Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Uff już sądziłem, że jestem jedyny, któremu się to nie podoba i powinienem sie leczyć :D

Luz, przecież nie da się lubić wszystkiego, ja przykładowo nie znoszę Hobbitów(no może poza pierwszą częscią) bo to straszna koopa, Władcy zresztą też nie lubię(poza pierwszą częścią) - niestety Jackson przekombinował i zrobił z tego festiwal lachocią...nienia.

Stara saga też już mnie tak nie rusza i nawet trochę nudzi ale jednak mam do niej sentyment.

 

Z filmów, które w tym roku bardzo mi podeszły, mogę polecić to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Star Wars, to udało się zachować klimat, aktorzy są nieźle dobrani (oprócz jednego, nad którym nie będę się już pastwił), ale sama historia jest tak miałka i pełna dziur, że aż strach. Ta mapa do LS to mniej więcej poziom zawiązania fabuły jak z gier RPG - znajdujesz mapę, która pochodzi nie wiadomo skąd i jest podzielona na części... come on. Chcieli też wsadzić za dużo do tej histrorii i przez to wszystkie wątki są ledwie liźnięte. Co oczywiście nie oznacza, że mi się nie podobało - banan na twarzy przez cały film.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bone Tomahawk lekki horror z "oprawą wizualną" westernu. Świetne dialogi gdyby nie one można by się trochę nudzić przez te 2 godziny. Nie ma za wiele sieczki ale jak już jest to efekty bardzo realne.

Warto obejrzeć.

 

...no i jeszcze Marsjanin pare fajnych dialogów, świetne "rekwizyty",efekty specjalne nie wiem jak to określić, kilka razy muzyczka jak z obcego ale coś mi zabrakło nie porwał mnie czuje jakiś niedosyt. :)

Edytowane przez Yamdit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nowego Bonda, jest ok, inny, nie lepszy nie gorszy, kasa na bilet prawie dobrze wydana. Dlaczego prawie... No pod koniec filmu osłupiałem... Scena w której główny czarny charakter, gość, który przez całe życie wykańczał Bondowi kobiety... Ten gość mówi, że za chwilę wysadzi cały budynek z Bonda nową ukochaną w środku na co Bond odpowiada "blefujesz" Coooooo?? Blefujesz??? Jeszcze raz, uszczypnijcie mnie... Blefujesz??? O rrany powinni zakazać temu co to przepuścił pracy w filmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie powiem szczerze "Sicario" nie porwało, to znaczy spodziewałem się trochę innego filmu z ciekawszym scenariuszem. Ale fakt rola B.Del Toro duży +, natomiast trochę zawiodła mnie Emily Blunt. Przez cały film grała tą samą miną i dialogów też miała bardzo mała. Także tak 7/10 jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę szczerze polecić : THE WALK. SIĘGAJĄC CHMUR.

Przed chwilą skończyłem seansik i muszę przyznać, że film przedstawia naprawdę urzekającą historię i realizację życiowego marzenia, którą po prostu trzeba zobaczyć.

W tym wszystkim jest najlepsze, że historia przedstawiona w filmie jest 100% autentyczna, to wydarzyło się naprawdę.

 

Polecam. Bardzo przyjemnie się ogląda.

 

http://www.filmweb.pl/film/The+Walk.+Si%C4%99gaj%C4%85c+chmur-2015-710094

https://www.youtube.com/watch?v=GR1EmTKAWIw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nowy Allen - Irrational Man. Styl dla niego typowy, fajnie zagrane, raczej lekkie i trochę niedopracowane/niedokończone. Raczej z tych gorszych, ale i tak lepszy niż większość tego typu filmów. Jednak Allen to Allen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film "Nienawistna Ósemka" za cholerę nie wiem czemu Ci ludzie tak wysoko oceniają każdą produkcję Tarantino. Tym filmem już niczym nie zaskoczył, ot historia, zresztą z przydługim i nudnawym prologiem. 5/10

Bardzo słaby film, myślałem że będzie lepszy albo tak samo dobry jak Django, a wyszła totalna koopa.

Pod względem technicznym jest świetny, zdjęcia, praca kamery, dodatkowo oldschoolowy klimat ale fabularnie leży i kwiczy... duże rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

100% terantino

 

Może Terazzino?

 

 

Teraz ino Tarantino ... ;)

Tarantino jest był i będzie specyficzny. I możemy to nazwać odcinaniem kuponów od przeszłości, albo jego niepowtarzalną tarantinowską manierą, w którą zresztą stare tuzy kina wpisały się jak ta lala w Ósemce.

Z nim jest jak z AK, kochasz albo nienawidzisz :P

No i taka guuupia sprawa : spytajcie jakiegokolwiek aktora czy odmówiłby zagrania roli w jego filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś też byłem na SW, mam mieszane uczucia. Trochę zalatuje disnejowską produkcją, w wielu aspektach naciągnięty tak mocno że pozostaje grymas na twarzy. Laska która zbiera złom kładzie na łopatki gościa który uczy się sztuki walki od najlepszych, bo 5 min wcześniej dostała objawienia, ah....

Do tego na siłę próbują rozbawić widza swoim jak dla mnie niezbyt udanym humorem.

Wbrew pozorom film ogląda się przyjemnie, najlepiej nie analizować, przymknąć oko usiąść wygodnie i po prostu dać się zabrać w otchłań odległej galaktyki :)

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Revenant" - bardzo dobre role DiCaprio i Hardyego. Świetne ujęcia walk z jednej kamery, miejscami ma się aż uczucie brania udziału w akcji. Największa bolączką niestety jest...nuda. Akcja bardzo rozwleczona,

miejscami naprawdę niepotrzebne dłużyzny. No i sam rozwój akcji bardzo przewidywalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Usual Suspects - czyli klasyka kryminału z lat 90 ze Spacey'm w roli głównej. Po prostu doskonały. Kevin niemal w każdym filmie jest najjaśniej świecącą gwiazdą, raczącą widza grą aktorską z najwyższej półki - nie inaczej było w tym przypadku. Stopniowe rozpracowywanie badanej sprawy, narastający ciężar klimatu niczym intro w utworze i bum, twist - odbiorca szuka szczęki po podłodze. Według mnie obraz kalibru Memento, z zauważalnymi podobieństwami, jednak o wiele łatwiej przyswajalny i bardziej rozrywkowy. Jeśli ktoś nie widział - jest to pozycja koniecznie do zobaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Revenant" - bardzo dobre role DiCaprio i Hardyego. Świetne ujęcia walk z jednej kamery, miejscami ma się aż uczucie brania udziału w akcji. Największa bolączką niestety jest...nuda. Akcja bardzo rozwleczona,

miejscami naprawdę niepotrzebne dłużyzny. No i sam rozwój akcji bardzo przewidywalny.

 

Myśmy to razem oglądali?? No po prostu zgadzam się z każdym stwierdzeniem z Twojej wypowiedzi :D Dodam że ładne widoczki :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio obejrzałem "Dzikie historie" - wspaniały film- kilka krótkich opowiastek, zazwyczaj o tym, co się dzieje gdy ludzka cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Bardzo smakowite danie podane w przystępnej formie.

"American Ultra" - jeśli mamy odrobinę dystansu, odpowiedni nastrój i założymy, że film powstał z przymrużeniem oka- bardzo śmieszny, rozrywkowy film :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio obejrzałem "Dzikie historie" - wspaniały film- kilka krótkich opowiastek, zazwyczaj o tym, co się dzieje gdy ludzka cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Bardzo smakowite danie podane w przystępnej formie.

Ktoś w tym wątku polecał i też mi się spodobał :)

 

-----

 

"The Revenant" - chyba w tym roku Złote Globy i Oscary będą słabe, wliczając w to nowego Tarantino.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie obejrzałem "Entourage: The Movie". Jako fan serialu długo z tym zwlekałem i powiem Wam, że szału nie było, ale pozamykało to pewne wątki, chociaż w głównej mierze była to wielka sekwencja autopromocyjna przeróżnych gwiazd Hollywood.

 

Nie było już czuć aż tak bardzo tego unikalnego klimatu z serialu, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja ostatnio obejrzałem "Dzikie historie" - wspaniały film- kilka krótkich opowiastek, zazwyczaj o tym, co się dzieje gdy ludzka cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Bardzo smakowite danie podane w przystępnej formie.

Ktoś w tym wątku polecał i też mi się spodobał :)

 

-----

 

"The Revenant" - chyba w tym roku Złote Globy i Oscary będą słabe, wliczając w to nowego Tarantino.

 

nie będę oryginalny - m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W sieci zła" 1998 z Denzelem to jest coś. Nie straszy efektami ale przez cały seans budzi dziwny niepokój, szczególnie jeśli ktoś lubi motywy "paranormalne". Niesamowity klimat.

 

..."Lśnienie" ? może i słusznie, że ma takie "high notes" ale ja się po prostu nudziłem, tylko Nicholson jak zwykle świetny.

Edytowane przez Yamdit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nudziłeś się na Lśnieniu to po prostu nie wszedłeś w klimat. Jeden z najbardziej niepokojących filmów dla mnie jaki widziałem. Dla mnie np wogóle najstraszniejszy film wszechczasów to Blair Witch Project ale słyszałem opinie że nuda i nic ciekawego. Dokładnie takie samo mam zdanie że po prostu ktoś nie wszedł w klimat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nudziłeś się na Lśnieniu to po prostu nie wszedłeś w klimat. Jeden z najbardziej niepokojących filmów dla mnie jaki widziałem. Dla mnie np wogóle najstraszniejszy film wszechczasów to Blair Witch Project ale słyszałem opinie że nuda i nic ciekawego. Dokładnie takie samo mam zdanie że po prostu ktoś nie wszedł w klimat.

Może i masz rację, że czasem trzeba zrobić drugie podejście. No i Blair Witch Project również uważam za świetny. Niektórzy nie lubią Found Footage za latającą kamerę ja uwielbiam. V/H/S,Tragedia na Przełęczy Diałtowa , Skinwalker Ranch, Czwarty Stopień miazga(choć to raczej nie FF).

Klimatyczne okultystyczne, z "UFo", amatorskie z kamerki i jestem zadowolony ;)

Edytowane przez Yamdit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności