Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SPDIF vs USB=>SPDIF


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

Taki najtanszy a odpowiedni to powiedzmy kabelek firmy HAMA z certyfikatem USB 2.0. Dalej to juz lepiej kupic cos specyfikowanego pod audio, lub zrobic odpowiedni kabel samemu.

 

 

 

Nie podważam tego, że słyszysz różnicę. Tylko pytam się skąd ona wynika? Bo moim zdaniem zmniejszenie jtter nie mogło dać takiej zmiany. Może w jakiś sposób jest głośniej? (aa i nie mówię o pytam o porównanie toslinka z coaxem, tylko o zwykłym konwerterze z xmosem)

 

 

 

Najlepiej po prostu trzeba samemu posluchac. ;) Przy odpowiednio rozdzielczym sprzecie, spory jitter potrafi zepsuc caly dzwiek.To co psuje jitter to napewno- czern tla, stabilnosc i rozmach sceny, paleta barw oraz wybrzmiewanie wyzszej srednicy oraz gory.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co psuje jitter to napewno- czern tla, stabilnosc i rozmach sceny, paleta barw oraz wybrzmiewanie wyzszej srednicy oraz gory.

 

Co do podkreślonych dałbym "może" zamiast "na pewno", chyba że pokażesz mi badania z objaśnieniem jak to działa. Po za tym to by się zgadzało, ale tylko w zakresie kiedy jtter jest jeszcze słyszalny. Poniżej progu słyszalności to nawet atomowy konwerter i odbiornik by nie pomógł.

 

Lecz dalej uważam, że jeśli mamy "drastyczną" zmianę to coś musi być na rzeczy, albo były wcześniej ogromne ilości jtteru, albo coś jeszcze ulega zmianie.

 

możesz rzucić linkiem do tego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam konwerter i podobne odczucia. Oczywiscie zmiany czesto sa wyolbrzymiane albo trzeba sie skupic na pewnych niansach zeby je wychwycic. Tutaj natomiast specjalnie nie trzeba sie bylo wysilac. A to juz cos, bo o wiele bardziej slychac zmiany gdy sie robi "downgrade" - zaczyna brakowac tego tamtego owego. Trzeba tylko pamietac, ze ludzki mozg jest zdolny do bardzo szybkiej adaptacji do nowych warunkow i po pewnym czasie da sie to zniesc - sam obecnie slucham z BP podpietej do integry komputera i zebami nie zgrzytam. Niemniej jak ktos juz uslyszal muzyke na stopniu wyzej i taki przekaz go najbardziej interesuje to ciezko pozostac na to obojetnym. Tym bardziej, ze nie sa to odosobnione przypadki "swira".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba było by posłuchać przed zakupem. W tym wypadku raczej będzie ciężko.

 

Natomiast chciałbym mieć jakieś potwierdzenie, że w tym wypadku chodzi o sam jtter i czy zmiana jest poprawą czy po prostu zmianą? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze Nwavguy pisal, ze niby tenor w ODACu i tak ma lepsze parametry niz plyta CD, ale lepiej bedzie jak bedziesz mial otwarty umysl na pewne sprawy ktore na chwile obecna wydaja sie abstrakcyjne. Dobry konwerter to napewno nie jest tylko mniejszy jitter, inne parametry tez sa poprawione.

 

Aktualnie moj transport cyfrowy to plyta glowna plus jakis badziewny kabel "coaxialny" Efekt taki, ze cala magie, czarne tlo, holografie, gestosc oraz szerokie spektrum barw szlag trafll. Czym nagranie ma mniejsza dynamike, tym tworzy sie wiekszy natlok, a wyzsza srednica stala sie cholernie ofensywna i szorstka. Chyba nie musze mowic, jak to sobie wiele osob tlumaczy.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na targach w Monachium takie cuś : http://nuforce.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=33:u192s&Itemid=185

 

Sam sobie na swoje pytanie odpowiedziałem :)

 

 

Różnica między bezpośrednim połączeniem laptopa z dac-iem za pomoacą toslinka a tym czymś jest...ogromna.

 

Tak jak na jednym z blogów, ktoś napisał: "jakby włączyć wirtualny przycisk z napisem "więcej dynamiki". Na HE-500 dźwięk stał się jeszcze bardziej potężny, bardziej obfity, soczysty..

 

No ale to moja subiektywna opinia a ja przygłuchy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na targach w Monachium takie cuś : http://nuforce.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=33:u192s&Itemid=185

 

Sam sobie na swoje pytanie odpowiedziałem :)

 

 

Różnica między bezpośrednim połączeniem laptopa z dac-iem za pomoacą toslinka a tym czymś jest...ogromna.

 

Tak jak na jednym z blogów, ktoś napisał: "jakby włączyć wirtualny przycisk z napisem "więcej dynamiki". Na HE-500 dźwięk stał się jeszcze bardziej potężny, bardziej obfity, soczysty..

 

No ale to moja subiektywna opinia a ja przygłuchy jestem

Co tam w środku siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno był u mnie JohnyS i porównał mojego toslinka z konwerterem CM6631A. Jak sam stwierdził, nie wierzył, że kiedykolwiek przyzna, że toslink może grać dobrze. A już na pewno nie wierzył, że lepiej od konwertera asynchronicznego.

 

Tak więc jak widać, nie zawsze konwerter jest lepszy od sygnału z karty dzwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, wiekszosc konwerterow z chin jest zaprojektowanych mocno po macoszemu. Jak podpialem swoj konwerter na CM6631, to tez nie gral jakos duzo lepiej od sygnalu z mojej karty dzwiekowej. Jak ktos bedzie wiedzial jak, to z takich konwerterow mozna naprawde sporo wyciagnac.

 

PS- JohnyS ostatnio dostal od Zibry konwerter WaveIO na XMOSie i jest bardzo zaskoczony jakoscia dzwieku.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.com/itm/192KHZ-32bit-USB-to-Fiber-Coaxial-USB-2-0-45-1584M-49-152M-I2S-w-C-MEIDA-CM6631-/300820743786?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460a50466a

 

 

Polecam ten konwenter. Mam taki sam ze zmienionymi zegarami. Zmiata najnowszy konwenter JarkaC na zewnetrznym zasilaniu. Szczególnie zyskała średnica i poprawił się impakt basu. Brzmienie nabrało lepszej faktury bardziej namacalnej. Zmiany mocno słyszalne przy pierwszym odłuchu.

Zasilanie z USB

 

Dokładnie ten: http://allegro.pl/usb-s-pdif-24bit-192khz-c-media-cm6631a-zegary-i3222953513.html

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss
http://www.ebay.com/itm/192KHZ-32bit-USB-to-Fiber-Coaxial-USB-2-0-45-1584M-49-152M-I2S-w-C-MEIDA-CM6631-/300820743786?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460a50466a

 

 

Polecam ten konwenter. Mam taki sam ze zmienionymi zegarami. Zmiata najnowszy konwenter JarkaC na zewnetrznym zasilaniu. Szczególnie zyskała średnica i poprawił się impakt basu. Brzmienie nabrało lepszej faktury bardziej namacalnej. Zmiany mocno słyszalne przy pierwszym odłuchu.

Zasilanie z USB

 

Dokładnie ten: http://allegro.pl/usb-s-pdif-24bit-192khz-c-media-cm6631a-zegary-i3222953513.html

 

Wygląda dobrze...

Jakie zegarki wymieniłeś w tym konwerterze ?

Grasz na zasilaniu z USB ? Rozumiem że porównywałeś do wersji konwertera JarkaC z zewnętrznym zasilaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten konwenter z aukcji allegro, kupiłem go. Zegary zmienione jak na załączonym obrazku, te złote :) Nie znam się za bardzo..

Gra to na zasilaniu USB.

 

Nawet nie musiałem porównywać za bardzo, bo od razu po podłączeniu usłyszałem sporą różnice. Micha się oczywiscie ucieszyła i już zostawiłem go na stałe :)

Tak jak już pisałem, zyskała bardzo średnica na fakturze i lekko poprawił się impakt, na górze nie stwierdziłem zmian. Mozliwe, że nieco nabrała aksamitu, ale to raczej percepcja.

Konwenter JarkaC był na zewnętrznym zasilaniu.

 

Obiło mi się o uszy gdzieś na forum, że jedną z wazniejszych rzeczy są własnie dobre zegary. Nie wiem czy to prawda, ale odsłuch zrobił swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w domu teraz konwerter dzięki uprzejmości kolegi Zibra - Wave IO na XMOS;

Jest świetny, a ja słucham go zasilanego z USB, nie mam jeszcze zasilacza... wtedy pewnie będzie zamiatał równo ;)

 

Generalnie jest to super-transport do toru DACa do słuchania na poważnie, mam jeszcze w domu teraz DACa Audio-GD 15.32 z dobrym konwerterem via vinyl audio oraz zmienionym zegarem na TCXO. Kombinacja mojego poczciwego DACa na 2xPCM61 + Wave IO jest lepsza moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl u mnie z nim, ale nie zadzialalo...

@fatso - konwerter nie zadziałał bo wtedy polutowałeś coax jednak do złego pinu na płytce. Jak wróciłem do dom i polutowałem prawidłowo to śmiga bez probmemu na win7 64. Ja jestem pod wrażeniem konwertera wave IO. Na pewno gra znacznie lepiej od wszystkich tego typu zabawek które miałem u siebie albo słuchałem u kogoś (łącznie z twoim wypasionym toslinkiem @fatso :) ) Im wyższej klasy tor tym więcej pokazuje różnic na transportach.

Do tej pory miałem doświadczenia z :

- Audio GD DI z dedykowanym zasilaczem

- PC-link GFmod v2 i v4

- karta USB Emu0404 jako transport coax

- Konwerter asynchroniczny CM6631A

- Konwerter asynchroniczny by @JarekC z audiostereo

- kilka odtwarzaczy stacjonarnych cd i DVD jako transport z wyjściem coaxialnym m. in. pioneer DV-300, Krell, Sony ES, C.E.C. i Camridge Audio, Harman Kardon, AUDIONET ART.

 

Pierwsze co uderza w konwerterze to bardzo przyjemna barwa dźwięku. Scena jest szeroka, wybrzmienia rozchodzą się bardzo swobodnie i bardzo szeroko, pogłosy talerzy robią wrażenie. Balans tonalny jest niemal idealny, jest bardzo szczegółowo ale i bardzo gładko, doskonała kontrola każdego pasma .Otwartość dźwięku i nasycenie sopranów jest na poziomie bardzo dobrym ale nie wybitnym, za to niższa średnica i bas to jest czysty miód, miękki czysty dźwięk, bardzo dobrze wypełniony bas. Pozycjonowanie pozornych źródeł dźwięku jest na bardzo dobrym poziomie. W przypadku tego konwertera nie można mówić ani o technicznym sybilującym dźwięku ani o zamulającym przyciemnieniu przekazy. Taką równowagę tonalną przejawiają tylko urządzenia najwyższej klasy. Stwierdzam, że wave IO warty jest każdej złotówki na niego wydanej i polecam wszystkim którzy rozważają zakup czego przyzwoitego do słuchania z komputera. W porównaniu z nim np taki konwerter asynchroniczny CM6631A to totalny zamulacz a konwerter asynchroniczny by @JarekC z audiostereo to techniczny suchotnik. Sam jestem ogromnie ciekaw jak zagra kolejna najnowsza wersja wave IO Note.

WaveIONoteRev1.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności