Skocz do zawartości

iPod Classic 6g a iPod Video 5g, 5.5g - jakie różnice w dźwięku ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby wypuścić znowu wersję z Wolfsonem (tym razem 8741), zaopatrzoną w WiFi i pilota po WiFI, dysk w wersji talerzowej i SSD, Bluetooth (do słuchawek bezprzewodowych). Nawet ciut większą obudowę mógłby mieć. Powstałby konkurent dla AK100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wyższym modelem chipsetu to jak najbardziej jestem za np. Sabre :P jak i za SSD :woot: . Ewentualnie Bluetooth ale WiFi zbędne, a HDD w takich urządzeniach to trochę przeżytek. Gdyby nie olbrzymia różnica w cenie to sam inwestował bym w SSD ale cóż musiałem brać HDD bo taniej ;)

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Jak dla mnie najlepiej 4 ^_^

Aczkolwiek AK100 ma 2x więc 2x 64GB i tak nie jest źle :lol:

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lord Rayden, jakby wszystko to wrzucili to by 2000 albo więcej kosztował... powodzenia dla zwykłych ludzi.

Edytowane przez music freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nowy iPod ze sklepu to taniutki nie jest, a jak by przynajmniej włożyli takie porządne bebechy i fajne opcje dorzucili to by to ~2000 było dla mnie usprawiedliwione.
No może tak mniej więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle problem jest taki,ze w tej chwili w 6G płaci się za mniej doskonały sprzęt niż 5G. Płaci się z 1000 zł. Dodanie Blutka, nowej kosci DAC to nie problem. MicroSD Apple nie da - to wbrew ich filozofii. Znowu WiFi dałoby dostęp do tej ich "chmury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple to sprzet dla ludu. Myslicie że ktokolwiek interesuje sie dacami itp? Tylko waskiemu gronu zalezy na takich rzeczach. Zaleta classica miala byc pamiec i tyle.

Nie ma sensu robic hi endowego sprzetu za x tys. bo nikt nie zaplaci tyle kasy za ledwo slyszalna roznice, dalej nie mowiac o "nas".

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

5g ma tylko dzwięk pasujacy wiekszosci, resztą wygrywa 6g, nie będę się rozpisywał bo chyba każdy wie.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem :P Rozpisz się. Serio.

Jak ostatnio sprawdzałem, to nawet części są wymienne pomiędzy nimi. Więc skoro Video ma dzwięk który wiekszości pasuje, a Classic nie ma nic indywidualnego, czego nie może mieć Video, to po co classic ?

 

A no po to, żeby mieć różnie grające, niekoniecznie w kategoriach gorzej/lepiej, grajki z podobnej półki, z podobną mocą, z tą samą filozofią pracy i tą samą obsługą.

 

Ja tam mam i nadal będę miał niezmodowany Video, iModa, Classica i kilka innych - właśnie z tego powodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze i z całego serca popieram i wyznaję tą samą filozofie @Fatso :lol:
Moja trójca Video się kłania, a i może Classic do niej kiedy dołączy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozbieralem, laczylem itp. I wiekszosc elementow jest podobna ale nie identyczna. Co do roznic to: aluminiowa obudowa, jasniejszy wyswietlacz, mniejszy pobor pradu, interfejs wg w classicach jest naj bardziej intuicyjny i najladniejszy(wystarczy poswiecic troche czasu na biblioteke w itunes), wytrzymalosc wyswietlacza(wszedzie pelno 5g z bad pixelami, mi sie tak wlasnie stalo), wytrzymalszy dysk.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak sadzisz? Jak dla mnie jedynym minusem jest brak flacow no i moze menagera plikow. Tak jak slucham to calkowicie bez eq. Najbardziej w rockboxie wkurza mnie ladowanie plikow, listy.

 

Ps wlasnie wyciagnalem sygnal i2c z classica i bede podlaczal do przenosnego daca, zobaczymy co z tego bedzie.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak go wyciągnąłeś ? Przybliż nam proszę tą operację. Moze powstanie kolejny iMOD ? i2C to są dane sprzed DACa wewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to strumien danych miedzy procesorem glownym a dacem, wyprowadzam go na zewnatrz i podlaczam dowolnego daca(ipod jest tylko transportem danych).W sumie to ryzykowna zabawa zegarmistrza, ale mam juz wszystkie sygnaly, czekam tylko na daca.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam i nadal będę miał niezmodowany Video, iModa, Classica i kilka innych - właśnie z tego powodu.

 

A ja myslałem że jest takich niewielu,

U mnie video, iMod, mini 2g, było nano 2g, t4g

 

no fajnie że ma ładny interfejs ale dopóki nie ma na nim rockboxa nie nadaje się do słuchania muzyki

 

x2

Ogólnie klasyczne ipody bez RB nie są jakoś przemyslane jesli chodzi o użytkowanie, Chyba bym nie wytrzymał z białym ekranem, dziwnym sterowaniem i brakiem EQ w 5g a tak mam go ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple dawał ludziom produkt i uważał,że jest jedynie słuszny i najlepszy. A Ci co krytykują, to się nie znają. Niestety dla Apple znaleźli się ludzie, którzy z jego sprzetu zrobili cacko. Nie wiem czy Apple to sledzi (wątpię) ale zauważyliście,że pogorszyło produkt (Classic 6g) pod względem hardware (inny DAC, brak możliwości modowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogorszyło z Twojego punktu widzenia. Wg wielu Cirrus Logic brzmi lepiej od Wolsfona.

 

Problemem z Wolfsonem była implementacja DAC na płytce zastosowana przez Apple. Z CL nie ma tego problemu, bo cała implementacja jest wewnątrz układu i jedyne co insztalator z Apple musi zrobić to wyprowadzić sygnały we właściwe miejsca.

 

Ogólnie to np. Taki Colorfly C4 jest własnie na układach Cirrus Logic.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przykład stockowy 6g jest czytelny i ładniejszy, chce porostu włączyć muzykę a nie męczyć się z tymi wszystkimi opcjami i zmułami w rockboxie. Wolfson i Cirrus Logic robią jedne z najlepszych daców i chyba tylko oni i nie ma sensu porównywać producentów. Problemem w 6G jest to ze cały wzmacniacz słuchawkowy jest połączony z dacem (wszystko w jednej kości). Apple nie pogorszyło swoich produktów (btw wole Androida) tylko kieruje je do większości, gdzie dac i jakosć dźwięku nie koniecznie jest priorytetem. To że Wolfson znalazł się w 5g było raczej przypadkiem niż celowym działaniem skierowanym do audiofilii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności