Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze odtwarzacza i słuchawek


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,
planuję sobie zakupić przenośny odtwarzacz plików muzycznych.
Zależy mi na:
-dobrej(może nawet krystalicznej - nie wiem czy to zależy bardziej od słuchawek czy odtwarzacza) jakości dźwięku,
-odtwarzaniu plików .acc i mp3 (i żeby nie przerywało, bo w niektórych odtwarzaczach przerywa :/),
-dużej ilości pamięci (ok. 8 lub 16 GB),
-długiej żywotności baterii (jak najdłuższej),
-przydałaby się jeszcze możliwość wgrania RockBoxa (nie wiem czy na wszystkie wchodzi), ale nie musi być koniecznie,
-cena: do 150 zł ;D
PS. Nie chcę jakichś odtwarzaczy mp4 (nie musi odtwarzać filmów, zdjęć, parzyć kawy, myć podłogi i okien ani też sam słuchać muzyki ;D - taka anegdotka).
Co do słuchawek to takie do 100 zł, żeby dobrze współpracowały z odtwarzaczem.
Mam jeszcze pytanko:
Czy jest różnica w jakości dźwięku między odtwarzaczem za 500 zł, a takim za 60 zł, zakładając, że mam dobre słuchawki?
Z góry dzięki za pomoc ;D
PS. Szukałem troszkę na forum, ale nie było takich, które by spełniały moje wymagania ;D
Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze recenzje słuchawek SM PL11, kilka postów pod receznją, ktoś pisze, że są bardziej do basu. Autor również to podkreśla.

Owszem słucham Hip-Hop'u, ale preferuję również piosenki tego typu jak

 

Będą te słuchawki dobre to tego typu piosenek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę dokanałowe.

Czytałem troszkę nt. sprzętu:

Sansa Clip +

Dużo osób pisało, że się szybko psuje, zawiesza albo nie włącza. Żeby była jedna opinia, ale było dużo :/

SoundMagic PL11

Niektórzy piszą, że niektóre egzemplarze nawet po tzw. wygrzaniu grają płasko i słabo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda: "Jak się dba, tak się ma" ;D

Jeszcze mam pytanko:

Czy SM PL 11 trzeba wygrzewać?

Niektórzy piszą, że tak inni, że wygrzewa się tylko głośniki. Sam z doświadczenia nie wiem, bo zawsze miałem używane słuchawki przez kogoś innego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

W takim razie sprawdzę co potrafi taki zestaw ;)

 

EDIT:

Znalazłem teraz takie słuchaweczki Logitech'a: allegro.pl/sluchawki-logitech-350-noise-isolating-etui-i2966960896.html

 

I jest promocja. Może okazałyby się lepsze od SM PL 11?

To może być podróbka?

Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być, obstawiam, że są bardzo dobrze wykonane (jak każdy produkt Logitecha), ale z brzmieniem to loteria czysta, nie wiadomo na co trafisz. Bezpieczniejszym wyborem jest zaufanie forumowiczom o wybranie jednego z polecanych przez nich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde niestety.

Na Sanse będę musiał czekać do 10 dni :unsure:

Trudno jak trza to trza :(

 

PS: Sprzedawca polecił mi bardziej model Fuze. Niby brzmieniowo to samo i wgl., ale jest lepiej wykonany i ekran w RockBox'ie ładniej wygląda ;)... ale też lepiej kosztuje. No nic pozostaje mi czekać na Clip'a+ :D

Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie dostałem Clip'a w swoje ręce :) Odświeżam, bo obiecałem, że coś napiszę.

 

Clip gra bardzo fajnie, w porównaniu z telefonem jakby cieplej. Na pewno kupiłbym go drugi raz, fajna sprawa to klips, wiedziałem, że jest, ale nie wiedziałem, że taki przydatny. Praktycznie nie ściągam z głowy słuchawek i jak przypiąłem do koszulki nawet nie czułem, że go mam :D

 

Co do SM PL 11, jakoś mi nie przypadły do gustu, będę szukał jakichś innych. Dziwnie mulą przy muzyce klasycznej, głównie skrzypce.

Wracając do Clipa to zajrzyjcie to mojego tematu, bo mam problem z baterią (chyba) :)

Temat: http://forum.mp3store.pl/topic/101618-sansa-clip-bateria/

Koniec.

Edytowane przez Fruity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności