Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie one grają dobrze ze wszystkiego. Ostatnio byłem u brata, który słucha ich z integry na płycie z AM3 i było super. Przy oglądaniu Fullmetal Alchemist Brotherhood w pewnym momencie zastanawiałem się, czy ktoś nie słucha muzyki w kuchni. Taka była przestrzeń niekiedy. :P Miło, że po takim czasie potrafią mnie jeszcze zaskoczyć.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zarzucają brak uderzenia i nasycenia w metalu. Słuchałem sobie wczoraj Frontside (Zniszczyć wszystko), słucham i teraz bo tak mi się spodobało. Stopa miażdży. Uderzenie jest iście koncertowe. Wysoki bas ? Słuchałem starszych płyt Marillion (min. Misplaced Childhood), i gitara basowa wysuwa się w zasadzie na pierwszy plan, doskonale zaznaczone są jej wysokie rejestry, wejścia na wysokie progi na gryfie są tak samo dobrze wypełnione jak niskie zejścia. Po prostu gitara basowa brzmi idealnie równo w całej swojej skali przedstawionej na płycie. Nie wiem czego słuchacie, że brak wam masy w cięższej muzie. Powiem tylko tyle, że poziom realizacji z lat 80-90 jest tak zróżnicowany, że potrzeba kilku zestawów sprzętu by każda rockowa płyta 80's zabrzmiała dobrze. Większość niestety brzmi chudo i płasko, mimo wszystko Senki nie pozwalają całkowicie zdechnąć temu brzmieniu dodając "od siebie" sporo wypełnienia. A nowsze produkcje... napisałem wyżej na przykładzie Frontside. Tak samo Korpiklaani, Moonsorrow - płaty muzycznego mięsa leją się spod nauszników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zarzucają brak uderzenia i nasycenia w metalu. Słuchałem sobie wczoraj Frontside (Zniszczyć wszystko), słucham i teraz bo tak mi się spodobało. Stopa miażdży. Uderzenie jest iście koncertowe. Wysoki bas ? Słuchałem starszych płyt Marillion (min. Misplaced Childhood), i gitara basowa wysuwa się w zasadzie na pierwszy plan, doskonale zaznaczone są jej wysokie rejestry, wejścia na wysokie progi na gryfie są tak samo dobrze wypełnione jak niskie zejścia. Po prostu gitara basowa brzmi idealnie równo w całej swojej skali przedstawionej na płycie. Nie wiem czego słuchacie, że brak wam masy w cięższej muzie. Powiem tylko tyle, że poziom realizacji z lat 80-90 jest tak zróżnicowany, że potrzeba kilku zestawów sprzętu by każda rockowa płyta 80's zabrzmiała dobrze. Większość niestety brzmi chudo i płasko, mimo wszystko Senki nie pozwalają całkowicie zdechnąć temu brzmieniu dodając "od siebie" sporo wypełnienia. A nowsze produkcje... napisałem wyżej na przykładzie Frontside. Tak samo Korpiklaani, Moonsorrow - płaty muzycznego mięsa leją się spod nauszników :)

To posłuchaj sobie "Radio Ga Ga" i tą końcową pulsacje basu w tym kawałku , miazga :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak było, ale musiałem dużo pogłaśniać aby pokazał się bas. A jak wiadomo w tych słuchawkach głośne słuchanie może się źle skończyć. Po za tym musiałem ostro EQ używać by to jakoś grało, a i tak było słabo. Takie bezpłciowe granie. One już lepiej z Clip+ zagrają niż sony X.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję przekonać się dlaczego niektórzy reagują na te słuchawki z odrazą, już wiem dlaczego :)

 

Bardzo dziwaczne granie. Wypłowiały bas - niepełny, nie ma go dużo, zupełny brak mięsa. Podobnie górne pasma i wyższa średnica - niekompletne i brudne. Dźwięk oddalony i nijaki - dziwnie pusto. Dla mnie niewygodne.

 

Kontrowersyjna sprawa, ale są gusta i guściki :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, te słuchawki grają bardzo bezpośrednio, a nie w oddalony sposób. Basu było wystarczająco (niektórzy twierdzą nawet, że jest go za dużo). Co do góry, to nie ma jej dużo, zwłaszcza jeśli porówna się to z typowymi V-kami jak np. AKG K540. Dobrze, że wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. :) Ja nadal bardzo lubię te słuchawki, ale rzadko mam okazję ich posłuchać.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wybór jest za duży :P

 

Może potrzebowałbym HD380 na dłuższe odsłuchy, być może trzeba czasu. Nie mogłem znaleźć w nich tej "zasady", dźwięk wydał mi się chaotyczny i bezpłciowy (ktoś już o tym pisał). Jednak nie zachęciły mnie bym dał im jeszcze szansę ;) Może mam złe podejście, bo testując słuchawki staram się znaleźć sens brzmienia i jego cel, zamysł konstruktorów.

 

Może potrzebują czegoś bardziej muzykalnego/basowego/jasnego niż Clip+ i E17, ale dość spekulacji :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Chcę kupić nowe pady do moich HD380 Pro bo moje już się strzępią. Chcę pełną skórę jak w PXC450. Mam pytanie do kogoś kto miał styczność

z zamiennikami które można kupić np. w Amazonie choćby takie - http://www.amazon.co.uk/VERY100-Replacement-Cushion-Sennheiser-Headphones/dp/B00SMDD1SK/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1423395163&sr=8-6&keywords=ear+pads+hd+380 Interesuje mnie kwestia wykonania, czy są tandetne. Różnica cenowa między oryginałami jest ogromna stąd moje pytanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchałem ostatnio w MM Sennheiserów HD280 PRO i dosłownie powaliły mnie na kolana. Przepięknie mruczący bas, piękna szczegółowość, analogowe brzmienie, jedynie wysokich tonów odrobinę za mało. HD380 to ponoć bezpośrednia kontynuacja, jak się porównują samym brzmieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cieszę się że znów wróciły w całkiem fajnej cenie. Bas wypłowiały i mało? Dla mnie nie. Sporo i całkiem sprężysty. Przez chwile zastanawiałem się czy ich znów nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam połączenie HD 380 z fiio e10k. Dużo powietrza, fajna separacja i lekkość sopranów.

OK. To wiem, że z tym połączeniem będzie dobrze grało, ale mogę kupić albo lepsze słuchawki (czyli te hd380) albo wzmacniacz i dalej używać obecnych akg k414p. Co będzie lepsze? Na więcej mi budżet nie pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze będą Soundmagic HP100 lub HP150. Tyko niestety ten pękający pałąk :( . Może rzeczywiście HD380 im dźwiękowo nie ustępują, bardzo dawno ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jako nowy:)Mam pytanie, zwłaszcza do kolegi Fallow. Jak wypadają 380 w porównaniu do 280? Chodzi mi o to, byśrednica nie była za bardzo wycofana, żeby słychać było rozłożystość solówek np. Garego Moora czy Satrianiego. Wycofabe wysokie?-OK, dobry niski bas?-OK. Tylko jak z tą średnicą, bo wiele sprzecznych opinii co do niej widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

 

BTW

 

Większość osób zapomniało że HD380 to słuchawki "profesjonalne" czyli kierujące się całkiem innymi kryteriami.

Co do osobistych preferencji, to ja ich nie demonizuje, lecz prawda że grają specyficznie i prawda że grają ostro i dystansem. Dają dla słuchacza fajne efekty dźwiękowe, ale wczuwanie się muzykę to jest ostatnia czynność jaką można z nimi robić.

Akurat tutaj odbieram je całkiem odwrotnie, bardzo muzykalne i wczucie się w muzykę jest automatyczne i mało które słuchawki tak potrafią.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi swego czasu też dawały radochę. :) Wiadomo, że brzmienie można określać z różnych perspektyw. Mają mocny bas, więc można puścić coś rozrywkowego i nudzić się nie będziemy. Podobna jest sytuacja z HM5, cieplejsze źródło dobra nuta i jest fajnie. Czy jednak zaliczyłbym je do rozrywkowego grania? Jednak nie. To jednak nie ważne. To tylko jedna z perspektyw, wynikająca z innych warunków i porównań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Staremu wątkowi pozwólmy jeszcze na chwilę ożyć. Kolega JD przerobił mi swoją hybrydę 8 żył pod HD 380 Pro. Dynamika mocno wzrosła, głównie na basie. W stocku na szerokość było bardzo przyzwoicie, gorzej z głębokością. Teraz jest więcej powietrza i scena poprawiona na głębokości. Do codziennego użytku, czyli słuchania muzyki, bez większych analiz brzmienia i bez narzekania w moim przypadku na komfort. Dodać jeszcze skromny budżet 250-300 zł to strzał w "10":)

 

Mcvab.jpg

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ahoj muzyczni żeglarze!

 

Mam dylemat między Senkami HD380 PRO a HD280 PRO. Które z nich lepiej by sie sprawdziły do zastosowań studyjnych tzn. jako dodatek do monitorów studyjnych zeby sobie odsłuchać mix i ewentualnie pozmieniać pare niuansów? 

Byłby ktoś w stanie nakreślić główne różnice pomiędzy 280 a 380PRO jeśli chodzi o dźwięk? Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Edytowane przez AdoeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności