Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Solaris. Mi się akurat podobał, chociaż wiele osób kręciło nosem. Z bardziej przygodowych Serenity.

 

Solaris ten z Clooneyem? Mega nuda a do tego kompletnie nie oddany zamysł ksiażki :) Dużo lepszy był rosyjski z 72 roku.

 

Serenity bardzo ciężko podciągnąć pod thriller sci fi :) Raczej indiana jones w kosmosie chociaż całkiem fajny zarówno serial jak i film.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyczerpaliśmy temat thrillerów sci fi to ja sie przyznam że film Brazil "odkryłem" dopiero 2-3 lata temu. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem i trafiłem przypadkiem a okazało się że to jeden z najlepszych filmów jakie w ogóle oglądałem :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Listy martwego człowieka" - rosyjska staroć nakręcona przez ucznia Tarkowskiego - to ten od Stalkera.

Kto chce się zdołować to wogooglać i "paczeć".

"Cargo" trochę pobrzmiewa Moonem ( kręcone w tym samym czasie ) , ale można zerknąć.

"Rok 1984" - klasyka sf. Wierna adaptacja powieści Orwella. Świat się od tamtego czasu zmienił, ale przesłanie jest jak najbardziej aktualne.

"Interstella 5555" - jako ciekawostka, bo ilustrowany muzyką Daft Punk z płyty "Discovery" (uwaga, film rysunkowy ;) w konwencji anime )

"Wojna światów – następne stulecie" Szulkina.Owiany legendą najlepszego polskiego filmu SF - dla wytrwałych maniaków.

"Ukryty wymiar" - pokręcony film, ale nie brak w nim elementów horroru, jakem paratykus ;)

"Głębia" Camerona, staroć, ale klasyka - warto się zapoznać.

"Kontakt" - mądry film z przesłaniem ze znakomitą rolą Jodie Foster.

"Raport mniejszości" na podstawie opowiadania Dicka.

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyczerpaliśmy temat thrillerów sci fi to ja sie przyznam że film Brazil "odkryłem" dopiero 2-3 lata temu. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem i trafiłem przypadkiem a okazało się że to jeden z najlepszych filmów jakie w ogóle oglądałem :)

 

Brazil Gilliama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Sztuka Płakania" mocne .....

 

Film puszczany w ramach psychoterapii. Spróbuj Wszystko o mojej matce

 

Podobał mi się ...... chociaż ostatnio mam ochotę na skandynawskie kino .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Pilota Pirxa

 

Niezły, ale z tego co pamiętam, nie podobało mi się, że pomieszali wątki z różnych "Opowieści o pilocie Pirxie".

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety już dziś nie pamiętam treści książek, dziś do niego podchodziłem jak do polskiego kina psychologicznego w klimatach thrillera sf :) i niestety nie budzi już grozy jak kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety już dziś nie pamiętam treści książek, dziś do niego podchodziłem jak do polskiego kina psychologicznego w klimatach thrillera sf :) i niestety nie budzi już grozy jak kiedyś

"Test pilota Pirxa" to pierwsze opowiadanie ze zbioru i ma się nijak do tytułu filmu pod względem jego zawartości.Może to mnie tak (lata temu) wkurzyło kiedy go oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, czekam aż zekranizują "Hyperion" Dana Simmonsa... jestem pewny, że koncertowo to spitolą. :D Zazwyczaj ekranizacje są cienkie. No niestety taki to plus książki- więcej można upakować, a przy okazji plastyczny umysł czytelnika daje myślę większą radośc z wizualizowania sobie rzeczy niż ich odbierania takimi, jakimi je sobie ktoś wymyślił. Dlatego też boję się o "Mroczną wieżę" - słyszałem, że chcą to zrobić w odcinkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus

 

Prawda.

Tylko że ja, czytając książkę, tak w około trzech czwartych zawartości, przeszedłem się po mieszkaniu i... zapaliłem sporo żarówek. Podczas filmu aż tak dużej presji nie odczuwałem ;)

 

 

@MatmaN

 

Wszystko, tylko nie Mroczną wieżę. W najlepszym razie wyjdzie jak Pieśń lodu i ognia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King nie ma szczęścia do ekranizacji - Bastion, książka całkiem spójna i fajnie nawiązująca do Mrocznej Wieży, została moim zdaniem zamordowana przez mini serial.

koniec OT z mojej strony, bo mnie Evil zaraz pozamiata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wobec tego profilaktycznie merytorycznie ;)


The Imitation Game / Gra tajemnic

http://www.imdb.com/title/tt2084970/
http://www.filmweb.pl/film/Gra+tajemnic-2014-644005

Tak wiem. Stary i Oscarowy, i każdy już oglądał, ale się w definicję "każdy" chyba nie mieszczę, więc dopiero kilka dni temu obejrzałem.
Na końcu seansu zrobiło mi się smutno :(
... i jakoś tak lekko melancholijnie wciąż mnie trzyma, czyli dla mnie zdecydowanie dobra produkcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odświeżyłem sobie obraz Jeremiah Johnson(1972) i cóż... ten film to mistrzostwo(Redford wymiata). Od wielu lat jeden z moich ulubionych filmów i chyba tak już zostanie, każdy kolejny seans utwierdza mnie w przekonaniu, że to świetna produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten film pasuje do definicji thrillera/horroru z gatunku SF, ale polecam ze swojej strony Mroczne Miasto, byłem pozytywnie zaskoczmy po seansie.

To jest film... oglądałem ostatnio z 10 lat temu, chyba pora sobie przypomnieć :)

 

Ha, czekam aż zekranizują "Hyperion" Dana Simmonsa... jestem pewny, że koncertowo to spitolą. :D Zazwyczaj ekranizacje są cienkie. No niestety taki to plus książki- więcej można upakować, a przy okazji plastyczny umysł czytelnika daje myślę większą radośc z wizualizowania sobie rzeczy niż ich odbierania takimi, jakimi je sobie ktoś wymyślił. Dlatego też boję się o "Mroczną wieżę" - słyszałem, że chcą to zrobić w odcinkach.

Teoretycznie forma serialu pasuje do takiej space opery, ale z drugiej strony Syfy to nie HBO, więc też się nie nastawiam nie wiadomo na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marsjanin" 3/10 Prawie jak "Armagedon". Ten sam poziom absurdu, zabrakło tylko tamtego klimatu. No jeszcze ta straszna muzyka... :P

"Interstellar" 8/10 Wielkie brawa za pomysł! Widać, że komuś się chciało wysilić i przyciągnąć widza ciekawą, katastroficzną wizją przyszłości. Pomysł i wykonanie rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę offtopowo, ale... czy jakakolwiek ekranizacja czytelnika książki zadowoliła, albo (zmniejszając wymagania) nie wkurzyła?

Mnie, jako czytelnika powieści Kinga, powszechnie chwalona ekranizacja The Shining absolutnie nie usatysfakcjonowała.

 

 

"Green Mile" była dla mnie ekranizacyjnie strawna. "The Shining" nawet Nicholson nie ratował. Tyle tylko, że ja każdą jego rolę będę porównywał do tej stworzonej w "Locie...". I każda będzie... gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja niestety już dziś nie pamiętam treści książek, dziś do niego podchodziłem jak do polskiego kina psychologicznego w klimatach thrillera sf :) i niestety nie budzi już grozy jak kiedyś

"Test pilota Pirxa" to pierwsze opowiadanie ze zbioru i ma się nijak do tytułu filmu pod względem jego zawartości.Może to mnie tak (lata temu) wkurzyło kiedy go oglądałem.

 

TPP powstał na podstawie "Rozprawy" z tomu "Opowieści o pilocie Pirxie".... nieliniowcy ;)

ciekawostka z Wiki : "W 1972 roku powstał, na podstawie książki, film produkcji węgierskiej pod tytułem Pirx pilóta kalandjai. Reżyserem był András Rajnai."

 

Z Lema mogliby w USA spokojnie zekranizować :

- Niezwyciężony - militarna SF z podtekstem

- Fiasko - kontakt z Kosmitami, jakże dziwny

- Polowanie - wojna ludzi z maszyną

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności