Skocz do zawartości

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak się mają SM PL30 (nauszne) do AKG K450 ? To sprzęt porównywalny czy inny jakościowo, brzmieniowo ? No i jak w PL30 ze składaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

P30 są znacznie cieplejsze, ciemniejsze , mnie ostre. Lepiej izoluja i są wygodniejsze. Ja wolę P30 ale to kwestia indywidualną. Słuchawki są ogólnie na zbliżonym poziomie

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemaanko :) Właśnie odebrałem swoje SM PL21 podłączyłem i...zonk ! Nie grają jakoś świetnie jak to jest tu opisywane , głównie bas i to taki dudniący :( Czy po wygrzaniu coś się zmieni ? Ile mniej więcej powinny grać słuchawki żeby osiągnąć pożądany efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaanko :) Właśnie odebrałem swoje SM PL21 podłączyłem i...zonk ! Nie grają jakoś świetnie jak to jest tu opisywane , głównie bas i to taki dudniący :( Czy po wygrzaniu coś się zmieni ? Ile mniej więcej powinny grać słuchawki żeby osiągnąć pożądany efekt ?

coś tam się zmieni ale wiadomo to jest model budżetowy tak więc dużo się po nich nie można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i pograły sobie 2 godzinki na sporym basie i jest już coraz lepiej ;D Basy "zmiękły" i stały się bardo przyjazne dla ucha :)

 

Tylko mam jeden problem , prawa słuchawka tak jakby się "obluzowuje" w uchu ;/ odczuwam delikatny dyskomfort z tego powodu , da sie coś z tym robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i pograły sobie 2 godzinki na sporym basie i jest już coraz lepiej ;D Basy "zmiękły" i stały się bardo przyjazne dla ucha :)

 

Tylko mam jeden problem , prawa słuchawka tak jakby się "obluzowuje" w uchu ;/ odczuwam delikatny dyskomfort z tego powodu , da sie coś z tym robić ?

dobierz odpowiednio nakładki - to ich wina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc kupiłem je w mp3store w Warszawie. Wczoraj byłem tam w celu zareklamowania ich. W serwisie gwarancyjnym Pan powiedział, że nie ma możliwości zwrotu czy wymiany i po prostu je skleił mówiąc, że to powszechne w tym i innych modelach słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechne może i tak, normalnie na pewno nie :D. Osoby mające es18: Jakich tipsów używacie? Słuchawki kupiłem z czystej ciekawości i z powodu przychylnej recenzji. Trochę pograły i jedyne co mi w nich przeszkadza to bardzo mała ilość góry. W domu znalazłem tipsy od soniaków dodawanych kiedyś do SE z serii Walkman. W końcu jest jakaś izolacja, ale czy są gumy, które je choć trochę rozjaśnią? Comply nawet nie próbuję bo mogą je jeszcze bardziej zamulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No więc kupiłem je w mp3store w Warszawie. Wczoraj byłem tam w celu zareklamowania ich. W serwisie gwarancyjnym Pan powiedział, że nie ma możliwości zwrotu czy wymiany i po prostu je skleił mówiąc, że to powszechne w tym i innych modelach słuchawek.

Wymiana jak najbardziej powinna być możliwa. Producent wymienia takie rzeczy od reki więc to jest ewidentna ściema. A po takim sklejeniu producent już gwarancji wcale nie musi uznać....

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. :)

Niedawno kupiłem w Empiku słuchawki Soundmagic P30. Wcześniej męczyłem się jakiś czas z Creative Fatality po uszkodzeniu Soundmagików PL30.

Niestety przez pierwszy tydzień nie miałem możliwości dokładnego ich sprawdzenia. Dźwięk jednak niespecjalnie mnie zadowalał, przekonany byłem, że muszą się wygrzać. Teraz jednak, po około miesiącu, muszę stwierdzić, że cały czas coś zdecydowanie mi nie pasuje. Mianowicie mam wrażenie, że jedna słuchawka niedomaga, podczas słuchania czuję jakbym miał powietrznego bąbla w lewym uchu (coś mniej więcej jak niedociśnięte do końca dokanałówki, odruchowo już poprawiam ułożenie słuchawek, nic to jednak nie daje). Już zastanawiałem się czy to wina wadliwego słuchu, jednak po zamianie stron wciąż odczuwam wyraźny dyskomfort podczas słuchania. Nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego wcześniej. Słuchałem muzyki "mono" - problem wciąż występuje. Niestety ale żeby zauważyć ten problem trzeba chwilę posłuchać, jest on dość niewielki, jednak odbiera mi przyjemność ze słuchania. Mój brat niczego nie zauważa - on jednak zdarzało się, że czerpał przyjemność ze słuchania muzyki z głośno nastawionych nausznych leżących na stole, kolega natomiast odnotował pewne braki - mam nadzieję, że nie przez siłę sugestii. Zastanawiam się co zrobić w takiej sytuacji? Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś obiektywnie stwierdzić jak zachowują się słuchawki - głośność po obu stronach, poszczególne pasma itp. Zastanawiam się też co jeżeli słuchawki są rzeczywiście wadliwe - mam się udać wtedy do Empika czy gdzieś je wysłać do producenta?

 

Dodaję, że słuchałem muzyki na dwóch źródłach, w obydwu występuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja natomiast miałem E10 przez miesiąc może. Po czym nagle pewnego dnia jedna słuchawka przestała działać, a paragon niestety nie wiem gdzie się podział.
Oczywiście, przecież można oddać na gwarancję i to moja wina, że go zgubiłem, ale z drugiej strony słuchawki, które po miesiącu nagle przestają działać... no cóż, słaba opcja. Tym bardziej, że znacznie "nieprzyjemniej" użytkowane pchełki applowskie (aktualnie nic innego nie mam, więc "bez hejtów"!) działają w sumie od roku, a ostatnio od 2 miesięcy użytkowania dzień w dzień.

Edytowane przez Micusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem E10 przez miesiąc może. Po czym nagle pewnego dnia jedna słuchawka przestała działać, a paragon niestety nie wiem gdzie się podział.

Oczywiście, przecież można oddać na gwarancję i to moja wina, że go zgubiłem, ale z drugiej strony słuchawki, które po miesiącu nagle przestają działać... no cóż, słaba opcja. Tym bardziej, że znacznie "nieprzyjemniej" użytkowane pchełki applowskie (aktualnie nic innego nie mam, więc "bez hejtów"!) działają w sumie od roku, a ostatnio od 2 miesięcy użytkowania dzień w dzień.

 

Zdarza się i tak ,każde doki mogą się tak zepsuć ,pech i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja natomiast miałem E10 przez miesiąc może. Po czym nagle pewnego dnia jedna słuchawka przestała działać, a paragon niestety nie wiem gdzie się podział.

Oczywiście, przecież można oddać na gwarancję i to moja wina, że go zgubiłem, ale z drugiej strony słuchawki, które po miesiącu nagle przestają działać... no cóż, słaba opcja. Tym bardziej, że znacznie "nieprzyjemniej" użytkowane pchełki applowskie (aktualnie nic innego nie mam, więc "bez hejtów"!) działają w sumie od roku, a ostatnio od 2 miesięcy użytkowania dzień w dzień.

 

Zdarza się i tak ,każde doki mogą się tak zepsuć ,pech i tyle.

Chociaż akurat SMy specjalnie nie grzeszą wykonianiem, mimo że ja z Soundmagiców byłem bardzo zadowolony. Miałem PL30 (moje pierwsze lepsze słuchawki) no ale niestety komuś też się podobały i pod moją nieuwagę zmieniły właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aż musiałem się zarejestrować żeby dać swoje 5 groszy :)

Posiadam moje skarby czyli PL50 ( mam je chyba około 2 lat, nie pamiętam dokładnie), na początku używałem ich do telefonu z androidem i wgranymi jakimiś polepszaczami typu ALSA , SRS itp. i było całkiem ok. Ale później zdecydowałem się kupić do nich jakiś w miarę tani i dobry odtwarzacz :) Zdecydowałem się na Sansa Clip+ z RockBoxem i powiem że słuchawki zyskały niesamowite brzmienie. Uwielbiam w nich tą szczegółowość i słyszę po prostu wszystko, nawet najdrobniejsze szczegóły, nie to co we wcześniejszych ES18 :) teraz z racji że jest to bardziej poręczne korzystam z telefonu , dokładniej HTC 8S z Beats i też jest super. Więc szczerze polecam te słuchawki, jeszcze ani razu mnie nie zawiodły i brzmią doskonale !

Jedyne co chciałbym zmienić to tipy. Myślałem o Enklawach, custom Tipy, niestety Pan z tej firmy odpisał mi że mi ich nie przerobi:/ Później próbowałem u Pana Piotra z CustomArt również z custom tipami jednak okazało się że w trakcie użytkowanie ze względu na małą tulejkę słuchawek tipy się zsuwają i nic nie da się zrobić. Więc zastanawiam się nad Tri-flange ale nie mam pojęcia jakie (tulejka) i gdzie je kupić :P

Już nie wiem co mam zrobić żeby ulepszyć moje PL50 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na pewno wie jakie PL50 mają tulejki... prawdopodobnie T400, ale np PL21 miały T200 ;) tipsy tri-flange można dokupić, tylko trzeba wiedzieć najpierw jakiego rozmiaru. Pierwsze jednak słyszę, żeby poprawiać jakość dźwięku tipsami, tym bardziej takimi. Jeśli chcesz im dodać basu i ująć góry to możesz spróbować, inaczej to strata pieniędzy. To rozwiązanie dobre dla osób, dla których najważniejsza jest izolacja.

 

Najlepszym sposobem dla osiągnięcia lepszych wrażeń jest zaopatrzenie się w ulubioną muzykę w lepszej jakości, lepiej zrealizowaną. W końcu to muzyka ma głównie dawać radość, nieprawdaż ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony Comply to używa się T100 ale nie wiem czy stosuje się to oznaczenie jako rozmiar tulejki :) Jeżeli napisałem że chce polepszyć jakość dźwięku to przepraszam , chodziło mi właśnie o izolacje i poszerzenie lekko sceny. Jeżeli mam wydać to 150-200 zł za customy które miały by mi służyć parę lat to czemu nie :) Właśnie jedynym rozwiązaniem będą pianki Comply albo tri-flange właśnie :) tylko tutaj jest problem z ich zdobyciem. Pianki mógłbym zamówić zza granicy ale pewnie za przesyłkę zapłacił bym miliony złotych :D Już z silikonami jest gorzej :/
A po 2 i tak muszę wymienić moje stare pianki bo są twarde jak skała, prawie :P a mniejsze niż L ( te największe w zestawie ze słuchawkami) mi wypadają albo nie zapewniają takiego wyciszenia z zewnątrz.

 

Najlepszym sposobem dla osiągnięcia lepszych wrażeń jest zaopatrzenie się w ulubioną muzykę w lepszej jakości, lepiej zrealizowaną. W końcu to muzyka ma głównie dawać radość, nieprawdaż ;) ?

Dokładnie tak, staram się zaopatrzać w 320 kbps lub flac, niestety nie wszystkie utwory da się zdobyć w takiej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności