Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zestaw do 3k, karta dźwiękowa + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

tutaj recka http://agdlab.pl/testy/hifiman-he-300-test-otwartych-sluchawek-chinskiego-producenta,30619,page1/#wstep

 

A nie prościej je wypożyczyć od audiomagic? :)

 

W tej cenie wybór jest całkiem spory, szkoda by było wtopy. Mikołaj lubi bardzo ostre słuchawki, raczej nie ma uniwersalnego gustu. :P

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tej cenie można już mieć HD650 - kolejny mocny zawodnik.

 

W tym temacie jest opinia http://www.head-fi.org/t/576283/hd650-or-he-300

 

FWIW, I didn't find the HE300 as good as the HD650. It was a bit sibilant and lacked midrange presence. I'd describe its sound as Grado-ish except the midrange focus is replaced by a bigger soundstage.

 

I ogólnie ludzie polecają bardziej HD650 (jadąc po HE-300).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena. Nie słuchałem tych hifimanów. Może faktycznie są fajne. Lecz to jest świat słuchawek: nie lepsze co lepsze, ale co się komu podoba. Pewnie dałby radę załatwić sobie odsłuch więc najlepiej jak to zrobi. Ja sam musiałbym ich posłuchać przed zakupem i najlepiej posłuchać jeszcze HD650. Bo jednak ranking Fatso: HD650>X1>HE300 mnie nie przekonuje do nich. Sam jak będę szedł w hifimana to raczej tylko ortho. Lecz koledze chyba nie o ten poziom chodzi ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie świebodziński jaki szał... Autorze wątku, bierz Edition 8 z komisu (ŻART)... Niższych modeli ultrasone bym nie brał, ale nie dlatego, że kiepsko grają, tylko dlatego, że są cholernie niewygodne. Co do wyższych denonów i audio technica, bez odsłuchów nie bierz, bo możesz się ostro przejechać. W przypadku obu marek opinie są skrajnie rozjechane, od wychwalania pod niebiosa, po mieszanie z błotem. W miarę pewne marki to sennheiser i beyerdynamic, ale i tak w ciemno nówek bym nie brał. Poza tym łączenie słuchafonów za ponad 2 tysie z jakimiś fiio duperelkami? To tak na serio? :/ ZNACZNIE rozsądniejszy wydaje mi się zakup czegoś pokroju essense one, DacMagic PLUS, czy NuForce Icon HDP i do tego słuchawek za 1000-1500zł... W tej cenie można już kupić nowe DT880/DT990 czy HD650. Na Twoim miejscu brałbym Icona HDP i przeszedłbym się z nim przesłuchać wspomnianych beyerów i sennheiserów, po czym wybrał najlepsze. Praktycznie zero ryzyka i satysfakcja gwarantowana!

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE 300 to poziom w zasadzie ten sam co HD650, tudzież HD650 po rekablingu (u mnie akurat), bardziej żywiołowe granie, mocniejszy i przyjemniejszy bas, brak woalu i mulenia, do tego góra wcale nie morduje, bardziej zbity dźwięk także.

HE-500 dla mnie są słabe i nie są w stanie dźwiękowo przebić HE-300, grają bardziej przestrzennie, ale jak na orto to jest jakaś kicha, to już wolę T50RP sobie mieć niż to, bo taniej i lepiej.

 

HE-500 grają za bardzo nadmuchanym dźwiękiem i sztucznie przestrzennym. Wg. mnie są warte swej ceny absolutnie, nie znam HE-400 być może to jest ten właśnie złoty środek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są brzydkie, ale to kwestia gustu :P
Tak czy inaczej myślę, że warte zainteresowania w cenie 300-500zl max (na allegro raz widziałem, że licytowali na 330zł), więc cena sklepowa 1500zł, czy też niecałe 700zł (różne są ceny), to one warte nie są, plusem tez jest w nich to, że nie potrzebują jakiegoś wyszukanego źródła, więc z tych 3000zł sporo by zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz szaleć z budżetem to przejdź się do media, czy innego supermarketa i poszukaj akg k550 ewentualnie philipsów fidelio L1. Do tych słuchawek maleństwa od fiio powinny już być wystarczające... Powinieneś bez problemu wyrobić się w 1000zł i też będziesz super zadowolony,

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podzielam trochę zdanie Jimmiego. Jak nie posłuchasz to się po prostu nie dowiesz. Słuchawki w jednej klasie mogą się różnić diametralnie.

 

Ja na twoim miejscu kupiłbym z thomana w zamówieniu HD681 EVO jako dobry początek przygody z audio. Dobrał do tego jakiegoś dobrego DACa słuchawkowego (ostatnio sprzedałem jednego grającego świetnie za śmieszne pieniądze) i w między czasie pochodził na odsłuchy.

 

HE-300 to pewnie bardzo dobre słuchawki, przyznam szczerze, że ich opis mi się bardzo podoba, lecz nie kupiłbym na pewno nówek przed posłuchaniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności