Skocz do zawartości

iPod Classic 6g a iPod Video 5g, 5.5g - jakie różnice w dźwięku ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie co do 6g i trochę w zestawieniu z 5/5.5g.

Czy ten mały, ale jednak słyszalny szum w Classicu z jacka jest rónież słyszalny przez LO? Chciałbym wiedzieć, czy to wina wewnętrznego wzmacniacza, który się da pominąć, czy jednak wina DACa.

Czy Video również szumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak - video z dziury szumiał bardzo, jak o podpinałem do smsl-a, to było z tym trochę lepiej, alenie tak dobrze, jak przy classicu z dziurki. Niestety tego ostatniego nie miałem za bardzo możliwości spiąć ze wzmakiem, bo w tzw. międzyczasie sprzedałem cały zestaw składający się na imoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby idąc tym tropem, Line-Out i ampik jeszcz zmniejszył szumy w 6g. Btw. Jakie wzmaki do powiedzmy 300-400 zł i mniej więcej rozmiarach iPoda warte są uwagi? Teraz niestety noga w gipsie, więc raczej nie pojeżdże posłuchać, ale w lipcu wycieczkę do mp3store zaplanowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wzmacniałem video z dziurki (video fakt trochę szumi ale tylko trochę i w trakcie odtwarzania muzyki nic nie słychać z tych szumów) ale dziwi mnie to że niby wzmak zmniejsza szum :blink: normalnie to raczej amp zwiększa głośnośc szumu playera bo mamy de facto do czynienia z double amping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja mogę polecić smsl 4sap, czy jakoś tak, choć ten trochę jednak dźwięk ocieplał...ostatnio miałem ibasso t5 i choć nie używałem go z klasikiem, to byłem mega zadowolony, bo był już niemal neutralny (w sumie jakiegoś ideału neutralności to nie znam, ale z pewnością był pod tym względem lepszy od smsl, jak dla mnie oczywiście). Możesz zagadać z retterem - on jakiegoś smsl-a nowego wtrwał, ale co, gdzie, jak, to nie wiem...

 

@shakur - ale tu chyba nie było mowy o wzmacnianiu z dziurki? Ja przynajmniej tego nigdy nie robiłem. A co do podpiętego smsl-a to robiłem tak, że skręcałem głośność w video, a rozkręcałem we wzmaku i imho było lepiej niż z dziurki. Zresztą to i tak nic w porównaniu do mojego aktualnego playera (jego z kolei podpinałem z dziurki do t5 i po kilku tygodniach słuchania doszedłem do wniosku, że szumi tak samo, jak bez wzmaka...).

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wzmacniałem video z dziurki (video fakt trochę szumi ale tylko trochę i w trakcie odtwarzania muzyki nic nie słychać z tych szumów) ale dziwi mnie to że niby wzmak zmniejsza szum :blink: normalnie to raczej amp zwiększa głośnośc szumu playera bo mamy de facto do czynienia z double amping.

Chodzi o porównanie iPoda z dziurki vs iPod -> Line-Out -> wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności