Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [800zł] Używane słuchawki outdoor przeznaczone na FUN


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zakładam ten wątek jako kontynuacja tego o słuchawkach na longboard.

 

Budżet: 800-1000 zł (preferuję sprzęt używany)

 

Konstrukcja - nauszna/wokółuszna lub dokanałowa

 

Preferencje brzmieniowe: szeroka/głęboka scena, muzykalność - nie zależy mi na analityczności ale na przyjemności ze słuchania muzyki

 

 

Świetną propozycją byłyby słuchawki będące zamkniętym / nieźle izolującym odpowiednikiem sennheiserów HD600 :)

 

Czekam na wasze propozycje, gdyż nie mam pojęcia co wybrać.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do odsprzedania ze swojej kolekcji - zapraszam na pw.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Momentum które masz w sygnaturze jako chęć kupna wg mnie sprawdzą się na prawdę dobrze, słuchałem ich ostatnio z Cowonem J3 i na prawdę pozytywne wrażenia. Jak to u Sennheisera brzmienie ciepłe, scena dość przyzwoita ale wydaje mi się że są takie trochę ''ospałe'', raczej nie sprawdzą się w muzyce dynamicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujac dokanalowe do nausznych, w szczegolnosci tej klasy co HD-600, to nie ma szans sie zmiescic w tym budzecie, tak mi sie wydaje ;). Mialem UM3X, co prawda zrobily na mnie

dobre wrazenie, ale do klasycznych sluchawek nie maja stratu ;).

 

Powiem szczerze, ze przerobilem troche tego badziewia, i jak dotad nie spotkalem podobnej sygnatury do HD-600/650, no moze X1, choc od strony technicznej, HD-650 zjadaja je na sniadanie :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze X1, choc od strony technicznej, HD-650 zjadaja je na sniadanie :P.

 

Bez przesady, może na późny obiad ; )

 

HD650 lepiej oddają niuanse sceny, tak jakby grały jak półotwarte, ale X1 mają szerszą scenę, czystszy dźwięk i niżej schodzący bas, lepiej reagują na equalizacje. Dla mnie porównywalne są, przez ostatni miesiąc zastanawiałem się które zostawię sobie a które sprzedam i była to bardzo ciężka decyzja. Zostaje przy senkach, bo sygnatura jest bardziej w moim typie i jako model otwarty w moim asortymencie właśnie dla analityczności i tych różnych "smaczków", lecz jakbym miał wskazać słuchawki bardziej muzykalne to bym wskazał X1. Skoda mi, ale trzeba podratować kieszeń i fidelio niedługo trafią do komisu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Momentum które masz w sygnaturze jako chęć kupna wg mnie sprawdzą się na prawdę dobrze, słuchałem ich ostatnio z Cowonem J3 i na prawdę pozytywne wrażenia. Jak to u Sennheisera brzmienie ciepłe, scena dość przyzwoita ale wydaje mi się że są takie trochę ''ospałe'', raczej nie sprawdzą się w muzyce dynamicznej.

 

A ja się nie zgodzę :P Pewnie to kwestia charakterystyki lub impedancji źródła, bo na zrównoważonych mają mega niskie, szybkie, zbite i konkretne - nie gubiły się w żadnym gatunku i pasowały do każdej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są. Masz przynajmniej kilka innych porządnych par słuchawek pod świadomy wybór kupującego. Włącznie z Twoimi HD600, które dla mnie są ogólnie koronną pozycją w tej cenie.

 

Moje zdanie jest takie - jak chcesz się pobawić w muzykalność i spróbować czegoś naprawdę innego, to podkręć budżet do 2k i szukaj HE-400 lub HE-4 jeśli masz napęd. Używki to rzadkość i scena też nie będzie tak szeroka jak w HD800/Q701, ale na wielu osobach zrobiły do tej pory niemałe wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho wielkie nauszniki na dwór to głupota, ale tylko imho.

Od siebie - kupiłbym dokanały dobrej klasy (UM3X, Westone 4, se535) i zrobił do nich custom tipsy - masz taką izolację, że :D

Mieszkasz w Wawie - podbij do Patryka i posłuchaj sobie różnych dokanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zapomniałeś, że rozmawiamy o słuchawkach outdoor :)

 

Fakt :). Gomen.

 

Jeśli więc outdoor, to mój głos idzie na w/w przez Arkusza, zwłaszcza Westone. UM3X i 4 chwalił z tego co pamiętam Fatso, można poczytać tu na forum. Sam testowałem póki co max. zwykłe "trójki", więc niestety nie pomogę.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności