Skocz do zawartości

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz... Zaraz zleci się stado szamanów którzy powiedzą że jeśli do wygrzewania nie użyjesz posrebrzanych kabli a materiałem grzejącym nie będą specjalnie spreparowane szumy to słuchawki nie zagrają pełnym dźwiękiem o super holografii (wtf?) itd itd itd...

 

A tak na serio to raczej nie powinno mieć znaczenia. A jeszcze lepiej - warto do tych słuchawek się przyzwyczajać w trakcie wygrzewania czyli po prostu ich normalnie używać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie skąd takie wysokie ceny na nowe słuchawki SM ?

Doookładnie. Od najnowszej serii IMHO wybiegli przed orkiestrę. Jak z P30, zapłacić 300zł za Soundmagic... ciut za mała renoma marki jak na takie ceny. Ciekawe jak z wykonaniem. Bo jak E10 będą w stanie stanąć do walki z takimi NE-700x też w kwestii materiałów (wreszcie porządny kabel w SM?) to można im wybaczyć cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

Czy warto zmienić SM PL11 na PL30?? W PL11 jest jak dla mnie za dużo basu (rozlewa się na inne pasma i nie ma mocy). Lubię bas ale punktowy i "mający kopa" a tego w PL11 nie zaświadczyłem (pomimo wgrzewania ~25h). Podoba mi się dźwięk w moich CX300II ale potrzebuję 2 par słuchawek (a dwóch takich samych nie kupię). Ew. możecie polecić coś innego (z SM lub innych firm bo nowego tematu zakładać nie chcę)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL30 mają grają dosyć specyficznie, ale przyjemnie. Basu nie za dużo, ale jest on dosyć punktowy, nie rozlewa się i ma przyjemną sprężystość. Średnie tony również trzymają poziom, nie brakuje "wypełnienia" w tym paśmie, a wokale są dobre i (wydaje mi się ) naturalne. Góra raczej precyzyjna i również przyjemna w odbiorze, talerze ładnie wybrzmiewają, przy czym nie wybija się tak jak np. w CAL! Ogółem przyjemne, ale jednocześnie dość naturalne brzmienie. Jednocześnie warto zauważyć, że nie jest to brzmienie "imprezowe", lecz dźwięk daje radość i przekazuje swoisty rodzaj piękna muzyki.

Zaznaczam, że używam bi-flange'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

A ja katuję P30 w których uwaliłem lekko pałąk z własnej winy, skleiłem i działa; czasem śmigam w E10 tak samo wszystko elegancko. SoundMAGIC'i są bardzo dobre jakościowo chociaż nie wybitne. Za to grają super jak na swoją cenę i to praktycznie wszystkie.

 

Co do usterek to zdarzają się czasem rozklejone pl11/pl21 ale tak samo zdarzają się nuforce czy inne.

Kabelki psują się nie częściej niż w sennheiserach, nawet powiedziałbym że rzadziej niż w dokanałowych AKG. W modelach PL30 i PL50 bardzo bardzo rzadko trafiają się tego typu uszkodzenia, częściej w niższych modelach. Z kolei E10 jeszcze nie miałem żadnych do odesłania do serwisu a troche ich sprzedałem. To też dobrze o nich świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej

 

Czy warto zmienić SM PL11 na PL30?? W PL11 jest jak dla mnie za dużo basu (rozlewa się na inne pasma i nie ma mocy). Lubię bas ale punktowy i "mający kopa" a tego w PL11 nie zaświadczyłem (pomimo wgrzewania ~25h). Podoba mi się dźwięk w moich CX300II ale potrzebuję 2 par słuchawek (a dwóch takich samych nie kupię). Ew. możecie polecić coś innego (z SM lub innych firm bo nowego tematu zakładać nie chcę)

 

 

 

Jeśli oczekujesz mniej wylewającego się basu, a więcej naturalnego brzmienia z lekko podrasowanym basem, to bierz te 30-tki. Sam je mma i wcześniej miałem m.in. PL11 i bardziej mi odpowiadają, a słucham często trance, house i oczywiście tego co w radio dyktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiscie milo wposminam PL30 , sluchalem ich na dolaczanych piankach bo na gumkach bass byl plytki , lecz pianki domienily stan rzeczy , najbardziej mi sie w nich podobala scena , graly szeroko , przestrzennie z dobra separacja , i dotychczas najbardziej komfortowe jakie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie milo wposminam PL30 , sluchalem ich na dolaczanych piankach bo na gumkach bass byl plytki , lecz pianki domienily stan rzeczy , najbardziej mi sie w nich podobala scena , graly szeroko , przestrzennie z dobra separacja , i dotychczas najbardziej komfortowe jakie mialem.

 

Dokladnie mam identyczne wspomnienia , szczególnie z szeroką sceną , bylo w nich duzo powietrza i graly przestrzennie , pianki powodowały zageszczenie basu , ogolnie pianki od SM mozna dostac w filaudio i sa one o wiele lepsze jakosciowo od comply ktore sie szybko rozpadaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej ja słuchałem na Sound Magic dokanałowych, nie wiem jaki to był model ale strasznie brakowało im dołu i... to w zasadzie je zdeklasowało. Kosztowały około 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy do PL11 będzie wystarczył telefon Samsung Galaxy Ace ??

 

Dodam , że najczęściej słucham radia (RMF MAXXX ) oraz sporadycznie muzyki z telefonu dance,trance , house

Z PL11 dostaniesz bas... dużo basu. Na 90% przy tej muzyce Ci się spodoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem słuchawki PL11, z mp3store .. świeżo po rozpakowaniu to powiem że średnio..

 

Bas wjeżdża na resztę... po uruchomieniu Don Omar Danza Koduro to była jakaś katastrofa.. zniekształcenia itp..

 

Spróbuje je rozgrzać ale nie wiem czy coś to da :)

 

 

dodatkowo w opakowaniu nie było już piankowych tipsów ani tego czegoś do zawijania słuchawek :(

 

Jest jedynie ten pokrowiec

Edytowane przez zioq3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja miałem 3 pary słuchawek od soundmagic PL11 PL50 i PL10 .Wszystkie się popsuły.Trwałość tych słuchawek jest bardzo słaba.

 

Jak się dba tak się ma.

 

jak najbardziej dbałem ,PL 50 to mi się w rekach rozleciały na pół http://forum.mp3stor...oundmagic-pl50/ , jedna ze słuchawek,później poszedł kabel,a szkoda bo grały super..Żeby nie było nie uważam ze wszystko co Soundmagic ma marną trwałość ale ja mam złe doświadczenia z nimi związane ,ok 300zł w piach..... (PL 50,PL11,PL10)

Edytowane przez PawelRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności