Skocz do zawartości

SPDIF vs USB=>SPDIF


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślimy, na razie jest jeszcze trzeci kolega wstępnie zainteresowany wersją full-wypas z wbudowanym zasilaczem audio najwyzszej klasy. Koszta są wysokie, ale efektów aż sam jestem ciekaw, gdyby kolega się skusił.

 

A co do testówki, to na razie muszę wysłać swój tor koledze z Anglii dokończyć projekty dla forumowiczów i zając się swoim cackiem, o którym wspomniano na muzo(audio?)stajni :)

Edytowane przez Chickenek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem informatykiem i sceptykiem odnosnie kabli cyfrowych i innych *******. Ale niestety o ile sygnal to sygnal (0 i 1) to uklady co je przetwarzaja sa czyms zasilane. I teraz jak bierzemy z kompa sygnal i zasilanie (slabo zaimplementowany odbiornik usb - nawet asynchroniczny ale np. zasilany z kompa) to moze negatywnie to zasilanie wplywac. U mnie po zmianie laptopa do tego stopnia ze na monitorach i jednak na czulych sluchawkach tez po prostu brumi :((((

Wiec skoro az brum do sygnalu sie przedostaje to znaczy ze inne znieksztalcenia tez moga... przypuszczam ze ta "infekcja" nastepuje de facto w sekcji analogowej DACa (wspolny uklad zasilania niestety), ale jednak przyczyne ma w niepoprawnej implementacji odbiornika sekcji cyfrowej. Ale moze ktos tu bardziej oblatany jest w stanie bardziej szczegolowo to wyjasnic.

 

i po to dobry konwerter lub to co najlepsze po prostu dobry odbiornik usb wbudowany w DACa (czyli konwerter tak czy tak). ale to tylko moja teoria ;) mam zamiar ja sprawdzic robiac sobie kabel co zasilanie wezmie niezalezne od kompa - jak znajde chwilke ;)

 

heh... to zem se rozwiazal problem brumienia. Nie wiem czemu glupi na to nie wpadlem, bo wyszlo czystym przypadkiem.

Brumienie szlo od TV przez HDMI. HDMI odlaczone... brumienia zero nawet na podlaczonym zasilaniu i podkreconym wzmocnieniu w monitorach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra z Citrone i nie ma co opisywać, dupsko urywa.

Różnice są tak duże że nie poznaje Citrone, głuchy by to usłyszał. Zmieniło się na plus, dosłownie wszystko.

Czeka mnie chyba aktualizacja recki Citrone.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudak nie cudak, ale działo i to z jakim efektem. Sam nie wierzyłem że skok będzie tak duży.

Muszę go jeszcze sprawdzić z Bifrostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jakiś czas Citrone bezpośrednio po USB, znam go bardzo dobrze z tej strony.

Zmiany są we wszystkich aspektach, poczynając od dynamiki, czytelności sceny, a kończąc na brzmieniu i stereofonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niemodowanego CM6631A. Było słabo. X5 też robi bardzo dużą różnicę, chociaż lubię sposób grania iPure, wg mnie nie tak dobre jakościowo ale naturalne i z fajną sceną. Waivo o ile gra jeszcze lepiej od X5 to musi być naprawdę dobry. Jak ktoś składa poważny tor to jest to chyba najbardziej opłacalny zakup. Szkoda tylko, że to takie drogie (jak na zwykłego śmiertelnika, choć dla "audiofila" to waciki) :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać tylko to, do swoich wypowiedzi w temacie:

ce8f17036_widzis_a_nie_mowilem.jpg

Drugi konwerterek też skleciłem, odebrał go dziś minczin razem z konkretnym zestawem coaxów do testów, także pozostaje jedynie czekać na recki :) Co do WaveIO jest to najlepszy obecnie znany mi transport, teraz będę testował (być może modował?) Amanero, które chciałbym docelowo montować w swoim nowym projekcie. Mam nadzieję, że pokaże conajmniej to samo, co WaveIO :D

 

Wydatek wiadomo niemały, ale jest to zakup jednorazowy i zostanie na zawsze lub bardzo długi czas z pewnością :)

 

Gdyby było więcej chętnych na WaveIO to można pomyśleć nad jakimś zbiorowym zamówieniem, bo koszta się nieco redukują, zwłaszcza w tych bardziej wypasionych wersjach.

Edytowane przez Chickenek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeatX

Nie rozumiem.

W Audio-GD Masz wbudowany odbiornik USB VIA a mimo wszystko korzystasz z zewnętrznego konwentera?

Czyżbyś jednak słyszał różnicę?

Kable można sobie kupić gotowe i można sobie zrobić samemu.

@minczin pisał, że zrobi porównanie coaxialów DIY.

Jeżeli taniej wyjdzie zrobienie porządnego coaxiala, niż zakup, to czemu nie miałby o tym napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności