Skocz do zawartości

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra raz kozie śmierć - ostatnią sztukę pl21 na aukcji wyrwałem ;) Będzie źle to tu wrócę z pretensjami..

:lol:

 

Pewnie nie będzie źle- znajomy stwierdził,że jak od 3 lat na epkach jadę, to ja jestem jakiś basshead z drewnianym uchem i dla mnie to cokolwiek normalnego będzie szokiem... o ile nie będę zdegustowany mniejszym basem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam i raczej bez pretensji- mam to co chciałem B)

Cena w wiosennej promocji na allegro była jak najbardziej ok, grają dobrze(przynajmniej jak na swoją cenę). Na seryjnych gumkach dość słaba izolacja w porównaniu z epkami, ale na piankach jest już ok, a do tego bardzo wygodnie. Nadaj je wygrzewam ,ale basik jest i do tego coś więcej niż tylko basik jak w epkach.

Jak na razie jestem b.zadowolony z zakupu. Dzięki za pomoc w wyborze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 20 minut temu wsadziłem PL30 do uszu. Bosshee, dla czego one tak ślicznie grają prosto z pudełka wyjęte? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja wam odradzam kupno tego chińskiego shitu. Po miesiącu od kupna jedna słuchawka (prawa) zaczęła grać ciszej. Odesłałem na gwarancję, wróciły w powyginanym pudełku, i napis, że gwarancja przedłużona na miesiąc, a miałem mieć na rok. Pograły jeszcze 5 miesięcy, całkiem dobrze, ale nie było jakiejś niesamowitej rewelacji, a teraz trzeba zrobić rejacking bo przestały grać (wyginanie jacka pomaga). Spróbuję je dać na gwarancję, a jak wrócą dobre to je od razu sprzedam. Nauczyłem się, że nie należy ufać chińczykom, oni to zawsze wszystko muszą robić do dupy. Mówię o modelu PL21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

rozważam zakup SoundMagiców, tylko teraz nie wiem na które się zdecydować. Pierwszym wyborem były PL11, z racji najniższej ceny (65-70zł). To ważny argument, ale nie najważniejszy. Zacząłem przeglądać opinie użytkowników, no i niepostrzeżenie wkradła się nutka niepewności. Wszystko rozbija się o kwestię muzyki do jakiej dane słuchawki są polecane.

Później zainteresowałem się PL30 (99zł), ale coś mnie w nich drażni... może to ten wygląd rolleyes.gif No i na samym końcu przyszła kolej na PL21 (82zł). Z tego co tu czytam, chyba byłyby najlepsze?

Najbliższe mi są klimaty Radiohead, The Beatles, Pink Floyd, Pearl Jam, Sigur Rós, Kings of Convenience. Generalnie rock, z lekkim odchyłem na elektronikę. Preferuję gitarowe granie. Zarówno elektroniczne jak i akustyczne.

Pytania są dwa... jak PL11 radza sobie z taką muzyką i jak bardzo istotne są te klipsy(?) na uszy? W tym momencie korzystam z Sansy m200, ale pewnie będę chciał niebawem zainwestować w jakiegoś Cowona bądz iRivera. To jak... pomożecie? unsure.gif

 

PS. a może coś innego w granicach 80+/-20 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, to pisałem wcześniej, ale nie kupuj tego szmelcu tylko jakieś Philipsy/Kossy/Soniaki.

Na SoundMagicach też się przejechałem więc nie polecam, ale też nie odradzam - może ja miałem jakiś felerny egzemplarz, albo teraz poprawili jakość.

 

Za dużego doświadczenia nie mam, ale według mnie najlepszy stosunek cena/jakość mają Philipsy (chyba jako jedyne w tej kategorii cenowej mają 2 lata gwarancji), mam SHE9700 od kilku miesięcy eksploatowane bardzo intensywnie i poza ścierającym się napisem Philips na słuchawkach, żadnego innego problemu nie zauważyłem.

Edytowane przez deka87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i chyba nie tylko, o wiele lepiej grają 30 niż 21. Ale to też kwestia upodobania.

 

Kupiłem pl30 :) To moje pierwsze dokanałówki i jestem naprawdę pod wrażeniem. Odtwarzacz nie jest pierwszej jakości, ale efekt jest na mój gust dobry. Na lapku też nieźle grają. W obu przypadkach ustawiłem sobie equalizer na ROCK i jest miodzio ;)

Edytowane przez rossner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że dźwięk PL30 bardzo zależy od zastosowanych tipsów. No i konieczne jest wygrzewanie - około 50 godzin.

Co do trwałości, to moje PL30 używane dosyć intensywnie czują się dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filipa - jesli kupowaleś w mp3store to nie mogli nagle zmienic ci gwarancji z roku na miesiąc - pewnie przedłużyli ci o miesiąc bo pewnie tyle były w serwisie. Druga sprawa jak jeden kanał gra ciszej to zazwyczaj ....jest to brud z uszu, który sie nawarstwił i zalepił filterek. Tak jest w 99% przypadków. SM to nie chiński shit, SM to doskonałe słuchawki za niewielkie pieniądze konkurujące z nuforce czy sennheiser o dwa czy nawet trzy razy droższymi. W sklepie w Łodzi dobiłem do 5 szt reklamacji a sprzedajemy je juz prawie rok i nie ma praktycznie dnia aby jakies się nie sprzedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na PL21 słuchałem punk rocka/oi/ska i spoko nawet efekty były. Tak dopiszę dla informacji, że teraz staram się odesłać je na gwarancję.

 

wcicherski napisałem do nich w tej sprawie, jak odpiszą to powiem jak z tym jest. uszy miałem na 100% czyste, siateczki były czyszczone, miałem tam napisane przedłużone do (i tu data miesiąc po kupnie słuchawek). Moim zdaniem SM na początku były dobre, żeby zrobić ruch, a potem jak już dostali kasę to przestało im zależeć. Kupiłem od oficjalnego konta SM na allegro (chyba).

Edytowane przez filip369
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności