Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zestaw do 3k, karta dźwiękowa + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

@Domel zobacz sobie wypowiedzi o HE-300 w temacie wrocławskiego meetu ;)

 

Skupiłbym się najpierw na wyborze słuchawek. Słuchawki to rzecz gustu, więc radzę odsłuch, ew. wypożyczenie do odsłuchu, bo czasem jest taka możliwość. Kilka dobrych modeli się przewinęło w tym temacie. Osobiście spróbowałbym posłuchać wymienionych ath i hifimanów (he400/he500) przede wszystkim. Można byłoby też poszukać używki LCD-2, ale to zaraz ktoś się rzuci, że propozycja za wysoka jak na entry lvl :P

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi sieczkę zrobiliście niezłą w głowie. :P
Pisałem już chyba, audiofilem jako takim nie jestem. Chcę słuchawek do muzyki/gier (przeważnie sieciowych jednak przeważnie do muzyki), żebym mógł podłączyć do ipoda itp. Co do muzyki, chciałbym aby był głęboki bas i w miarę głośno grały ale niekoniecznie.
Noo, Panowie, mam nadzieję, że znajdziecie produkt, który Wam wszystkim będzie wydawać się dobry dla mnie. :)
Chyba, że jednak karta dźwiękowa do PC i słuchawki. :)

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty sam możesz pomóc sobie odsłu****ąc zaproponowane słuchawki. Ostatecznie to Ty będziesz tego słuchał. :)

 

Jakbym był takim przeciętnym słuchaczem to bym sobie pewnie kupił te ultrasone z komisu i E07K i obciął górę na EQ który jest w fiio. Co nie znaczy, że wybór innych polecanych tu słuchawek byłby zły. Drugą opcje jaką bym rozważał to D2000(używki, za nowe bym nie dał cenę sklepową) + bravo v2 + hifimediy sabre DAC. Ale to już bardziej niestandardowe rozwiązanie i dla osób które wiedzą na co się piszą.

 

Tak naprawdę jak człowiek nie jest osłuchany to nie ma co szaleć z budżetem. Szczególnie jak mówimy o wymagających słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 bierz z E17 co kolwiek wybierzesz z proponowanych, będziesz miał łał jak posłuchasz. Ja jak pierwszy raz poszedłem w high-end z DT-990 Pro + AMP/DAC szczena opadła

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wezmę E07k i E09k +
HE-300 albo HE-400 albo Denona albo Ultrasone 2900, zobaczę jeszcze, poczytam opinie i podejmę decyzję.

edit:
odrzuciłem słuchawki Denona - jakoś wygląd mi nie przypasował do gustu.
odrzuciłem również he-300
Myślę teraz nad he-400 a ultrasone. Co byście mi doradzili?

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD400 to ortodynamiki. Raz że potrzebują sporo mocy (dosłownie sporo, niektórzy orto pod wzmaki głośnikowe podłączają) a dwa że na 99% zwykłe dynamiki Ci się bardziej spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony no sorry ale wiem jak grają D5000 i dostają srogie baty od ATH A900/X.

 

D600 też nie wiem czy ten poziom przebiją. Idziemy dalej, Wrocławski meet ? HE 300 to bardzo dobre słuchawki są tak czy siak, ale wiem, że sporo osób ich tam nie lubi, ale jak się całe życie ma HD650 to ciężko przeskoczyć na coś co gra inaczej.

 

Ultrasone olej całą ofertę PRO2900 i PRO900 to ****o nie warte 500zł, oba modele znam doskonale i nikomu ich nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4ndr3, dziękuję za cenną uwagę, odrzucam he400;

 

@mikolaj612, oki, walić ultra.

te ATX widzę warte uwagi. Jednak czy nie miałbyś innej propozycji, bo ten wygląd odstrasza, chyba, że warto przymknąć oko na wygląd. W takim razie HE300 wracają do mojego wyboru (myślałem, że nowsze = lepsze). Które lepsze - he300 atx czy jeszcze jakaś inna propozycja? Bo szczerze powiedziawszy podobają mi się he300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifimany leżą w pudełku a wszyscy philipsów słuchają

 

 

bo hihimany obsysają po całości...

 

 

 

barwowo moze i nawet niezle, ale wszystko z daleka. Wokale z drugiej strony hangaru, scena oddalona o lata swietlne od słuchacza. Brak podziału na plany i ogolny chaos w pozycjonowaniu.

 

 

HiFimany to z Mp3Store były i o ile są nawet fajnie zbudowane i wygodne to dźwiek i jakosć prezenatcji niestety nie zachwyca :( a tego już sie definitywnie oczekuje od słuvhawek za 1000zł :angry: !

 

PS - Ale tak za 300-350 to je przygarne

 

Serio chcesz ryzykować wtopienie ponad 1k złotych bez wcześniejszego odsłuchu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crasch, niby masz rację jednak każde słuchawki będą chwalone jak i gnębione. Wtopić na pewno nie wtopię, z racji takiej, że są polecane przez osoby, które mają pojęcie w temacie. Audiofilem nie jestem, więc nawet nie widziałbym pewnie różnicy czy grają wysoko, nisko czy jak Wy się tam wysławiacie w opiniach. Ja szukam słuchawek żebym mógł na komputerze ich używać do muzyki klubowej, żeby po prostu czystko grały, bas nisko schodził i był głęboki, chyba tyle. Abym mógł je podłączyć do mojego ipoda i żeby równie dobrze grały. Abym mógł grać w gry i aby dźwięk również cieszył ucho. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz podjechać do mp3store, RMS czy jakiegoś innego sklepu ze sprzętem muzycznym i samemu posłuchać kilku tańszych i droższych konstrukcji? Nawet jak nie masz takiego w swoim mieście to lepiej poświecic dzien wolnego i podjechać samochodem/pociągiem niż później żałować wydania niemałych pieniędzy

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz podjechać do mp3store, RMS czy jakiegoś innego sklepu ze sprzętem muzycznym i samemu posłuchać kilku tańszych i droższych konstrukcji? Nawet jak nie masz takiego w swoim mieście to lepiej poświecic dzien wolnego i podjechać samochodem/pociągiem niż później żałować wydania niemałych pieniędzy

Trudno się z tym nie zgodzić.

Nie zakładaj że skoro są drogie to muszą Ci spasować, bo niestety możesz się zdziwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety właśnie nie mam w sumie zbytnio jak podjechać, więc ta opcja odpada.
@mikolaj, a które z tych propozycji Twoich będzie najlepsze? Wiem, że nie powinienem w ten sam sposób pytać jednak chyba nie mam innej opcji, a któreś muszę wybrać. Nie można wybrać słuchawek aby przeciętny Kowalski był zadowolony ze po prostu?
Może jeszcze tyle dodam, że słucham tylko trance-u bez wokalu. I czy te słuchawki się do gier nadają?

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety właśnie nie mam w sumie zbytnio jak podjechać, więc ta opcja odpada.

@mikolaj, a które z tych propozycji Twoich będzie najlepsze? Wiem, że nie powinienem w ten sam sposób pytać jednak chyba nie mam innej opcji, a któreś muszę wybrać. Nie można wybrać słuchawek aby przeciętny Kowalski był zadowolony ze po prostu?

Może jeszcze tyle dodam, że słucham tylko trance-u bez wokalu. I czy te słuchawki się do gier nadają?

 

może Beyerdynamic T90? + O2?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz podjechać do mp3store, RMS czy jakiegoś innego sklepu ze sprzętem muzycznym i samemu posłuchać kilku tańszych i droższych konstrukcji? Nawet jak nie masz takiego w swoim mieście to lepiej poświecic dzien wolnego i podjechać samochodem/pociągiem niż później żałować wydania niemałych pieniędzy

Założe się, że skończyłby właśnie z jakimś średnim modelem ultrasone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności