Skocz do zawartości
  • 0

Analityczne, detaliczne, nadal słuchalne


muf18

Pytanie

Witam.

Szukam słuchawek do 500-700 zł, które będą bardzo detaliczne, i analityczne, ale nadal słuchalne (tak, żeby mi nie świdrowały czaski :D).

Widziałem, że Superluxy z serii F takie są chociaż one są trochę za "tanie" do tego budżetu (662F/681F, zastanawiam się, które byłby lepsze z tych 2 także).

W sumie pasmo częstotliwości fajnie jakby było płaskie, albo prawie płaskie i charakterystyka neutralna.

Chcę po prostu jak najpoprawniejsze słuchawki, nie fun'owe, basowe, wokalizowane, z ogromną sceną czy  inne. Są takie wgl?

 

Źródło AIM SC808, bez wymiany ompampów, po czasie myślę, nad wymianą na takie które też by szły w kierunku neutralności.

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musical Fidelity MF 100 pasują do twojego opisu. Może też za tanie :) (na Amazon.de 45 euro) ale w Polsce ok 800 pln. Lub jeszcze bardziej MF 200 za 80-90 euro (w Polsce ok1400 pln) MF 200 są półotwarte a MF 100 zamknięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No z tego co czytałem, to MF 100 są dla osób co lubią więcej basu, więc czy są one takie płaskie ... :D.

Chociaż jak widzę na przenoszenie pasm częstotliwości to rzeczywiście są w miarę wyrównane.

Na amazon.de nie znalazłem za to na co.uk, są i MF-200 i MF-200B, czym się różnią?

Ogólnie ciekawe, że w PL kosztują aż tyle.

 

Hehe mogą być taniej, ale chodziło mi by wykorzystać kwotę do maxa możliwości audio w tym zakresie.

 

Poza tym to są portable, a wolałbym jednak stacjonarne.

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z literka B z mini XLR zbalansowanych. Na Amazon.de też są. Bas w MF jest chyba najlepszy ze słuchawek które słuchałem. Bardzo dobrze kontrolowany. MF są po jasnej stronie mocy :). Zresztą wszystkie pasma są kontrolowane bardzo dobrze i scena jest jak na zamknięte (mam MF 100) bardzo szeroka i głęboka. MF 200 B są przygotowane pod wzmacniacz V-90 BHA . Na Amazon.co.uk był ten wzmacniacz za 99 funtów a u nas ok 1600 pln cóż bogaci jesteśmy stać nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A JTS HP 535? Podobno mają idealną "studyjną" płaską charakterystykę.

Nie chcę by słuchawki "czarowały", chcę dla odmiany coś co zaprezentuje dźwięk taki jaki jest w rzeczywistości nagrany (nawet jeśli jest brzydki, i źle ukazany - przynajmniej rozpoznam takie nagrania).

No i ten flaty od Superluxa, jak nie ma za większe kwoty nie "czarujących" słuchawek.

 

O K702 wyglądają tak jakby chyba chciał zobaczę je chętnie.

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedyny wybór to Focale Listen, wyrazistością ale i czystością góry biją wszystkie do 1tys...oczywiście jak się je kupi za 400/500zł.

Reszta słuchawek w tej cenie, po nich gra jak zamulone...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listeny za 500zł i nie masz się nad czym zastanawiać.

http://allegro.pl/black-friday-focal-listen-wawa-i7060847788.html

 

Analityczne, świetna góra ale dosyć gładka, rozdzielcza. Jedyne problemy to pozadźwiękowe - pałąk może czasami dokuczać ale nie ma reguły, trzeba mierzyć na własnej bani.

 

A za 800zł masz wersję bezprzewodową, tylko mało kto ją tutaj słuchał bo to nowość.

Ponoć grają identycznie tylko bas jest trochę lepszy w czarnuchach.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Góra wyrazista ale czyściutka jak górski potok, grają jak Tesle bez ich wad. Zero sybilacji...

Tylko że cisną skubane czaszkę, jak masz małą głowę ,warto spróbować.

2 minuty temu, muf18 napisał:

Listeny są akurat za 499 jak widzę, warto brać?

Też kiedyś widziałem, że sporo ludzi je polecało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, muf18 napisał:

Jaka będzie to charakterystyka w porównaniu do Superluxów 668B i 669?

I czy na G5 z modułem AFD-1200 powinny dobrze zagrać ? Z AIMem SC808 też?

 

A AIM to czasem nie ma dużo ohmów na wyjściu?

Jak tak to z Listenami będzie kicha bo one mają 32 i są raczej pod sprzęty przenośne, ewentualnie pod stacjonarki z normalną ilością ohmów na wyjściu słuchawkowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem superluxow i bylo ok, chociaz dosyc glosno, wiec trzeba vol robic niski. No przeciez na integrze nie będę tego słuchał raczej. 

Eh, nie wiem w końcu bo na pewno trochę koloryzują one, ale jak widziałem to wielu przedstawialo je jako najlepsze za tą cenę lepsze od Beyerow DT880/990 czy AKG K701/2. No chyba zeby wymienic ompampy w sc808?

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie na rozmachu scenicznym mi nie zależy, mogą grać w "głowie", chodziło mi o detalicznosc i neutralność przekazu. Podobno z AIMem może być za jasno, ale na zakupek była opinia ze jest całkiem ok. Jeśli do mobile byłyby też ok jak do domowego użytku i na poziomie "poważnych" słuchawek nausznych, to biorę je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, muf18 napisał:

Nie chcę by słuchawki "czarowały", chcę dla odmiany coś co zaprezentuje dźwięk taki jaki jest w rzeczywistości nagrany (nawet jeśli jest brzydki, i źle ukazany - przynajmniej rozpoznam takie nagrania).

 

 

Nie ma takich słuchawek :) Wszystkie czarują i grają po swojemu.

 

38 minut temu, muf18 napisał:

Eh, nie wiem w końcu bo na pewno trochę koloryzują one, ale jak widziałem to wielu przedstawialo je jako najlepsze za tą cenę lepsze od Beyerow DT880/990 czy AKG K701/2.

 

Ludzie różne rzeczy piszą. A rzeczywistość jest jaka jest ;)

 

Polecam K701, K550, DT990 edition 32 lub 600. Wszystkie oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny, są szczegółowe, mają efektowną scenę i grają mniej podbitymi skrajami pasma niż Superlux.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale pamiętaj że cisną te Listen niemiłosiernie...imadło na głowie, ale warto posłuchać.

K701/702 za to wygoda super, cały dzień można słuchać...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużej głowy nie mam, ale przetestuje przed kupieniem, bo jak rzeczywiście będą za mocno cisnac, to po co :p.

W porownaniu do K702 jak mozna je porównać? I co bardziej by spasowalo do SC808? Może jednak te beyery (DT990 wersji mnóstwo lub DT880/770?), już nwm trochę za dużo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, muf18 napisał:

Staxy są pewnie najbliższe tej 'prawdy' hehe.

No z nich to bym wziął pewnie K701/2, ale jestem ciekaw tych focali jednak znikąd się opinie nie biorą, że są lepsze od nich.

 

Zależy o czyją prawdę pytasz ;) Miałem SR407 i SR003, fajne słuchawki, ale bliższe lub dalsze prawdy nie były, najwyżej grały w nieco inny sposób.

 

Te które Ci zaproponowałem, to jest mniej więcej ten poziom szczegółów i wglądu w nagranie, jaki zazwyczaj mają ludzie w studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupisz K701/K702 bedziesz mieć przewagę jasnego dźwięku z chuda średnica i troche ubogim basem 

Jako równo grające sluchawki widzę predzej DT880 

Zawsze tez możesz bawic sie w wymiane opkow jak wyzej pisano 

A zapomniał bym do analizy mogły by być super audio technica AD700x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Aro91 napisał:

Jak kupisz K701/K702 bedziesz mieć przewagę jasnego dźwięku z chuda średnica i troche ubogim basem 

Jako równo grające sluchawki widzę predzej DT880 

Zawsze tez możesz bawic sie w wymiane opkow jak wyzej pisano 

A zapomniał bym do analizy mogły by być super audio technica AD700x 

 

Nie żebym się czepiał, ale DT880 to są bardzo podobne słuchawki do K701 i naprawdę mi trudno uznać, że ktoś odbiera K701 jako grające chudą średnicą i ubogim basem a drugie jako  grające równo... AD700 to już zupełny chudzielec, znacznie dalsze od "neutralności" od DT880 i K701, jak również mniej szczegółowe. AD700x co prawda nie słyszałem, ale to jest ponoć wersja odświeżona, a nie zupełnie inne brzmienia. W "Japończyki" bym się nie bawił, jak ma być budżetowo, bo one mają cenę ustalaną na portfel Japończyków + cło na dokładkę...

 

Żeby nie było, porównywałem wszystkie te słuchawki bezpośrednio (K701, DT880 i AD700) i nie mówię o 5 minutach w sklepie tylko miałem je w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności