Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] IEMy z jak najlepszym tłumieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiś słuchawek z jak najlepszym tłumieniem (izolacją). Obecnie mam Shure SE115m i izolują fantastycznie ale niestety brzmienie mi nie odpowiada; mają zdecydowanie za dużo wysokiego basu i środka ale to można jeszcze eqalizować więc nie ma problemu. Najgorsza jest jednak "kująca" i "brudna" góra i to jest powodem dla którego szukam zmiany.

Generalnie szukam czegoś o podobnej budowie; wąska i długa tulejka, przystosowane do noszenia over the ear.

Jakość dźwięku jest w chwili obecnej dla mnie wystarczająca (w warunkach outdoorowych), ale gdyby była troszkę lepsza też bym nie narzekał.

Źródłem jest obecnie Galaxy S2 ale w przyszłości możliwe że będzie Galaxy S4 lub HTC One.

 

Cena w granicach rozsądku, nie chcę przeznaczać na iemy do telefonu 4-cyfrowej kwoty :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kup customowe nakładki?

Więcej info proszę :).

 

Wg. mnie np. gąbki Comply (szczególnie te długie) izolują lepiej niż gąbki Shure.

 

Dla mnie shure olives są idealne. Comply wolę do nich nie zakładać bo mnie jeszcze jakiś autobus przejedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etymotic. Wszystko inne z najlepszym tłumieniem nic przy nich nie tłumi :P

potwierdzam. tłumienie Ety jest niesamowite.

też potwierdzam, wydawało mi się, ze Audeo dobrze tłumią dopóki w uszach nie miałem MC3 - tutaj nawet odkurzacz nie jest straszny (przy odkurzaniu mieszkania używam jako wytłumiacz i uprzyjemniacz jednoczesnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo + Comply P i musiałem sprawdzać ręką czy odkurzacz działa ;)

Ja nie muszę - mój odkurzacz ma lampkę sygnalizacyjną, choć za pierwszym razem też mi się zdarzyło sprawdzić ;)

To oczywiście na tych potrójnych gumkach - innych póki co nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo tłumią dobrze ale zamiast comply lepiej mieć do nich oliwki "szura". Jak dla mnie są zdecydowanie lepsze od comply. No chyba, że custom tipsy to wtedy powinna być w ogóle bajka z tłumieniem dźwięków.

Same słuchawki również są bardzo dobre i nie wiem czy w tym przedziale cenowym są lepsze armatury od nich. Z dźwięku powinieneś być bardzo zadowolony. Chociaż one są raczej wybredne co do źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na filmie wybuch bomby atomowej, gdyby nie komentarz dla niesłyszących to bym nie wiedział co widze, bo nic kompletnie nie słyszałem.

nie wiem czy to żart z Twojej strony Fatso, natomiast mój post odnośnie pociągu na dworcu SKMki nie jeste żartem.

 

czekam na custom tipsy od Piotrka i zobaczymy czy tłumienie będzie lepsze czy jednak w tym zakresie nic się nie zmieni (no może poza wygodą bo tipsy będa dopasowane do mojego przewodu słuchowego).

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To generalnie mój komentarz do licytacji, komu co bardziej tłumi.

Generalnie koledzy od Audeo, miałem takie słuchawki i ja, Jakkolwiek niezła, izolacja z Audeo do Etymoticów niestety odstaje. Kwestia budowy i długości na jakiej kanał jest wypełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o Comply P. One wchodzą znacznie głębiej w kanał od zwykłych pianek. Ze zwykłymi piankami i gumkami izolacja jest taka jak lubię outdoor - nie nadzwyczajna, co przydaje się na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie bardzo lubię armaturowy (suchy) dźwięk bez basu i wolał bym zostać przy dynamikach.

Przy tym co miałem (meizu+ audeo) to bym nie powiedział, że brakowało tam gdziekolwiek basu. Jak dla mnie było go sporo. Fakt, że nie był tak dynamiczny jak z dynamika ale swoje w tym zestawieniu pokazywał. Za to średnie i wysokie jak dla mnie bardzo dobre. Audeo co do basu potrafi również się dogadać z innymi odtwarzaczami (p3, e10, d2).

Chociaż do tego co posiadasz to niestety audeo będą chyba średnim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności