Skocz do zawartości

iPod Classic 6g a iPod Video 5g, 5.5g - jakie różnice w dźwięku ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie właściwa implementacja w układzie to podstawa, a walory brzmieniwe swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma dźwięk z iPodów 5g i 6g na RB do dźwięku z iRiver HP - tych dyskowych. seria 300 albo 140... ? Tych co też mają RockBoxa ? Są znacznie droższe niż iPody na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem okazję porównać swojego stockowego iPoda 5G do iRiver HP140 i na plikach Flac wszystko bardziej podobało mi się na iRiverze.
Co i jak to już dokładnie nie pamiętam ale pozostawiło na tyle silne wrażenie że cały czas mam chrapkę na takiego. ^_^
Podejrzewam że iMod ze Ampem niweluje taką przepaść ale musiałbym to usłyszeć aby być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chrapkę a nie przymus będę miał wolną gotówkę i jakiś się trafi to na pewno kupię, a tak mam inne plany co do przenośnego audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, posiadając h320 oraz Video - niestety w różnych okresach czasu - bardziej przypadł do gustu iPod. Pierwsze co mnie uderzyło zaraz po odtworzeniu pierwszego kawałka to ogromna, wciągająca scena. Bas też był super, choć widać było, że utemperowały one to rozdmuchanie posiadanych wtedy ksc75. Mimo wszystko kossy na niczym nie zagrały mi tak dobrze i co najważniejsze nie wynaturzały dźwięku jak na innych źródłach. No może jeszcze na Sony nwz-s639f zagrały też przyjemnie, ale tutaj było słychać brak mocy wyjściowej, gdzie na iPodzie aż się wyrywały.

Być może problem z basem w przypadku Video jest spowodowany impedancją w okolicach 5 ohm. Ja na słuchawkach od 32 ohmy i wyżej nie zauważyłem większego problemu z niskimi tonami - mimo że są trzymane w ryzach to bas potrafi niżej zejść i ładnie wybrzmiewać.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fatso niedawno wypowiedział stwierdzenie,że iPod Classic 6G, dzięki Cirrusowi , odtwarza pliki HiRes (24/96) bez resamplowania. Czy ktos może to potwierdzić. ? Według tego : http://www.cirrus.com/en/pubs/proDatasheet/CS42L55_F1.pdf Cirrus użyty w 6G jest 24 bitowy. Nie moge jednak doczytac się czy odtwarza 96 khz. No i nie wiadomo czy implementacja w 6G jest 24/96 czy tylko 16/44....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie , czy budując iPoda 6G, Apple myślało o plikach HiRes. Powstawał przecież, kiedy się o tym nie mówiło. Zresztą za HD-Opinie :

"słusznie zwrócono uwagę, że znacznie lepsze rezultaty przynosi zapisanie materiału w jakości zbliżonej, czy tożsamej do mastera (zazwyczaj jest to materiał 24, albo nawet 32 bitowy, o częstotliwości próbkowania 96kHz, a bywa że nawet 192kHz, czy wręcz 352.2kHz vide pliki DXD). I nagle, ni z tego ni z owego, Apple stara się nam udowodnić, że to co oferuje obecnie w ramach „lepszej jakości”, czyli skompresowane STRATNIE pliki AAC 256kbit jest tożsame z gęstymi plikami, muzyką zapisaną bezstratnie o jakości 24bit/96~192kHz! To bzdura, co więcej Apple w ten sposób niestety prawdopodobnie uniemożliwia postęp w dziedzinie jakości, nie decydując się na zaoferowanie w iTunes muzyki skompresowanej bezstratnie. Co za rozczarowanie (choć nie ma mowy o zaskoczeniu, patrz podsumowanie)! Szczególnie dla niektórych może to być trudne do zrozumienia, biorąc pod uwagę wymowę opisywanego dokumentu (kwestie masteringu opisano bardzo rzetelnie), to że Apple ostatnio udostępniło swój bezstratny kodek (Apple lossless, ALAC), umożliwiając wykorzystanie go przez wszystkich chętnych nieodpłatnie, co dawało nadzieję na pojawienie się naprawdę nowej, wyższej jakości w jabłkowym, wirtualnym sklepie. Jak widać, te oczekiwania zupełnie rozminęły się z rzeczywistością…"

http://hd-opinie.pl/8889,aktualnosci,mastered-for-itunes-dlaczego-nie-wierze-w-wysoka-jakosc-audio-apple.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że Apple wielokrotnie udowodniło, że mają tumanów a nie developerów. Mając genialny sprzęt, poskładany z super klocków, nie potrafią w należyty sposób tego oprogramować, a fanbojom swoje braki w umiejętnościach wciskają jako celowe zagranie i udowadniają, że to i tak nikomu nigdy nie było potrzebne. Dopiero rockbox przyniósł zmiany. I to nie apple wykorzystuje możliwości własnego sprzętu a właśnie rockbox, ktory zawiera sterowniki do 24bitowego cirrus logica :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Apple top GENIUSZE! :) Wcisnęli ludziom na całym świecie sprzęt, który posiada określone ograniczenia i braki. Przedstawili to jednak jako ZALETY ! I przekonali miliony obywateli do zakupu. Działania RockBoxerów są znane zapewne nielicznym, w porównaniu z ilością userów produktów Apple (w tym przypadku iPodów). Chyba więcej jest tych od jailbreaka (iPhone). No bo sprzęt, który nie ma USB, nie ma możliwości zmiany kart SD czy innych, nie ma możliwości zmiany baterii, zgrania muzy z powrotem na kompa, wymaga dedykowanego oprogramowania....

 

Oczywiście nie każdy produkt Apple jest zły, lub delikatnie mówiąc "nieżyciowy". Znajomi graficy i montażyści, korzystają z kompów Apple i chwalą ich szybkość, system operacyjny itp.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy impedancja 5ohm w imodzie ma znaczenie, gdy podepniemy pod niego np takie fiio e7? Chodzi mi tutaj o iemy i rzekomy brak basu

czy ktoś miał okazję porównać takiego imoda+e07 z touchem 4g? Słucham głownie metalu i współczesnego rock'a, nie podobało mi się jak grał touch z shure215, bo grało to dobrze tylko przy dobrze zrealizowanych albumach a jak wiadomo te współczesne już takie nie są. Teraz korzystam z irivera T10 + koss ur40 i po delikatnym podbiciu basów podoba mi się to, że te gorzej zrobione albumy nie grają źle, ale cały czas chodzi mi po głowie taki imod z racji większej pojemności głownie. Clipa+ miałem i grał tak sobie, niczym nie czarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał okazję porównać takiego imoda+e07 z touchem 4g? Słucham głownie metalu i współczesnego rock'a, nie podobało mi się jak grał touch z shure215, bo grało to dobrze tylko przy dobrze zrealizowanych albumach a jak wiadomo te współczesne już takie nie są. Teraz korzystam z irivera T10 + koss ur40 i po delikatnym podbiciu basów podoba mi się to, że te gorzej zrobione albumy nie grają źle, ale cały czas chodzi mi po głowie taki imod z racji większej pojemności głownie. Clipa+ miałem i grał tak sobie, niczym nie czarował.

 

Porównywałem iModa z E07 i iToucha 4G. iModa grał lepiej ale bardzo dobra jokość dźwięku jak i dodatkowe możliwości przekonywały mnie również do 4G. Jednak jak już miałbym brać to tylko 64GB wersje.

 

Co do pojemności to iMod 5,5G 240GB ROCKbox mówi samo za siebie, a Fatso sprawdzil i nawet 500GB obsługuje ale zewnętrzneie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do tej pory miałem imoda 5.5g, który padł. Na allegro wylicytowałem ipoda 80gb za całe 50 zł. z uszkodzonym dyskiem celem przeróbki na imoda i wykonania cf moda. Niestety słabo spojrzałem (na obronę mam to, że zdjęcia były trochę nie wyraźne) i zamiast 5.5g okazało się że to 6g. Playera używałem zarówno z dziurki jak i poprzez kabelek lod łączyłem ze stacjonarnym wzmacniaczem. Odczuję dużą różnicę ? Czy będzie gorzej niż miałem? Sprzedać i szukać 5g/5.5g czy zostawić? Słucham praktycznie tylko jazzu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez tomasz6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, opisywałem awarię już na forum, co by nie podłączyć do ipoda (nic, cf mod 2gb, 4gb, 32gb) w diadnostyce rozpoznaje dysk jako 96gb typ dysku - krzaki. Jak przyjedzie mój ipod classic to podmienię jeszcze taśme i sparwdzę ale jestem nieomal przekonany, że to padła płyta. Wracając do classica 6g to od kilku godzin czytam head-fi i tam opinie o nim są dość optymistyczne. Nawet tamtejsze guru Winnie stwierdził, że classic 6g gra lepiej i z dziury i z loda od niemodowanego ipoda video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności