Skocz do zawartości

"Przenośne Hifi" czyli połączenie nauszników i


Rekomendowane odpowiedzi

"Dla mnie T4G jest lepszym źródłem niż imod."

 

miałem t4g i za cholerę mi nie podszedł, sprzedałem go, aby nabyć sanse clipa plus i byłem zachwycony zmianą na lepsze :) serio :) A wszystkie apple wkur... mnie na potęgę z tym itiunsem, który służy tylko jednemu: "kup appla będziesz super - jak już kupiłeś to fajnie byłoby z niego korzystać - a żeby korzystać musisz kupować murzyńskie piosenki i filmy za astronomiczne pieniądze z naszego systemu - inaczej się nie da - a to wszystko aby stać na straży praw autorskich i służyć rozwojowi rynku fonograficznego i artyzmu szeroko pojmowanego".



tak, wiem, że są te wszystkie jailbreaki, z którymi niestety nie mam doświadczenia. i wiem, że moja uwaga skierowana jest głównie do oprogramowania, a mowa była o dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Clip+ i przejście na T4G uważam za zmianę na lepsze, taczka dużo lepiej napędza słuchawki, przez co w technicznych aspektach jest lepsza. Tutaj mówię natomiast o Line-Out i o neutralności sygnału imod gra bardzo dobrze, ale nie jest neutralny.

 

Co do korekty dźwięku to jest darmowy accuaudio i player denona i jeszcze chyba kilka innych, wystarczy zainstalować.

Softowo jet dużo lepiej niż na clip+ przy 15gb zapełnionej pamięci przeglądanie muzyki na clip+ to porażka dla mnie na T4G czysta przyjemność i swoboda. W dodatku teksty piosenek w plikach, internet, gry, ebooki, audiobooki, podcasty... : )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t4g nie sprawdzałem na line-outcie, bo nie wiedziałem wtedy co to wyrażenie oznacza. Nie wiem też jak do końca ma się ten line-out w układach cirrusa w T4G czy iphone4/4s - czy to line-out czy quasi line-out. Z tym pojęciem "neutralności" rzecz jest względna - imod może być ocieplony w porównaniu do T4g i stąd nieneutralny; t4g może być oziębiony w porównaniu do imoda i stąd nieneutralny; do tego dochodzi nam wzmacniacz i słuchawki, które całą tę optykę dodatkowo zniekształcają i sprawę komplikują.



a czemu mam cały czas 80 postów jak już z 10 napisałem :( czuję się taki niedoceniony przez system i społeczność forum :( chcę już być tym średniozaawnsowanym :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imod nie ociepla dźwięku, on go rozjaśnia i ma jakiś dziwny bas - mało elastyczny. Ja porównywałem bezpośrednio imoda z T4G na rega ear. Subiektywnie, taczka jest pełniejsza w dźwieku, bardziej naturalna i zarazem muzykalna. Imod w dźwięku wydawał się trochę odchudzony i ostry, ze ściśniętym basem. Obiektywnie T4G grało bardziej neutralnie, subiektywnie mi się bardziej podoba, chociaż imod w rocku dla mnie brzmi bardzo dobrze. Szczegółowość jest na podobnym poziomie, ale w imod jest ona wypchnięta do przodu narzucona wraz górą, a w taczce jest tam gdzie powinna być, czyli w muzyce.

 

W "co kupić" i "hyde parku" nie naliczane są posty. Gdyby były to ja miałbym już z 20 000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taczka wymiata - jak się dobrze dobierze słuchawki i nie potrzebujesz elektrowni lub czachojebnego basu. Itunes kwestia przyzwyczajenia. Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie ręcznego uzupełniania danych lub okładek płyt. Gry, internet, aparacik i ciekawe programy to tylko wisienka na torcie. Który player w cenie za ok 400/500 zł za 32gb (T4G uzywka) daje tak wiele?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imod jest dużo bardziej przejrzysty, wystarczy dobrać odpowiedni wzmak. Taczka to jest klasa niżej, nie wyciagnie się z niej tyle informacji. Nie nazwalbym jej naturalną, wyraźnie ociepla, a bas podbija, dla mnie to mulenie. No i rockbox na imodzie, ja do itunesa się nie przekonam. Internet, gry? Za maly ekranik, aparat jest kiepski. Lepiej od T4g gra s:flo2 zdecydowanie, pomijam sprawę softu, bo z nim da sie zyc, ale już z awaryjnoscia hardwaru nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej odbieram taczkę - gdzie tu muł ? Gdzie ocieplenie? W T4? Trafiali mi sie magicy z imodami, którzy po przesłuchaniu taczki np z K550 w krótkim czasie zmieniali swoje wypasione mody na taczkę. Dla mnie to na długo pozostanie ulubiony grajek. Dobrze ze tak różnie odbieramy pewne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy o której taczce mówisz. Co do T4g to mam podobne zdanie do Wojtka - basu zauważalnie mniej niż np w Clipie+, P3, R1 czy innych Samsungach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy o której taczce mówisz. Co do T4g to mam podobne zdanie do Wojtka - basu zauważalnie mniej niż np w Clipie+, P3, R1 czy innych Samsungach.

 

Perulu mówię o T4g. Z samsungów to ja tylko znam telefony, wave czy SGS1 - mógłbyś odnieść swoje wrażenia do tego ostatniego? Ogólnie bardziej mi się podobało np. brzmienie Wave'a niż Taczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowany wave i t4g grają bardzo podobnie. W ślepym teście miałem problem aby je rozróżnić. Zdaje mi się że wave ma trochę mniejszy crostalk przez co inaczej się trochę scenę odbiera po za tym są bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji imoda od Forzy (robiony na kondensatorach blackgate + kabelek tegoż) oraz iPhona 4, za wzmacniacz posłuży ALO Audio Continental V3. Przygotuję zestaw testowych utworów (możliwie najgęstszych i najlepszych do obnażania słabości sprzętu). Póki co wszystkie moje słuchawki warte cokolwiek (grado 325is, shure 1840) są u Piotra Ryki; jak będę odbierał sprzęt, wezmę powyższe grajki i wzmacniacz, podłączę do wszystkiego, czym Piotra Ryka będzie dysponował plus moje słuchawki i poproszę go o ocenę - wnioski wraz z moimi spróbuję zamieścić na forum - myślę, że do 10 dni powinno się udać.

Nie mówię o tym, że za 10 dni przyniosę z góry do forum tablice z dzisięciorgiem przykazań, więc nie chciałbym, aby ktoś mnie o to oskarżał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam już T4g, a swego czasu nie porównywałem z SGSem tyko właśnie z P3 czy R1 (które grają identycznie) i to co zaobserwowałem to właśnie więcej basu w samsungach, szersza scena i dźwięk taki bardziej sterylny, ale mniej naturalny. W środku sceny mniej się działo a na pewno bardziej w jednym punkcie. Ogólnie przekaz T4g bardziej jasny i odchudzony na dole.


Samuel_

Do testowania niuansów między sprzętami wg mnie najlepiej nadają się CAL. To czego nie wychwyciłem na innych, na nich było zauważalne. Co do iPhone4 to gra on podobnie ale jednak trochę inaczej (wg mnie ciut gorzej) od T4g

Wystukane z pralki Frani

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji imoda od Forzy (robiony na kondensatorach blackgate + kabelek tegoż) oraz iPhona 4, za wzmacniacz posłuży ALO Audio Continental V3. Przygotuję zestaw testowych utworów (możliwie najgęstszych i najlepszych do obnażania słabości sprzętu). Póki co wszystkie moje słuchawki warte cokolwiek (grado 325is, shure 1840) są u Piotra Ryki; jak będę odbierał sprzęt, wezmę powyższe grajki i wzmacniacz, podłączę do wszystkiego, czym Piotra Ryka będzie dysponował plus moje słuchawki i poproszę go o ocenę - wnioski wraz z moimi spróbuję zamieścić na forum - myślę, że do 10 dni powinno się udać.

Nie mówię o tym, że za 10 dni przyniosę z góry do forum tablice z dzisięciorgiem przykazań, więc nie chciałbym, aby ktoś mnie o to oskarżał.

Tylko że iT4G i iP4 grają inaczej na korzyść T4G :) może nie jest to różnica ogromna, ale np. ja po przesiadce na iP4 muszę szukać nowych słuchawek. To co zgrywało mi sie idealnie na taczce tu sie nie spisuje.

 

Do testów najlepiej jakieś monitorki np coś od AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taczka przez swoją impedancje i wyniki które można by było jeszcze poprawić nie gra do końca neutralnie, ale jest najbardziej neutralna ze wszystkich plajerów jakie znam. Ostatnio odblokowałem głośność - ładnie napędza duże słuchawki.

 

Natomiast jak komuś zależy wyłącznie na hi-fi to właśnie może pójść teraz w x3 który ma odpowiednią jakość i lepszego wzmaka. A jak ktoś chce czy to jeszcze lepsze granie czy większą moc po prostu to dokupi wzmacniacz do niego. 1,7v na wyjściu LO to naprawdę niezły wynik w portable.

 

Ja zostaje przy taczce ze względu że nie mam wymagających słuchawek a dodatki i czas pracy mają dla mnie znaczenie. W innym wypadku bym się przenosił na x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taczkę zmieniłem na iP4 bo nie chciałem nosić kilku klocków, jednak żal niewielki mam za T4. Ostatnio bardziej skupiam sie na słuchaniu w domu. Słuchanie typowo na ulicy to teraz dla mnie margines, jedynie ma być przyjemnie i tyle. Hałas ulicy, ruch na ulicy nie pozwalają mi na osiągniecie komfortu i wykorzystanie potencjału np AK100.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji imoda od Forzy (robiony na kondensatorach blackgate + kabelek tegoż) oraz iPhona 4, za wzmacniacz posłuży ALO Audio Continental V3. Przygotuję zestaw testowych utworów (możliwie najgęstszych i najlepszych do obnażania słabości sprzętu). Póki co wszystkie moje słuchawki warte cokolwiek (grado 325is, shure 1840) są u Piotra Ryki; jak będę odbierał sprzęt, wezmę powyższe grajki i wzmacniacz, podłączę do wszystkiego, czym Piotra Ryka będzie dysponował plus moje słuchawki i poproszę go o ocenę - wnioski wraz z moimi spróbuję zamieścić na forum - myślę, że do 10 dni powinno się udać.

Nie mówię o tym, że za 10 dni przyniosę z góry do forum tablice z dzisięciorgiem przykazań, więc nie chciałbym, aby ktoś mnie o to oskarżał.

Tylko że iT4G i iP4 grają inaczej na korzyść T4G :) może nie jest to różnica ogromna, ale np. ja po przesiadce na iP4 muszę szukać nowych słuchawek. To co zgrywało mi sie idealnie na taczce tu sie nie spisuje.

 

Do testów najlepiej jakieś monitorki np coś od AKG

iPoda już nie mam, wiec porównanie odbędzie się pomiędzy imodem i iponem 4. Dla mnie iphone grał zawsze lepiej niz t4; wrażenie to wynoszę z pamięci, która jest zawodna, bo obu grajków nie porównywałem łeb w łeb. Porównywałem jakiś czas temu w ispocie iphona 5 i t5g i też miałem tekie wrażenie, że iphone grał lepiej - bardziej referencyjnie z głębszą scena i z większą ilością szczegółów i na pewno brałbym ze względu na sam dźwięk - iphona, ale to z szybkiego porównania, które oczywiście nie może ubiegać się o miano prawdy ostatecznej.

ze słuchawek na pewno będą:

- hd 600

- hd 650

- grado 60i

- grado 325is

- shure 1840

- audio-technica w5000

- plus to, co Piotr Ryka będzie miał na stanie, do testów, może grado ps1000, gs1000i, jakieś beyery; szczerze mówiąc nie wiem.

 

chciałem jeszcze zapytać o dwie rzeczy:

1. Konwertowałem flac do wav i przy wartości flac ok. 700 kb/s wyszło mi przy wav ok. 3400 kb/s. Myślałem że na logikę można z większego na mniejsze ale nie odwrotnie; nie wiem czy te wartości to gołe cyfry, które tak naprawdę nic nie oznaczają, a już z pewnością dla ucha;

 

2. jak to jest z tym line-out przy ipodach; bo czytałem że to jest tak naprawdę pseudo lineout, a juz na pewno w przypadku t4g czy iphona gdzie mamy układy cirrusa gdzie układ daca i wzmacniacza są zespolone, co oznacza że wprowadzając do zewnętrznego wzmacniacza sygnał z lineout ten nie jest "czysty" co przekłada sie na deprecjacje dźwięku, bo nie omijamy wewnętrznego wzmacniacza i zewnętrznym wzmacniaczem wzmacniamy sygnał, który jest już "zabrudzony" przeważnie kiepskiej jakości wbudowanym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teoretycznie LineOut jest na ipodzie (iModzie) 5G. Ciekawostka - na RockBoxie stały sygnał jest pośrodku skali. Na końcach nie nalezy ustawiać Volume (czyli 0% i 100%) bo głośność się zmniejsza lub podwyższa. Czyli nie jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czysty / zabrudzony" - to mało fachowe określenia. Chodzi głownie o to, że LO ma niższy poziom zniekształceń i o to czy jesteśmy wstanie je wyłapać.

 

Ogólnie z iphone vs touch to jest tak, że iphone ma lepsze parametry i niższą impedancje wyjściową, z naciskiem na ten drugi aspekt. Skoro i tak jesteśmy subiektywni, to będzie zależeć od gustu który dla kogo zagra lepiej. Z technicznego pkt. widzenia iphone jest odrobinę lepszy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności