Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to jest zakup na lata. Pod każdym względem jest to bardzo wysoki poziom, ale to co je wyróżnia to niesamowita spójność i muzykalność. Nawet z kiepskim źródłem potrafią oczarować. Bardzo uniwersalne granie. Lubią wszystko co się im zapuści. A wykonanie - to trzeba zobaczyć. Piękne mebelki. Dałem za nie 4600 zł i jakoś nie żałuję. Teraz będę szukał źródła. To be continued :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiszę się. Co prawda obecny sprzęt chcę niedługo wymienić(albo przynajmniej zmodyfikować) ale co tam - jest ze mną już przynajmniej 7 lat. Zdjęcia z Internetu, ponieważ nie chciało mi się wyciągać aparatu do tego celu :)

 

Wzmacniacz stereo - JVC AX-435TN (Made in Japan, z lat 90-tych)

JVC%20AX-435.jpg

 

Kolumny - Mission 701 (angielskie klasyki na polskich podzespołach)

qWJK3.jpg

 

Całość gra dosyć ciepło - bas w tych głośnikach potrafi zejsć zadziwiająco nisko, może delikatnie kosztem środka, góra ocieplona ale posiada wystarczająca ilość detali. Myślę nad wymianą zwłaszcza wzmacniacza na HK980(jest dosyć popularny a przede wszystkim ładnie się prezentuje :P) lub Yamahe A-S500(polecana i nagradzana w swojej kategorii cenowej), ale muszę sprawdzić czy nie grają za ciemno w porównaniu do także ciemnych głośników. Jeżeli miałbym wymieniać głośniki to wstępnie myślałem o Q Acoustics 2050i.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie małe zmiany, przerzuciłem się na kino domowe (i tak słucham w 70% w stereo, tylko z kolumn podłogowych) i nie żałuję :)

 

1. Odtwarzacz - Sony BDP-S4100

 

fb8349606b53e82f14b752b09d0e23b1.jpeg

 

2. Amplituner - Yamaha HTR-2866

 

YamahaHTR2866.jpg

 

3. Kolumny - Yamaha NS-50 + NS-P60

 

693168.jpg

 

Zestaw gra bardzo przyjemnie, dźwięk jest delikatnie ocieplony, ale szczegółowy i przejrzysty. Nie rozumiem tych narzekań na kino domowe, po ustawieniu amplitunera na 2-kanałowe Stereo i wyłączeniu wszystkich DSP przydatnych w filmach gra to nie gorzej niż niezły wzmacniacz stereo typowo do muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie rozumiem tych narzekań na kino domowe, po ustawieniu amplitunera na 2-kanałowe Stereo i wyłączeniu wszystkich DSP przydatnych w filmach gra to nie gorzej niż niezły wzmacniacz stereo typowo do muzyki :)

 

Masz rację. Mam ampli jak w stopce i naprawdę dobrze radzi sobie w trybie stereo. Jednak Rotel jest tu trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - "trochę". Na Audiostero można wyczytać najwyżej to, że jeżeli ktoś ma zamiar słuchać muzyki z kina domowego, to niech lepiej wogóle nie słucha. Jest straszna nagonka na forach audiofilskich na amplitunery i inne elementy kina domowego - zupełnie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - "trochę". Na Audiostero można wyczytać najwyżej to, że jeżeli ktoś ma zamiar słuchać muzyki z kina domowego, to niech lepiej wogóle nie słucha. Jest straszna nagonka na forach audiofilskich na amplitunery i inne elementy kina domowego - zupełnie niepotrzebnie.

Ja mam słabe ampli yamaha rx-v371 które grało z wharfedale diamond 9.4 na frontach (teraz crystal 20), szału nie było, słabo w porównaniu ze wzmakami - w stereo, ale kiedy puściłem jako źródło T5 przez e09k, to nieźle się ździwiłem... ma pewno nie było gorzej niż z tegoż fiio na hk980 na diamond 10.1, lepiej nawet. Wnioski - słabe DVD denona, które grało z ampli psuło dźwięk... Yamaha z przestrzennym, szczegółowym źródłem (t5 z e09k) dawała radę zaskakująco - dla mnie - dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - "trochę". Na Audiostero można wyczytać najwyżej to, że jeżeli ktoś ma zamiar słuchać muzyki z kina domowego, to niech lepiej wogóle nie słucha. Jest straszna nagonka na forach audiofilskich na amplitunery i inne elementy kina domowego - zupełnie niepotrzebnie.

Ileż ja już ciekawych rzeczy wyczytałem na Audiostereo. :) Dźwięk z RX V675 jest całkowicie akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam pytanie. Na studiach dostaliśmy salę dla koła naukowego i brakuje nam tam muzyki, albo chociaż fajnego nagłośnienia jakby jakieś pokazy filmowe robić. Jako tymczasowe rozwiązanie wygrzebałem z czeluści mieszkania nikomu niepotrzebne już stare Tonsile ZG20c z jakimiś tam głośnikami już nieoryginalnymi. Działa, gra. Przydałby się jednak jakiś wzmak, bo moje maleństwo ledwo zipie, a poza tym wolę je mieć u siebie na biurku :P Da się znaleźć cokolwiek (bez szału, ale z sensem) za parę dyszek? Bo jak patrzę na allegro to bez stówy + przesyłka nawet nie ma co myśleć... albo źle patrzę, albo się nie znam i źle patrzę. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep, widzę, ze miałeś KEF Q-Compact. Możesz coś o nich napisać?

Wrq, może coś Unitry?

 

Średnica i góra - znakomite. Duża szczegółowość, namacalność i przejrzystość, bez nadmiernego przejaskrawienia. Scena dobra, całkiem szeroka, kolumienki ładnie kreowały przestrzeń, instrumenty były poprawnie zlokalizowane na scenie. Sprzedałem je, bo niestety brakowało mi w nich zdecydowanie basu, było go po prostu za mało. Dopiero po dość znacznym podbiciu niskich tonów za pomocą Equalizera bas osiągał odpowiednią ilość.

 

Ogólnie polecam w cenie do 300 PLN, jeżeli masz ciepły wzmacniacz (lub wzmacniacz z dobrą regulacją barwy) KEFy mogą zagrać naprawdę pięknie - ale jak już pisałem konieczne jest podbicie niskich tonów lub bardzo misiowaty napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wybieram właśnie kolumny podstawkowe i nie umiem się zdecydować. Najnowszym liderem są Xavian XN125. Tylko cena...

Sprawdzałeś już:

Indiana Line Tesi 260

Monitor Audio BX2

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany, przerzuciłem się na kino domowe (i tak słucham w 70% w stereo, tylko z kolumn podłogowych) i nie żałuję :)

 

1. Odtwarzacz - Sony BDP-S4100

2. Amplituner - Yamaha HTR-2866

3. Kolumny - Yamaha NS-50 + NS-P60

 

Zestaw gra bardzo przyjemnie, dźwięk jest delikatnie ocieplony, ale szczegółowy i przejrzysty. Nie rozumiem tych narzekań na kino domowe, po ustawieniu amplitunera na 2-kanałowe Stereo i wyłączeniu wszystkich DSP przydatnych w filmach gra to nie gorzej niż niezły wzmacniacz stereo typowo do muzyki :)

 

Miałeś okazję porównać swojego ampli z innymi nowymi tego typu konstrukcjami? Szukam właśnie czegoś dla znajomego, optymalny wydaje się Denon AVR-X3000, ale 7.1 jest w sumie niepotrzebne. :)

 

Rodzina na swoim:

 

Ostatecznie zostały te najdroższe, ale też zdecydowanie najlepsze:

 

Cofk2GJ.jpg

 

Jak sprawdzają się XN250 w trochę mocniejszych brzmieniach? Miałem okazję posłuchać na nich jazzu na którymś Audioshow i powaliły mnie na kolana. Jak w rocku też dobrze się spisują to mam na co zbierać!

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MrSheep, widzę, ze miałeś KEF Q-Compact. Możesz coś o nich napisać?

Wrq, może coś Unitry?

Jakieś konkrety? Ew. czego unikać?

 

Za wiele Ci nie powiem bo się nie znam. Może np. Unitra Diora WS442? Można dostać za kilkadziesiąt złotych. Kiedyś słuchałem tego wzmaka wraz z Altusami 75 i CD Fonici. Najgorzej nie było.

 

 

 

Dzięki. Wybieram właśnie kolumny podstawkowe i nie umiem się zdecydować. Najnowszym liderem są Xavian XN125. Tylko cena...

Sprawdzałeś już:

Indiana Line Tesi 260

Monitor Audio BX2

 

Właśnie zastępczo używam BX1. Bardzo fajne kolumienki, lecz celuje raczej w serię RX. Indiana Line odsłuchiwałem kiedyś w sklepie, BX1 bardziej mi się podobały. Ogólnie moje 3 typy wyglądają tak: KEF Q1, MA RX1 lub 2, Xavian XN125. KEFy są najtańsze, ale jakoś nie potrafię się przekonać. RX1 to chyba będzie najrozsądniejszy wybór pod względem jakość/cena (czekam na używki). No i XN125, tu przeszkodą może być cena. Odpisałem dziś na jedno ogłoszenie, może się dogadam ze sprzedającym.

 

 

Rodzina na swoim:

 

Ostatecznie zostały te najdroższe, ale też zdecydowanie najlepsze:

 

Cofk2GJ.jpg

 

Jak sprawdzają się XN250 w trochę mocniejszych brzmieniach? Miałem okazję posłuchać na nich jazzu na którymś Audioshow i powaliły mnie na kolana. Jak w rocku też dobrze się spisują to mam na co zbierać!

 

Też jestem ciekaw opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć na jakim torze? Nadają się wg Ciebie powyżej 25m2? Słuchałem RX2 czyli jakaś klasa wyżej i niestety mnie nie powaliły.

To pytanie do mnie?

 

Słuchałem na Lexiconie Omega Studio + Muse M20 Ex2, na jakichś zwykłych, tanich kablach za 3zł/m. Słuchane z odległości 2-2,5m przy podobnym rozstawie w salonie w budynku sklepu Avans w Gliwicach http://media-hit.pl/kolumny-podstawkowe-c-48_59.html?page=2&sort=3a

powyżej 25m^2? Nie zastanawiałem się, bo słuchałbym ich i tak tylko z bliska... Mnie też nie powaliły, ale spodobały się. Nie doszukałem się w nich żadnej poważnej wady - bas był i to przyjemny, niezbyt duży i nie "boomy", średnica nie odchudzona, odpowiednio barwna, powiedzmy naturalna, wysokie tony były niewycofane, nie szeleściły... Poza tym dźwięk był dynamiczny i neutralny. Niewybredny, w każdym gatunku brzmiało co najmniej dobrze. Odsłuchy były prowadzone z celem znalezienia czegoś co najmniej znośnego - dobrego w brzmieniu, ale przede wszystkim wpisującego się w moje gusta. To ostatnie na pewno im się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności