Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
58 minut temu, deftones9 napisał:

Neon po twoich reakcjach na te pyszne wrzuty Espe0 wnioskuje że nie lubisz jeść, prawda? :D to czym ty sie żywisz?:lol:

Prawda to, zawsze byłem niejadkiem, ale reakcje są akurat z żalu, że nie mogę tych apetycznych wypieków skosztować, dlatego smutek i łzy. 😢

58 minut temu, retter napisał:

W pracy hahaha haha emoji1787.pngemoji16.png obecnie to chyba w domu emoji39.png

- Tapatalk
 

Tyż prowda, zwolniłem się, potrzebuję odpocząć, za duży wymiar godzin sobie narzuciłem i stało się to, co zwykle - wypaliłem się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, espe0 napisał:

1L wody

1.8kg mąki

25g drożdży

50g soli

2 łyżki stołowe oliwy z oliwek nierafinowanej

15gr drożdży wystarczy na tą ilość mąki. 😉

 

Odnośnie pieca, nie lepiej było wziąć Spice Caliente, skoro można go poddać modyfikacji? Z G3 już nic nie zrobisz, bo elementy plastikowe będą się topić po modyfikacji. 😉

 

Swoją drogą, ja się właśnie zastanawiam nad normalnym piecem, gastronomicznym, ale w wersji mini, podobno temperatura dochodzi do 450°C, a nie jak producent podaje 350°C. No i w przeciwieństwie do pseudo-piecyków, ten nie wymaga modyfikacji i jest bezpieczny. 😎👍

 

Piec do pizzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

15gr drożdży wystarczy na tą ilość mąki. 😉

 

Odnośnie pieca, nie lepiej było wziąć Spice Caliente, skoro można go poddać modyfikacji? Z G3 już nic nie zrobisz, bo elementy plastikowe będą się topić po modyfikacji. 😉

 

Swoją drogą, ja się właśnie zastanawiam nad normalnym piecem, gastronomicznym, ale w wersji mini, podobno temperatura dochodzi do 450°C, a nie jak producent podaje 350°C. No i w przeciwieństwie do pseudo-piecyków, ten nie wymaga modyfikacji i jest bezpieczny. 😎👍

 

Piec do pizzy

 

Na taką partyzantkę jaką robiłem poprzednio, ten piec jest w zupełności odpowiedni dla mnie. Nie myślałem nawet go modyfikować. Trzeba tylko postępować wg instrukcji, bo pierwsza pizzę prawie spaliłem na węgiel od spodu. 

 

Teraz tylko fachowa mąka i można robić pizzę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki strzał.Kupiłem troche rabarbaru i młodej kapusty i zrobiłem takie pseudo ciasto i gołąbki na jutro.Jeszcze jedna główka jest do skrojenia i zrobię taką na miękko z marchewką i kiełbasą.

IMG_20200515_194959.jpg

IMG_20200515_204045.jpg

IMG_20200515_203919.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15gr drożdży wystarczy na tą ilość mąki.
 
Odnośnie pieca, nie lepiej było wziąć Spice Caliente, skoro można go poddać modyfikacji? Z G3 już nic nie zrobisz, bo elementy plastikowe będą się topić po modyfikacji.
 
Swoją drogą, ja się właśnie zastanawiam nad normalnym piecem, gastronomicznym, ale w wersji mini, podobno temperatura dochodzi do 450°C, a nie jak producent podaje 350°C. No i w przeciwieństwie do pseudo-piecyków, ten nie wymaga modyfikacji i jest bezpieczny.
 
Piec do pizzy
Wygląda całkiem spoko, pół pro a nie partyznatka za 150.
Ale niby deklarują 350st a robi 450st to albo wiedzą co robią po wyglądzie albo nie po różnicy temperatur.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności