Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do domowego studia


AgiBagi

Rekomendowane odpowiedzi

To niestety nie będzie podpowiedź doświadczonego kolegi, ale nikt jeszcze nie odpowiedział, więc pozwolę sobie zabrać słowo.
Prawdopodobnie będziesz chciał zapoznać się z ofertą Audeze. Niektórzy za neutralne uważają niszowe wariacje na Fostexach T50RP, jak np Paradox Slant.  W zasadzie to podejście z mniejszą ilością wysokich jest ostatnio preferowane (jednoznaczny model neutralnych słuchawek jeszcze nie istnieje).

Trudno o bardziej liniowe słuchawki od SRH1840 (za wyjątkiem basu). Dokładnie w ten sposób niestety grają słuchawki z welurowymi padami. Możemy je porównać, powiedzmy do Sennheiser HD600.

Jednak możliwe, że nie ma potrzeby kupowania nowych słuchawek. O ile dobrze pamiętam, te szurki mają ten sam rozmiar co SRH840, a chyba nawet wszystkie modele mają identyczny, lub wystarczająco podobny rozmiar padów. Jeśli jest taka możliwość, to kupiłbym do nich skrórzane pady od SRH840 i ewentualnie wprowadził korekcję w EQ dla wyjść słuchawkowych, dla których masz taką możliwość. Może nawet nie być potrzebna skoro wiele osób używa HD650 i nie narzekają, ale jeśli jest taka opcja to czemu nie? Przy okazji możesz wprowadzić kilka chirurgicznych poprawek na basie itp.

Podstawowy problem (a równocześnie rozwiązanie) jest jednak taki, że używasz też SRH1540, które brzmią zupełnie inaczej niż SRH1840. W takim wypadku Eq odpada, ale przede wszystkim słuchawki o podobnej charakterystyce to praktycznie każde słuchawki! Różnica między SRH1840 a SRH1540 jest duża. Jeśli jej nie zauważyłeś, to zmiana padów też nie powinna Ci zrobić większej różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie precyzuje bo wystarczy by złapali stare k240 w dobrym stanie a czy będzie to EP DF to i tak na DOMOWE studio wystarczy.

Osobiście ich nie słuchałem nie znam, nie znam wariantów, ale myślę co by nie kupili to i tak będzie to lepsze niż hm5 czy shury.

 

Konkretny wariant natomiast Ty możesz polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, retter napisał:

Konkretny wariant natomiast Ty możesz polecić.

 

Ale ja pytam Ciebie, bo to Ty je poleciłeś w tym temacie. Chociaż jeśli...

 

24 minuty temu, retter napisał:

Osobiście ich nie słuchałem nie znam, nie znam wariantów

 

... to raczej nie ma ku temu szans? Jedyne co widzę to polecenie K240 DF w wersji EP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K240 Mk II od baaaardzo dawna. Analityczne, delikatne, przy mocniejszym podkręceniu lekki, przyjemny midbas. Bardzo lekkie, wygodne i wytrzymałe pomimo delikatnie wyglądających pałąków. Obecnie chodzą po jakieś 300 zł.

 

Ostatnio poleciłem kumplowi zakup do studia (miksowanie) i jak na razie jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności