła?

Mnie, jako czytelnika powieści Kinga, powszechnie chwalona ekranizacja The Shining absolutnie nie usatysfakcjonowała.

 

 

"Green Mile" była dla mnie ekranizacyjnie strawna. "The Shining" nawet Nicholson nie ratował. Tyle tylko, że ja każdą jego rolę będę porównywał do tej stworzonej w "Locie...". I każda będzie... gorsza.

 

 

Odnośnie Jacka Nicholsona, to nie masz wrażenia czasem, że w większości tych jego największych ról jest po prostu Jack Nicholsonem.

 

 

A tak ogólnie to ciężko się przyznać ja z czytaniem jestem na bakier ... nie lubię czytać ... męczy mnie to. Dla mnie żadna książka nie daje tego co film, nic na to nie poradzę. Jestem wzrokowcem z tego wynika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Marsjanin" 3/10 Prawie jak "Armagedon". Ten sam poziom absurdu, zabrakło tylko tamtego klimatu. No jeszcze ta straszna muzyka...

"Interstellar" 8/10 Wielkie brawa za pomysł! Widać, że komuś się chciało wysilić i przyciągnąć widza ciekawą, katastroficzną wizją przyszłości. Pomysł i wykonanie rewelacja!

Film fajny (interstellar). Ale nie zgodzę się z oryginalnością. Kalka "Odysei kosmicznej" i "Kontaktu". Nie zmienia to faktu, że mam go na blue ray i jawet dzisiaj zamierzam go po raz n-ty obejrzeć. Przy okazji przemycili trochę fizyki, ale o tym już wcześniej pisałem.

 

"Odyseja" niekoniecznie... "Kontaktu" już za bardzo nie pamiętam, ale chyba rzeczywiście było tam coś podobnego... aczkolwiek sam motyw pomocy kosmitów (czy raczej "obcych") to troszkę za mało, żeby film nazywać kalką.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marsjanin" 3/10 Prawie jak "Armagedon". Ten sam poziom absurdu, zabrakło tylko tamtego klimatu. No jeszcze ta straszna muzyka... :P

"Interstellar" 8/10 Wielkie brawa za pomysł! Widać, że komuś się chciało wysilić i przyciągnąć widza ciekawą, katastroficzną wizją przyszłości. Pomysł i wykonanie rewelacja!

Mnie oba filmy zachwyciły. Interstellar mistrzostwo, Marsjanin też bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak trochę offtopowo, ale... czy jakakolwiek ekranizacja czytelnika książki zadowoliła, albo (zmniejszając wymagania) nie wkurzyła?

Mnie, jako czytelnika powieści Kinga, powszechnie chwalona ekranizacja The Shining absolutnie nie usatysfakcjonowała.

 

 

"Green Mile" była dla mnie ekranizacyjnie strawna. "The Shining" nawet Nicholson nie ratował. Tyle tylko, że ja każdą jego rolę będę porównywał do tej stworzonej w "Locie...". I każda będzie... gorsza.

 

 

Odnośnie Jacka Nicholsona, to nie masz wrażenia czasem, że w większości tych jego największych ról jest po prostu Jack Nicholsonem.

 

 

 

 

 

 

Nicholson to dla mnie "Chinatown" i "Lot nad kukułczym gniazdem". Kreacje wybitne, ale też dobrze wpisujące się w charakter Jacka. Bo później to już u niego... średniawo było.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotlight. "Najostrzejszy" film jaki widziałem. Wali człowieka na glebę i kopie glanami. Tu nie ocenia się gry aktorskiej, efektów, etc. to nie ma znaczenia wątek filmu to co wciąga totalnie.

Pozycja obowiązkowa dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper Clinta Eastwooda. Początek świetny, fragmenty wojenne super, ale trochę za długi. Momentami traci rytm.

Nom dobry jest ale stawiam go zaraz po Lone Survivor (z tych nowszych produkcji)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za jakie grzechy, dobry Boże?" - lekka, przyjemna komedia z motywem multikulti
"Czas na miłość" - jak klimatów jakichś komedii romantycznych nie znoszę, to ten film naprawdę mi się podobał ze względu na motyw podróży w czasie, bardzo fajnie zrealizowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czas na miłość" - jak klimatów jakichś komedii romantycznych nie znoszę, to ten film naprawdę mi się podobał ze względu na motyw podróży w czasie, bardzo fajnie zrealizowany :)

Popieram też nie lubię komedii romantycznych, ale ten film jest naprawdę godny polecenia. Skoro jesteśmy przy takiej tematyce to sprawdźcie sobie film "Ona" http://www.filmweb.pl/film/Ona-2013-646395 , również przyjemny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotlight. "Najostrzejszy" film jaki widziałem. Wali człowieka na glebę i kopie glanami. Tu nie ocenia się gry aktorskiej, efektów, etc. to nie ma znaczenia wątek filmu to co wciąga totalnie.

Pozycja obowiązkowa dla każdego.

 

Właśnie obejrzałem. Rzeczywiście dobre kino, film bez akcji, ale ogląda się ze sporym zaciekawieniem. Opadu szczęki jednak nie było.

 

 

Polecam również film "Parkland" o sprawie Kennedy'ego z trochę innego punktu widzenia. Od razu odpowiadam, tak występuje tam Efron, ale to już nie ten gość z musicali dla nastolatek. Myślę, że warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Czas na miłość" - jak klimatów jakichś komedii romantycznych nie znoszę, to ten film naprawdę mi się podobał ze względu na motyw podróży w czasie, bardzo fajnie zrealizowany :)

Popieram też nie lubię komedii romantycznych, ale ten film jest naprawdę godny polecenia. Skoro jesteśmy przy takiej tematyce to sprawdźcie sobie film "Ona" http://www.filmweb.pl/film/Ona-2013-646395 , również przyjemny film.

 

 

"Ona" kapitalny. Również polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu nadrobiłem Gwiezdne Wojny (dzięki TVNowi hehe). te nowe części - no szału nie ma, takie lekkie kino z fajnymi efektami. ot do obejrzenia sobie na wieczór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w końcu nadrobiłem Gwiezdne Wojny (dzięki TVNowi hehe). te nowe części - no szału nie ma, takie lekkie kino z fajnymi efektami. ot do obejrzenia sobie na wieczór

To nie są Gwiezdne Wojny
Wszyscy fani mi to mówią :-P czekam na stare części
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym siebie wielkim fanem tej serii, ale z czysto "kinematograficznego" punktu widzenia oryginalna trylogia to klasa sama w sobie. V cześć to jeden z moich ulubionych filmów SF obok Odyseji Kosmicznej, Blade Runnera i Moona.

 

Tak poza tym uważam, że Lucas to wielki wizjoner, ale jako reżyser już niestety średnio się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio widziałem komedię Agentka - dosyć lekki film i zabawny jako tako ;)

+ Everest też zobaczyłem - widoki świetne i film oparty na faktach - jak ktoś lubi te klimaty to mogę śmiało polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu nadrobiłem Gwiezdne Wojny (dzięki TVNowi hehe). te nowe części - no szału nie ma, takie lekkie kino z fajnymi efektami. ot do obejrzenia sobie na wieczór

 

To źle zrobiłeś, bo:

1. Lektor (z koszmarnymi błędami),

2. Niepoprawna kolejność (uważam, że pierwszy raz Star Wars powinno się oglądać w kolejności wchodzenia do kin czyli IV-VI, a potem I-III).

 

 

w końcu nadrobiłem Gwiezdne Wojny (dzięki TVNowi hehe). te nowe części - no szału nie ma, takie lekkie kino z fajnymi efektami. ot do obejrzenia sobie na wieczór

To nie są Gwiezdne Wojny :P

 

 

To są Gwiezdne Wojny, a ujadacze na trylogię I-III robią to głównie z sentymentu do oglądania za młodu epizodów IV-VI. Jakbyś teraz puścił komuś nastoletniemu lub dorosłemu starą trylogię po raz pierwszy to byliby poirytowani nawet nie tyle oprawą efektów specjalnych, co np. infantylnymi Ewokami.

Kwestia perspektywy wieku. Star Wars to nie jest poważne kino dla 30-letnich "koneserów" i tak było od czasów New Hope. Problem w tym, że z czasem widzowie pamiętający premierę Epizodu IV wydorośleli, a seria Star Wars nie.

 

Jar jar binks.....

 

Jakbyś się zainteresował to wiedziałbyś, że Jar Jar Binks był celowo tak wykreowany, bo w kolejnych częściach miał być zwrot fabuły i okazałoby się, że Binks jest Sithem. Sam Lucas mówił o tym, że "Jar Jar jest kluczem do wszystkiego w nowej trylogii". No ale pod naciskiem krzykaczy, którzy liczyli na powtórkę z IV-VI (a teraz, o ironio, narzekają na wtórność VII), Lucas zmienił fabułę i wepchnął m.in. Dooku.

 

Wszystkim hejterom Jar Jara polecam ten filmik :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności