Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 4 oryginalne kable Sennheisera od HD540 ref I i II, HD560 Ovation i od HD650 i szczerze mówiąc różnic dźwiękowych między nimi dzięki Bogu nie słyszę. Może dlatego że słucham muzyki a nie kabli, używam od HD650 bo jest najsolidniejszy i nie ma efektu mikrofonowego jak pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD560 już po remoncie, swoją drogą to nieźle sobie liczą za nowe pady, ale warto. Jeśli chodzi o porównanie do HD540 to jedne i drugie graja doskonale. HD540 jakby bardziej równo z lepszym/szybszym basem, jest go też trochę więcej, scena podobna ze wskazaniem na HD560. No i HD560 są wygodniejsze dzięki nowym welurowym padom. Tyle na gorąco, słuchałem raptem nieco ponad godzinę. Jedno jest pewne, jedne i drugie mają u mnie dożywocie. BTW można gdzieś kupić do nich tę taśmę która opiera się na głowie, bo w HD540 już mi pęka.

Moje HD560 Ovation:

 

No i bardzo dobrze wyglądają... po tylu latach. W dobie głęboko zaawansowanego planowanego starzenia są ja memento - kiedyś można było produkować trwałe, dobre i w umiarkowanej cenie. Dziś kupujesz HD 650 i po paru miesiącach lakier złazi :o.

 

Dla mnie HD 540 Reference I mają większą przestrzeń niż HD 560 Ovation I, ale każdy słyszy inaczej. Super, że też Ci odpowiadają ;)

Pewnie jakieś inne pady można by dopasować, ale chciałem mieć oryginalne tym bardziej że reszta słuchawek wygląda jak nowa.. Do kabla jeszcze dojdę, mam od HD650 i na nim słucham, chociaż do zdjęcia jest założony od HD540 Ref. II.

 

To nie jest oryginalny kabel od HD 540 Refernce II. Oryginalny miał czarną i czerwoną wtyczkę a reszta kabelka była jak w HD 580 Precision i HD 600. Ten żółto/czerwony zestaw wtyczek jest starszy niż HD 540 Reference I. Wypuszczali z nimi HD 430, HD 420 i chyba HD 424, czyli tak do 1984 roku.

Ja mam cienki kabel od chyba hd430 made in Germany około 20letni. Dźwięk z niego jest bardzo dobry, sporo basu i ta jasność przekazu. Z hd565 i wzmacniaczem to świetne granie. Kabel diy na bazie Sommera gra gorzej i cały czas chodzi mi po głowie occ jako kabel portable ;)

Z HD 430 to raczej 30 letni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cienki kabel od chyba hd430 made in Germany około 20letni. Dźwięk z niego jest bardzo dobry, sporo basu i ta jasność przekazu. Z hd565 i wzmacniaczem to świetne granie. Kabel diy na bazie Sommera gra gorzej i cały czas chodzi mi po głowie occ jako kabel portable ;)

Do 5x5 otwartych nie jest to najlepszy wybór, ale już do zamkniętych 545 sprawdził się fajnie. Ale też oczekiwałem zupełnie innego końcowego brzmienia zamkniętych uszczelnionych i wytłumiony 545 niż otwartych 5x5.

 

Down jesli nadasz masz dwie pary zamknij zaklej nawet taśmą uszczelnij wytłum wataliną jak masz załóż skórę HM5 złapiesz co trzeba jak skorygować. Tu właśnie occ spełniło swoje zadanie lepiej niż dobrze czego nie powiem o otwartych 565.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter

W wolnej chwili mam już w planach zamknięcie jednych hd565 i przełożyć pady hm5 :P. Ale na razie wolną chwilę wykorzystałem nareszcie na wymianę jacka w kablu.

 

@Aulait

Co do kabla to miało być 30 letni ale jak piszę na tablecie to czasem wychodzą takie wałki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapatrzyli się w SN-50 Unitry? :blink:

 

Przecież Senn umie projektować naprawdę ładne słuchawki. Ale jak się porówna design Urbanite z designem Momentum, to...

 

BTW: jako, że to Fanklub Sennheisera, to piszę ten post z HD600 na głowie. Nie, nie moimi - przysłanymi mi przez Manuela na odsłuchy/testy.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm i jak wrażenia z hd600?

 

 

Pełną reckę, a właściwie porównanie ich z Q701 na 90% puszczę w sobotę w Muzostajni.

 

Ale tak wstępnie: stockowy kabel można od razu wywalić do śmieci i aż dziwne, że Senn dawał taki właśnie do jakby nie patrzeć swojego flagowca (swego czasu rzecz jasna).

 

Poza tym od razu słychać, że to Sennheiser, MOE grają podobnie, z tym, że jednak są dużo żywsze, grają z większym wigorem. I dopiero teraz zauważyłem coś ciekawego podpinając HD600 raczej dla zabawy pod wyjście słuchawkowe ST (bo od razu słuchałem ich po RCA Xonara spiętego z RA), ale to raczej wina moich dość specyficznych preferencji odnośnie dźwięku, który lubię niźli kanonu jak powinien grać sprzęt referencyjny - i też o tym "czymś" napiszę w swoim porównaniu obydwu słuchawek, z tym, że już wiem, że zabrzmi to jak herezja.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Thomm i jak wrażenia z hd600?

 

I dopiero teraz zauważyłem coś ciekawego podpinając HD600 raczej dla zabawy pod wyjście słuchawkowe ST (bo od razu słuchałem ich po RCA Xonara spiętego z RA), ale to raczej wina moich dość specyficznych preferencji odnośnie dźwięku, który lubię niźli kanonu jak powinien grać sprzęt referencyjny - i też o tym "czymś" napiszę w swoim porównaniu obydwu słuchawek, z tym, że już wiem, że zabrzmi to jak herezja.

 

Niekoniecznie herezja.

Xonar ST może się podobać, a z odpowiednio dobranymi opkami potrafi zagrać naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MOE grają tak jak wyglądają. Jeśli In-Ear też będą grały tak jak wyglądają to są to moje nowe doki :)

 

(o ile rzecz jasna ich cena mnie nie zabije)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

MOE grają tak jak wyglądają. Jeśli In-Ear też będą grały tak jak wyglądają to są to moje nowe doki :)

 

(o ile rzecz jasna ich cena mnie nie zabije)

 

 

99$

http://en-de.sennheiser.com/momentum-headphones-in-ear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio Momentum On Ear w Saturnie na mojej Lumni 920, fajnie grały i są ładne. Będę musiał posłuchać na lepszym sprzęcie.

 

Moja kolekcja starych Sennheiserów się powiększyła, wklejam fotki.

 

 

 

 

 

 


Od lewej HD 424 (Top Model), HD 430 (Top Model), HD 540 Reference I 600 Ohm z pierwszej wersji, czyli Inny kabłąk (Top model), HD 540 Reference I 600 Ohm wersja nowsza ( Top Model) (mam jeszcze wersje 300 Ohm, HD 560 Ovation I (Top Model) (mam dwie sztuki), HD 520 I 600 Ohm, HD 540 Reference II, HD 530 II, HD 520 II, HD 580 Precison (Top Model), HD 565 Ovation.

Dla wyjaśnienia "Model Top" rozumiem tylko jako najwyższy model w katalogu w danym czasookresie.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja. Jakbyś miał wskazać najlepsze z nich, to które?

Dzięki. Z słuchawkami to trochę jak z kobietami... rzecz gustu, chwili, potrzeby ;)

Powiem inaczej, wszystkie są ciekawe, mają coś. Dla mnie największym "strzałem" były HD 520 600 Ohm, dałem za nie chyba koło 30 zł plus wysyłka i to naprawdę ciekawy model. Ma swoje ograniczenia, ale pozwala na przyjemne, nie męczące długie odsłuchy nawet ze słabszymi klockami. Zaskakująca w tych słuchawkach jest przestrzeń i otwartość... fajne są.

Bardzo lubię HD 540 Reference I 600 Ohm, są szybkie, przestrzenne, nie mają tego koca późniejszych modeli... potrafią pokazać pazura, ale nie są tak dociążone jak np. Precision. To takie bardzo powietrzne, ekspresyjne granie. HD 560 Ovation I są dość szczegółowe przestrzenne, pięknie potrafią oddać organy Hammonda i słodko bezpośrednio kobiece wokale. Bardzo fajne są HD 565 Ovation, bardziej lubię ich słuchać niż HD 580/600/650... sprawiają mi więcej przyjemności. Naprawdę uważam, że każde mają klimacik, są warte zakupu, posłuchania. Ceny za jakie można je dziś czasami kupić nie odzwierciedlają jakości jaką dostajemy w zamian.

Ktoś inny może do mnie przyjść, posłuchać i powiedzieć, że HD 580 Precision są najlepsze i trudno mi będzie z nim polemizować... kwestia gustu.

Zaskakujące są pochodzące z lat sześćdziesiątych HD 424, to otwarte, przestrzenne, rześkie i klarowne brzmienie, ale z nieśmiałym basem... ciekawe słuchaweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są lepsze są inne po prostu. Raz jeszcze powiem w czym się zgadzam z userem @Aulait, warto mieć kilka par i słuchać tych na których mamy chęć.

 

Mając 545 i 565 mogę się pobawić zobaczyć co jak wpływa, po zmieniałem pady, pianki, budy, kable i z 565 które są uważane za ostre otrzymałem lekko bardziej kremowe niż hd580/600 z tego samego kabelka 0_0 a przy tym mają znacznie bardziej dynamiczny i sprężysty bas, bo ten w 580/600 to taki muł ze nie ma kopnięcia ....

 

A ja zawsze myślałem ze otwarte to otwarte, a **** blada kształt i forma muszli 5x5 jest celowa i spełnia swoje założenia. Co nie oznacza ze nie można wedle swoich potrzeb ich modyfikować. Można z jednych słuchawek bez problemu zrobiłem zamknięte, półotwarte jako stock i otwarte, to jedna z 5 rzeczy jakie można zmieniać wpływając na brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy trafiłem na opinię, że do HD600 warto kupić kabel od 650. A czy w podobnej cenie, lub ewentualnie wyższej, ale nie 4x można kupić coś lepszego?

Nie warto. Nic nie wnosi to do brzmienia bo oba kable są beznadziejne.

Warto za to poeksperymentować.

HD600 są bardzo podatne na zmianę okablowania bez problemu można usłyszeć różnice pomiędzy poszczególnymi kablami. Mi się najbardziej podobały z conducfil sonolene 3014.

Edytowane przez Nothernlion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności