Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

[dopisek] A, miałem wytłumaczyć dlaczego nie potrzebujesz wzmacniacza. Bo wzmacniacz dodaje mocy. Te słuchawki raczej nie są bardzo wymagające, choć różnice w dźwięku wynikające z różnego "napędzenia" będą moim zdaniem zauważalne, choć niekonieczne warte zakupu osobnego wzmacniacza. Co innego jednak jakość Twojej karty dźwiękowej w komputerze. Prędzej niż wzmacniacza proponowałbym kupno właśnie jakiejś zewnętrznej karty muzycznej, (która notabene ma w sobie także wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, ale nie on tam jest najważniejszy). Pozwoli CI to na wyprowadzenie sygnału cyfrowego(bez wcześniejszej obróbki, konwersji) przez kabel USB do tego urządzenia, karty muzycznej, i ona zajmie się bardziej profesjonalnie(po prostu lepiej) tym, co robiłą do tej pory Twoje "integra".

 

Niemniej jednak, to są dodatkowe koszty. Już wydałeś kilkaset złotych na słuchawki, a nie ma pewności, że różnice między powiedzmy Audiotrakiem Prodigy Cube a Twoją integrą będą dla Ciebie znaczące. Skoro już wydałeś tyle kasy i różnica dla Ciebie nie jest oczywista, ja raczej uzbroiłbym się w cierpliwość, postarał oswoić się z nowym brzmieniem, za powiedzmy tydzień pobawić się w porównania. Jesli to nadal nie będzie oczywiste, czemu te słuchawki tyle kosztują, proponuję....

 

 

Kupić słuchawki mniej wymagające, a te sprzedać. Są słuchawki, które grają dosłownie na wszystkim (niezaleznie od mocy, lub/oraz jakości sekcji DAC - konwertera cyfrowo-analogowego) tak samo dobrze. Są też słuchawki, które grają tak dobrze, jak dużo mocy im się poda. Twoje sennheisery są gdzieś pomiędzy, choć bliżej tej uniwersalnej granicy. Jest więc możliwe, że zauważyłbyś od razu różnicę między Twoimi starymi słuchawkami a nowymi sennheiserami, gdybyś miał okazję je porównywać na lepszym sprzęcie. Jednak nie jest to oczywiste. Nie chcąc Cię więc narażać na koszty, proponuję kupno słuchawek, które "wszędzie brzmią tak samo", by nie mieć wątpliwości, że problemem nie jest brak mocy(choć nadal pozostanie kwestia jakości Twojej karty...). Przykładowymi słuchawkami mogą być AKG K514 MK II .

Gdy po sprzedaży sennheiserów, a kupnie przykładowo tych AKG(zostanie Ci w kieszeni pewnie ok. 300zł), różnica nadal nie będzie oczywista, proponuję wypożyczenie przykładowo wspomnianej karty Audiotrak Prodigy Cube(podpinasz pod USB, sterowniki same się instalują, podpinasz słuchawki i słuchasz ;) ), dla upewnienia się, czy różnica nie tkwi w jakości Twojej integry. Gdy nawet grające z byle jakiego wzmocnienia K514 MK II zagrają na Cube'ie w Twojej opinii tak samo jak z "dziurki Twojego komputera", pozostaje CI tylko jedno. Sprzedać te słuchawki, odesłać Cube'a, i przestać inwestować w audio słuchawkowe. Jedynym wyznacznikiem powinny zostać wtedy:

-wygoda

-jakość wykonania

-wrażenia estetyczne.

 

Raz jeszcze pozdrawiam ;)

wrq

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dobry wieczor ; ) Na poczatek Dziekuje wszystkim za tak obszerne odpowiedzi ; ) na zalozylem konto tylko zeby otrzymac informacje i odrazu je sobie chwale ; ) Otoz chwile dluzej posluchalem dzwiekow przez sluchawencje i odczuwam wielka roznice ; ) poprostu zbyt szybko je ocenilem ; ) moja karta dzwiekowa to Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller w asusie g74sx wiec chyba powinna byc ok jak za te pieniadze co o tym sadzicie ? bo jesli jest slaba i dodatkowa karta poprawilaby jakosc dzwieku to nie bd skapil ; )

Jeszcze raz Dziekuje wszystkim za podpowiedzi; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w asusie g74sx wiec chyba powinna byc ok jak za te pieniadze co o tym sadzicie ?

uwazam, ze nie.

 

mysle, ze kupiles sluchawki w ciemno, bez wczesniejszego odsluchu. Sluchawki te maja swoje charakterystyczne brzmienie, ktore jak najbardziej nie kazdemu musi podejsc. Moze poleciales na to, ze sa duze, moze na logo sennheiser, ale.. je trzeba lubic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - nowe słuchawki wyjęte prosto z pudełka nie grają tak dobrze jak te, które są wygrzane (czyli już trochę pograły - tak ze 100 godzin co najmniej). Jedne słuchawki są bardziej podatne na wygrzewanie inne mniej. Akurat jeśli chodzi o HD380pro to trzeba im dać trochę czasu.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawi mnie jak zagrają te słuchawki z iRiver t10, telefonem Samsung galaxy S, oraz z wzmacniaczem stereo denon 510. Ma ktoś jakieś doświadczenie z taka konfiguracją? W sklepie niedaleko mnie te słuchawki kosztują 399 zł. Chciałbym dodać, że nie przepadam za syczącą górą, a mam takie doświadczenie z odsłuchu denon 510 + kolumny Kef c7( sycząca góra, za mało mięsisty bas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 380 mają dosyć mało góry. Bas nie wiem, czy jest mięsisty. Jest bardzo ciekawy i urozmaicony, ale takiego typowego, dyskotekowego uderzenia to on nie ma. Schodzi za to bardzo nisko z odpowiednim źródłem. Z playerków powinny grać dobrze. Słuchałem z Vteciem V39 i było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z GalaxyS i nie było zbyt głośno, mimo wgranego voodoo. Fakt, że są słuchawki jeszcze ciszej grające, ale dla kogoś kto lubi głośniej posłuchać z pewnością GalxyS do tych słuchawek nie wystarczy.

Co do góry to i moim zdaniem nie jest sycząca, a bas w porównaniu z tym z CAL niezbyt mocny, za to niżej schodzący - ogólnie nastawiony na niższe częstotliwości.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tą górą, to w moim przypadku na plus, że jest wycofana(chyba jestem za bardzo wrazliwy na te częstotliwości). Do irivera i sgs'a zawsze z czasem można dokupić wzmacniacz słuchawkowy. Ciekaw jestem jakby to zagrało mi Rammsteina, Prodigy, Korna, SOAD itp. klimaty. Ewidentnie muszę się udać gdzieś na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A słuchałeś ich? Bo grają bardzo osobliwie. IMHO Superlux HD660 grają przyjemniej a z modem mają bardzo podobny bas który jest chyba największą zaletą HD380Pro.

 

Tapnięte z Aurora 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem ich i to w dodatku zaledwie pod telefonem HTC i iPhone a brzmiały bardzo dobrze. Chodzi mi tez o słuchawki, ktore mogłbym wykorzystac zarowno w domu jak i na zewnatrz, niestety HD 380 Pro do tego drugiego nie sa za bardzo przystosowane (pomijajac brzemianie maja sprezynowy kabel). Moze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek nausznych, które głównie (niestety) będą grały z iPhonem 4S, a sporadycznie z Radmorem 5412. Zależy mi na tym, żebym czuła muzykę, której słucham, jestem laikiem, więc nie polecę tutaj żadnymi bardziej specjalistycznymi sformułowaniami :P Naczytałam się dużo superlatyw odnośnie właśnie 380Pro, po czym podczas próbnego przesłuchania (słuchawki wyjęte prosto z pudełka, próbowane właśnie z iPhonem) bardzo się rozczarowałam. Dźwięk był pusty i ostry, basów nie zauważyłam w ogóle, zraziłam się do marki i zaczęłam się rozglądać po innych. Jakiś czas później, przypadkiem założyłam na głowę Senki 449 i dosłownie oniemiałam. Dźwięk mnie otulił, był ciepły, basów akurat, odtworzyłam jeden z kawałków RHCP i baaardzo polubiłam te słuchawki. Teraz czy ktoś, jeśli byłby w stanie, mógłby wytłumaczyć mi dlaczego 380 mnie tak bardzo rozczarowały, a 449 tak zadziwiły? Czy możliwe jest, że to kwestia świeżości i braku wygrzania 380, czy wszystko należy zwalić na słaby odtwarzacz? Gdzieś wyczytałam, ze 449 zostały zrobione z myślą o właśnie słabych Apple'owskich urządzeniach, więc może sęk leży tutaj.

Jeśli ktoś z okolic Opola lub Wrocławia miałby pod ręką wygrzane 380 i byłby skłonny mi je udostępnić dosłownie na godzinkę do przesłuchania to chętnie bym je przytuliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest to, że DELIKATNE zmiany mogłyby nastąpić po wygrzaniu. Prawdą jest także to, że HD449 łatwiej napędzić (choć HD380 też są bardzo skuteczne, i nie ma problemu, by używać ich z odtwarzaczami przenośnymi). Nie ma to jednak żadnego znaczenia w przypadku Twojej sytuacji. HD380 po prostu tak (mniej więcej) grają, nie masz czego innego się spodziewać. Po prostu odpuść, to nie Twoje słuchawki ;) Tym bardziej Cię rozumiem, bo też nie lubię ich brzmienia, IMO jest karykaturalne.

 

BTW, iphone nie jest złym źródłem, to dobrze grający telefon, nie marudź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

 

Większość osób zapomniało że HD380 to słuchawki "profesjonalne" czyli kierujące się całkiem innymi kryteriami.

Co do osobistych preferencji, to ja ich nie demonizuje, lecz prawda że grają specyficznie i prawda że grają ostro i dystansem. Dają dla słuchacza fajne efekty dźwiękowe, ale wczuwanie się muzykę to jest ostatnia czynność jaką można z nimi robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Właśnie już kiedyś na jakimś forum napisałam, że iPhone jest dość dobrym źródłem ale zostałam naprostowana i teraz już w sumie nie wiem jak to w końcu jest. Dla mnie przynajmniej gra bardzo dobrze, choć do tej pory nie bawiłam się w zakup porządniejszych słuchawek i nie wiem, który sprzęt będzie w stanie uciągnąć, a do którego okaże się niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzętu nie ocenia się na podstawie mocy, tylko jakości :P Wiadomo, nie podpinaj do telefonu słuchawek pokroju sennheiser HD650 czy AKG K240 sextett (kolejno 300 i 600ohm), bo to nie zagra. Mając jednak słuchawki odpowiednio skuteczne, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu przenośnym, nie masz się co obawiać o jakość dźwięku. Ostatnio bardzo rozwija się segment rynku ekskluzywnych słuchawek przenośnych w senach ~1000zł. Wszystko z myślą o iphone'ach i ipodach, i ew. innych dobrze grających.

 

 

temat o dobrych słuchawkach do których nie trzeba mieć wzmacniacza wielkości szafki nocnej: http://forum.mp3store.pl/topic/93833-sluchawki-nauszne-mobile-o-duzym-sq-lista-modeli-wartych-uwagi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Dzisiaj podpiąłem Superluxy HD330 do SGSa. Spodziewałem się, że będzie za cicho, jednak, po podbiciu w voodoo sound do +2dB (max to +5dB) wystarczało mi 2/3 skali. Do tego jakość była lepsza niż z integry (integra na 1/4-1/3 skali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

HD 380 Pro otrzymałem wczoraj. Po lekkim "dotarciu" przez noc w szafie na sansie clip, podłączyłem pod Audinsta MX-1 i właśnie słucham sobie tego sprzętu. Co mogę powiedzieć ? Głębia brzmienia tych słuchawek jest FENOMENALNA !! Brzmienie jest mięsiste, a jednocześnie bardzo przestrzenne i szczegółowe. Słuchawki mają za sobą dopiero około 10h grania, więc pewnie wszystko ulegnie jeszcze poprawie. Góry dla mnie jest w sam raz, od czasu do czasu lekko zadrażni szorstkość na przełomie średnicy i góry, ale to na 99% zostanie złagodzone gdy słuchawki pograją chociaż te 100 godzin w sumie. To jest dokładnie to czego szukałem - głębia dźwięku, brak wyostrzeń, słuchanie odpręża. Nie muszą grać głośno, dźwięk ma masę i głębię już przy dość niskiej głośności (nie lubię słuchać głośno, więc to dla mnie duża zaleta). Z Clipem grają równie przyzwoicie na średnich głośnościach, co z Audinstem, więc nie są specjalnie trudne do napędzenia. Jakość wykonania - bardzo dobra, wszystko świetnie spasowane, wyglądają bardzo profesjonalnie. Swietnie leżą na uszach, małżowiny wchodzą do środka bez najmniejszego ucisku i dyskomfortu. Kabel dość masywny, ale przynajmniej solidny. Czuję, że zostaną ze mną na długie lata :) Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kontrowersji jest na temat tych słuchawek. I za pewne wszyscy mają racje - Ci którym się dźwięk podoba i Ci którzy mówią, że dźwięk jest karykaturalny.

 

Dla mnie... jakby nie patrzeć to za 300zł można trafić gorzej ;). Mi tam się podobały, ale nie jest to dźwięk za którym przepadam, więc poszły na sell.

 

@Mikkonen - wiele osób się z tobą nie zgodzi. Ja np. nie powiedziałbym, że nie ma wyostrzeń, właśnie mi wydawały się lekko ostre i dźwięk nie do końca ma dobrą masę, chociaż basior to one mają spory po dobrym napędzeniu. Natomiast mi też góra jakoś nie przeszkadzała, dla mnie było ok i była całkiem szczegółowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności