Skocz do zawartości

Sennheiser HD565 Oviation


kolysarz

Rekomendowane odpowiedzi

Może będę miał okazję bezpośrednio z HD600 porównać, chyba, że wcześniej do komisu trafią. Grają bardzo podobnie do HD265 na welurach więc średnio widzę sens trzymania obu par.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd 565 na mój słuch to podobne granie do hd 600/650 (na pewno ta sama klasa dźwięku), a więc nie uznałbym je za lepsze czy też gorsze.

 

W niektórych droższych słuchawkach nie znalazłem przewagi nad hd 565, także jak najbardziej warte są te słuchawki 300/400zł w zależności od stanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd 565 na mój słuch to podobne granie do hd 600/650 (na pewno ta sama klasa dźwięku), a więc nie uznałbym je za lepsze czy też gorsze.

 

W niektórych droższych słuchawkach nie znalazłem przewagi nad hd 565, także jak najbardziej warte są te słuchawki 300/400zł w zależności od stanu :)

 

HD565 Ovation można przyrównać prędzej do HD600 z tych dwóch modeli.

 

Akurat kabelek będę miał od modelu hd600, bo poprzedni właściciel musiał zmienić.

 

Kabel z HD600 wiele lepszy nie będzie, tyle co nieco solidniej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat kabelek będę miał od modelu hd600, bo poprzedni właściciel musiał zmienić.

Lepiej zamówić do nich naprawdę dobry kabel. Te stockowe od Sennka to nawet nie entry level do pokazania możliwości tych słuchawek.

To jaki proponujesz? Tylko żeby mnie nie zjadła cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat kabelek będę miał od modelu hd600, bo poprzedni właściciel musiał zmienić.

 

Kabel z HD600 wiele lepszy nie będzie, tyle co nieco solidniej wykonany.

 

Przecież to jest dokładnie ten sam kabel. HD565 i HD600 mają taki sam fabrycznie. Grubszy dali do HD650, tzn. z dużym jackiem bez redukcji i więcej gumy, co dało kabel solidniejszy, ale dźwiękowo raczej gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To niestety prawda ;).

 

Natomiast, jezeli chodzi o porownanie HD565 do HD600, to dosyc znaczaco od siebie odstaja dzwiekowo, o wiele wieksza roznica, niz pomiedzy HD600 a HD650 ;). Zmiana kabla, zmienia dzwiek

na granicy percepcji, a nie jak niektorzy twierdza, ze wyciagnie ze sluchawek 100% ich mozliwosci ;).

 

Poza walorami estetycznymi, zadnych spektakularnych efektow brzmieniowych nie uzyskamy, z HD565 nie zrobimy HD800 ;). Wyciagniecie gabek za przetwornikiem, rowniez znikomo wplynie na

ogolna "poprawe" dzwieku. Mozecie teraz mi nawrzucac fest :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż było napisane wczesniej

256 zamknięte (studyjne?),

525,535, półotwarte,

545, 565 full open

to jest to samo w sensie drivera, buda pady są inne.

 

Różnice są małe między sąsiednimi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka podstawa przy HD565 to nowy kabelek oraz wywalenie gabek z obu stron przetwornika, zeby dac mu czym oddychac. W tedy mamy naprawde swietnie grajace sluchawki za nieduze pieniadze. Dla mnie ten dzwiek jest bardziej strawny niz z serii HD6XX.

 

 

@up

To niestety prawda ;).

 

Natomiast, jezeli chodzi o porownanie HD565 do HD600, to dosyc znaczaco od siebie odstaja dzwiekowo, o wiele wieksza roznica, niz pomiedzy HD600 a HD650 ;). Zmiana kabla, zmienia dzwiek

na granicy percepcji, a nie jak niektorzy twierdza, ze wyciagnie ze sluchawek 100% ich mozliwosci ;).

 

Poza walorami estetycznymi, zadnych spektakularnych efektow brzmieniowych nie uzyskamy, z HD565 nie zrobimy HD800 ;). Wyciagniecie gabek za przetwornikiem, rowniez znikomo wplynie na

ogolna "poprawe" dzwieku. Mozecie teraz mi nawrzucac fest :P.

Wg moich doświadczeń (z innymi słuchawkami) to to wyciągnięcie gąbki doda basu i lekko dociąży średnie - wtedy fakt, mogą się bardziej podobać, więcej funu.

 

Zmiana kabla imo to może ciut więcej niż granica percepcji, zwłaszcza jeśli chodzi o bas, ale na pewno nie robi innych słuchawek. No chyba, ze zastosuje się kabel, który za filtr zrobi (srebro?), to wtedy może coś więcej.

 

 

Może będę miał okazję bezpośrednio z HD600 porównać, chyba, że wcześniej do komisu trafią. Grają bardzo podobnie do HD265 na welurach więc średnio widzę sens trzymania obu par.

 

HD565 i HD265 to czasem nie te same przetworniki i dlatego takie podobieństwo?!

 

 

Jeszcze nie porównywałem bezpośrednio, ale wg tego co gdzieś czytałem to ten sam driver. Z tego co widzę, to na pewno różnią się gąbką (tą która usuwa się w modzie) - w HD265 jest ona dziurawa po środku, bo wprowadzona jest tam rurka basreflexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie przypierniczac, w zadnym wypadku, tylko juz wkurzaja mnie troche te kwieciste opisy roznic, ktore tak na prawde nie maja przelozenia na rzeczywistosc. Budowanie planow, hektary przestrzeni, drugi/trzeci rzad ..LUDZIE! normalnie sami chirurdzy, fizycy i wrozbici. Rozkladacie dzwiek na czynniki pierwsze, a zapominacie o samej muzyce :P.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności