Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zestaw do 3k, karta dźwiękowa + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dobrego zestawu do ceny 3000zł. W skład zestawu będą wchodzić słuchawki oraz karta dźwiękowa do PC.
Na oku jak na razie mam:
Sennheiser RS 220

+ http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-zxr-70sb151000001-554037/

Co o tym sądzicie? Zestaw do słuchania muzyki na PC, tj. trance, progressive i podobne.

Posiadam sennheiser hd215 II + najnowsze dziecko apple - ipod shuffle i nie jestem zbytnio zadowolony. Słuchawki oczywiście dawno wygrzane.
Oczekuję czystego i głębokiego basu przede wszystkim.

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei. Bezprzewodowe bym odrzucił (bo i po co?). Chyba że koniecznie musi być to może sporo komplikować.

Dac z ampem czyli takie małe pudełko z przetwornikim cyfrowo analogowym zwykle podpinane na USB (można też czarować z konwerterami sygnału z USB na SPDIF na przykłąd i dalej na przetwornik cyfrowo analogowy ale to ciut overkill) które ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. W sumie w systemie jest to widoczne jako dźwiękówka.

Jak chcemy bardziej hardkorowo to kupujemy DAC (który wyprowadzi sygnał cyfrowy po USB i zrobi z niego sygnał analogowy) a dalej podłączamy dobrany wzmacniacz przez wyjście liniowe z DACa.

 

All in all, ja bym polecał żebyś nam opisał co byś chciał względem Shuffle + HD215 osiągnąć dźwiękowo.

 

Mój typ tak ciut w ciemno to słuchawki Denona (D2000 pewnie najcelniej) i do tego jakiś kombo (FiiO E07k + E09k). Wyjdzie poniżej budżetu a powinno grać fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem inaczej. Co do shuffle i hd215 - gra niby ok ale nie raz, a nawet często jest za cicho, za mało basu, nie mogę się jakoś nacieszyć muzyką. Bas nie jest taki jaki mi się marzy. Chciałbym tak czysty i głęboki bas jak w tubach samochodowych ;d o ile jest to osiągalne w ogóle.
Bardziej widzi mi się karta dźwiękowa - kupuję nowy komputer, więc i do gier mi się przyda.
Co do oczekiwań, chcę aby przysłowiowy Kowalski wyskoczył z laczek jak by usłyszał jakość.

I czy duża różnica będzie pomiędzy moim przykładem, a Twoim? Audiofilem nie jestem ale chciałbym się w końcu nacieszyć muzyką. Audiofilem nie jestem i chyba bym nawet nie odczuł różnicy między naszymi sugestiami. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jak w tubie... no to D2000, Ultrasone PRO900 (acz tu może być ostra góra). A do gier przecież taki zestaw też będzie okej, dopóki nie zamarzy Ci się 5.1 na głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy inaczej, tak będzie lepiej. Najpierw wybierzmy słuchawki. Wiem, że słuchawki pod player się wybiera ale ja i tak pewnie dużej różnicy nie odczuję.
A więc, które będą najlepsze? D2000, Ultrasone PRO900 czy może zaczerpnięte z innego forum HiFiMan HE-400
I jak firmy typu akg, sennheiser, koss wypadają na wyżej wymienionych markach? I jeszcze mam takie pytanie jak wypadają sennheisery rs 220? Czy odczuję różnicę dużą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to koledze wystarczą HiFiMAN HE 300 + FiiO E17 do tego, gra to super, a podbić bas też można, bajera jest wtedy, mi bardzo ten duet pasował.

 

Do przemyślenia też jest opcja ATH A900X + też może być FiiO ale pokusiłbym się o coś lepszego do nich jak Beresford Bushmaster, czy najlepiej Lehmann + jakiś tani DAC pokroju FiiO D03K.

 

Nie polecam kupować Denona D2000 czy Ultrasone PRO900 bo dostają srogie baty od tych ATH A900 lub A900X. HE-300 natomiast polecam jako bezpieczne i porządne słuchawki jeśli wymogiem nie są słuchawki zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tu czegoś nie rozumiem. Piszecie Fiio, jakiś dac, szczerze powiedziawszy to się gubię. Ten dac to jest to samo co fiio? Czy i to i to mam kupić czy z czym to się je?
Ten dac to jakiś przetwornik z tego co widzę ale czy wzmacniacz to jest to samo co ten przetwornik? Czy trzeba i to i to? A jak nie to co wybrać dac czy wzmacniacz?

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, teraz widzę, że są wzmacniacze słuchawkowe i wzmacniacze dac, które zatem wybrać?

Więc tak:

- Sam DAC nie zagra. Potrzebuje wzmacniacza.

- Sam wzmak zagra... jak mu dasz sygnał (z DACa albo jakiegoś innego playera np)

- Można kupić combo DAC+AMP (jak np FiiO E17 albo E07k) i to podłączasz pod USB, wtykasz słuchawki i gra.

- Do FiiO (to nazwa firmy tak dla ścisłości) E17, E7, E07k możesz podłączyć (jak w stację dokującą) E09k które jest samym wzmacniaczem bez DACa. Razem stworzą combo o większej mocy i ciut innej barwie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest promo na E07k i E09k jak mówiłem.

 

Combo Wzmacniaczy FiiO E09+E07 – 599zl (zyskujesz 160zl)

http://forum.mp3store.pl/topic/105341-dzie-dziecka-zrb-sobie-prezent/

 

Więc zostaje jakieś 2400 na słuchawki.Trochę overkill. Najlepiej jakbyś czegoś stąd posłuchał.

Mnie tam zaciekawiły HE300 polecone przez mikolaja612. Wyższe modele (już ortodynamiki) mi się nie podobały ale 300tki to dynamik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 w swojej cenie gniotą wszystko z otwartych jak leci :) Chyba, że się wyrwie na przecenie jakieś inne jak H650 to można wtedy będzie się zastanawiać, jedynie lipa może być jak komuś sygnatura nie pasuje, ale w to wątpię :)

Nie jest przesadnie ciepło i mulasto jak HD650, nie jest też bezbasowie jak w AD900 czy K701, wg. mnie najbardziej uniwersalne otwarte na rynku za ok. 1000zł.

 

Z zamkniętych dla kolegi to tylko ATH A900 albo A900X, resztę bym ciepłym moczem olał.

 

Do HE 300 FiiO E17 starczy, one nie bardzo wykorzystują potencjał wzmaków, za to FiiO im fajną barwę nadaje.

 

Do Audio Technici warto już zainwestować.

 

@4ndr3 dla mnie HE-300 są lepsze niż HE-500, to poziom dźwiękowo podobny do np: ATH A900X czy ATH W1000X, zdecydowanie także lepsze są niż DT880 PRO/Edition, czy Q701. Nie wiem czy są lepsze niż HD650 ostatnio jak słuchałem to HE 300 je biły na głowę, ale coś pogrzebałem we wzmaku i teraz mi HD650 grają pięknie, HE 300 muszę teraz wziąć od kolegi na test.

 

Co do HE-300 mają sztywny, posrebrzany przewód te dostępne teraz w sprzedaży :) I uboższe wyposażenie, teraz jest Rev.3, wcześniejsze miały drewniany kuferek oraz przewód taki jak wyższe modele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Czyli rozumiem, że droższych modeli nie opłaca się kupić.
Rozumiem również, że zostawiamy komplet: E07k i E09k + HE-300 tak?
I takie odbiegające ciut od tematu pytanie, jak powyższy zestaw wypada przy karcie dźwiękowej sound blaster zxr np. i dajmy na to HE-300 przy gry/muzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności