Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11/11/2017 o 17:07, Come_back_to_me napisał:

Jak grają ze smartfonem? Nie będą za ciche? Wiem, że to konstrukcja zamknięta, ale jeszcze dla pewności: dadzą radę z tłumieniem w komunikacji miejskiej?

 

Z zamkniętych słuchawek to one tłumią najlepiej wg pomiarów, lecz wciąż są w tyle za dobrymi iem'ami. Z dobrym smartfonem na pewno nie będą za ciche, no chyba, że ktoś lubi poziomy niszczące słuch..

Jednak cena do jakości dźwięku wypada blado - tzn. może się podobać jak ktoś nie słuchał nic lepszego lub nie będzie mu przeszkadzać brak wyższego basu, brak wypełnienia i ścięta góra, do tego mają nieco plastikową barwę. Focal Listeny są lepsze opcją, tłumienie bardzo zbliżone i cena w obecnej chwili nie dużo wyższa.

 

39 minut temu, AdoeM napisał:

Ahoj muzyczni żeglarze!

 

Mam dylemat między Senkami HD380 PRO a HD280 PRO. Które z nich lepiej by sie sprawdziły do zastosowań studyjnych tzn. jako dodatek do monitorów studyjnych zeby sobie odsłuchać mix i ewentualnie pozmieniać pare niuansów? 

Byłby ktoś w stanie nakreślić główne różnice pomiędzy 280 a 380PRO jeśli chodzi o dźwięk? Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

 

Z tych dwóch to HD280 lepsze.

Wg mnie HD380 to próba zrobienia dobrych słuchawek do monitorowania: ścięcię góry, by nie męczyły i duża klarowność przez wycięcie wyższego basu/dolnej średnicy. No i... nie są gładkie, a odchudzenie przełomu basu i średnicy zrobiono zbyt ekstremalnie, więc słuchawki są raczej kiepskim następcą bardziej liniowych HD280.

Oprócz HD280... to jest obecnie dużo ciekawych modeli, tutaj porównanie Boba Katza: https://www.innerfidelity.com/content/katzs-corner-episode-10-mid-priced-sealed-headphone-survey   Z innych studyjnych to jeszcze warte wymienienia są chyba SRH840 - obecnie w promo mp3store za 379zł.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, oblivion napisał:

 

Z zamkniętych słuchawek to one tłumią najlepiej wg pomiarów, lecz wciąż są w tyle za dobrymi iem'ami. Z dobrym smartfonem na pewno nie będą za ciche, no chyba, że ktoś lubi poziomy niszczące słuch..

Jednak cena do jakości dźwięku wypada blado - tzn. może się podobać jak ktoś nie słuchał nic lepszego lub nie będzie mu przeszkadzać brak wyższego basu, brak wypełnienia i ścięta góra, do tego mają nieco plastikową barwę. Focal Listeny są lepsze opcją, tłumienie bardzo zbliżone i cena w obecnej chwili nie dużo wyższa.

 

 

Z tych dwóch to HD280 lepsze.

Wg mnie HD380 to próba zrobienia dobrych słuchawek do monitorowania: ścięcię góry, by nie męczyły i duża klarowność przez wycięcie wyższego basu/dolnej średnicy. No i... nie są gładkie, a odchudzenie przełomu basu i średnicy zrobiono zbyt ekstremalnie, więc słuchawki są raczej kiepskim następcą bardziej liniowych HD280.

Oprócz HD280... to jest obecnie dużo ciekawych modeli, tutaj porównanie Boba Katza: https://www.innerfidelity.com/content/katzs-corner-episode-10-mid-priced-sealed-headphone-survey   Z innych studyjnych to jeszcze warte wymienienia są chyba SRH840 - obecnie w promo mp3store za 379zł.

Podziękował właśnie  o taką rzeczową odpowiedź mi chodziło!

Z tego co mi sie jeszce udalo wyczytać w wątku to 280tki mają lepszą góre tzn nie jest tak ścięta jak w 380 i  niektórzy też piszą że może troche kuć po uszach, choć myślę że to kwestia przyzwyczajenia i osłuchania.

No ale nie oszukujmy się dobre słuchawki do zastosowań studyjnych muszą "pokazywać" wszystkie niedociągnięcia  nawet w wyzszych rejestrach nie powinny ich przekłamywać. Dodatkowo często i tak wyższe rejestry są już wstępne  zniszczone przez kompresję (mp3 z youtube 192kbps np.) 

Generalnie udało mi się obydwie pary znaleźć używane więc najrozsądniejszym wyborem będzie je  nabyć i samemu sie przekonać co w trawię piszczy:D 

Myśle ze 380tki mogą mi się spodobać do zwykłego słuchania muzyki z tej racji że przez uspokojoną górę moga nie męczyć przy dłuższych odsłuchach no i lubie niższy bass a ten wyższy i tak sobie ścinam na subwooferze Low Pass filtrem :P 

 

Co do tych SRH840 to jak żaden z tych modeli mi nie "siądzie" to po prostu dalej bede kontynuował swoje poszukiwania... I powiększał swoją kolekcję słuchawek

hehe

Edytowane przez AdoeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :) Akurat HD380 to można sobie spokojnie darować, no chyba, że masz synergistyczny sprzęt co je dociąży i wzmocni górę, wtedy już jakoś brzmią. Do muzyki z Sennków to może warto się zainteresować HD471 i HD569 - Tyll umieścił je na swojej liście najlepszych cenowo zamkniętych słuchawek, więc teoretycznie muszą być bardzo dobre https://www.innerfidelity.com/content/innerfidelitys-wall-fame-over-ear-sealed

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności