Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z gęstymi flacami to trzeba będzie poczekać czy wydadzą, według mnie nie z takich powodów że Shozy uważa że wave jest lepszy od flaca i tutaj się z nimi zgodzę, gdyż jest ciemniejsze tło, oraz utwory są mniej nerwowe i ostre na wavie niż na flacu. Dwa że soft jest optymalizowany pod wavy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre flac 24 96 lub 24 192 po przerobieniu na wav mają delikatne "wtrącenia", ni to trzaski. Przy większej głośności tego nie słychać. Przerabiam xrecode, foobar będzie tutaj lepszy?, czy to raczej wymagający dopracowania soft Aliena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany programu. Ja zawsze będę pisał że najlepsze i jedyne słuszne rozwiązanie to ripować CD, albo jak się kupuje muzykę to 90% serwisów oferuje pliki w różnych formatach, więć ściągnąć sobie na Alien+ wava, na kompa co tam się chce. A nie używać plików nie wiadomego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dotarł wczoraj ale dziś dopiero miałem czas żeby posłuchać. Na pierwszy ogień poszedł Machine Head - normalnie miałem ciary jak TO GRA! Wcześniej miałem Fiio X5, Ibasso DX50, DX90 i chwilę słuchałem Pionka, ale Alien gra w innej lidze. Przede wszystkim jest wypełnienie, organiczność, której brakowało w poprzednich grajkach.

Jedyny minus jak dla mnie jest taki, że długie nazwy katalogów nie są wyświetlane od początku tylko  początki są ucinane (tak, że widać koniec) - wolałbym na odwrót żeby to koniec był ucięty.

 

P.S. Nie wiem czy ktoś odkrył już to, ale w momencie gdy utwór jest odtwarzany wciśniecie bocznego przycisku odpowiedzialnego za przewijanie ekranu (drugi od dołu) można przyśpieszać utwór o 5 sekund. Chyba działa tylko na wav'ach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sound John napisał:

Dotarł, pamięta ktoś może czy góra po wygrzaniu łagodnieje ?

 

Nie łagodnieje (na szczęście). Możesz sobie filtr zmienić z short na slow rollof chociaż ja jakbym miał na nim słuchać to wolałbym zmienić odtwarzacz ;) 

 

Słuchasz na er4s? Ja właśnie też i jest mocno analitycznie ale nie bezlitośnie czy ostro. Alien+ jest bardzo przejrzystym i dosadnym odtwarzaczem wiec na bezlitosnych er4s usłyszysz DOKŁADNIE to co jest w nagraniu bez słodzenia ale też bez wyolbrzymiania. Osobiście er4s wole z gęściejszych źródeł jak własnie colorfly c10 i tak er4XR wole z aliena a er4s wole z c10.

 

Jak by się ktoś zastanawiał ile mocy ma alien+

 

Mamy ustawienia gaina i skoki sa naprawdę duże między nimi:

 

-0 (czyli full moc bez kagańca którą daje dac, tak pójdzie po line out)

-high

-med

-low

-min

 

100ohmowe er4s słucham na high i pokrętło gdzieś na 40% mocy, do końca nie jestem w stanie dojechać bo łeb pęka

50 ohmowe er4xr na med i tak samo pokrętłem

600 (!) ohmowe beyerdynamic T1 gain na full mocy i pokrętło ledwo za połową. Zaskakująco dobrze sobie radzi alien z nimi. Bas nie jest kartonowy jak na ak300 i c10 którym brakowało pary i jest ogromniasta przestrzeń którą T1 dawały mi do tej pory tylko z mojej stacjonarki - dźwięk zupełnie odklejony od słuchawek.

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Noah No cóż mogę powiedzieć, mimo że nie do końca podoba mi się po sparowaniu z er4s to czuć klasę tego odtwarzacza, zdecydowanie jest wart swojej ceny. 

 

Imo świetnie zgrywa się z cieplejszymi słuchawkami, dzisiaj uświadomiłem sobie jak dobrze potrafią zagrać VE Zeny ;) 

 

Jako, że alien ma dopiero 2h na liczniku nie chcę się szerzej wwypowiadać :) 

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SQ Aliena wręcz wynaturza ocenę jego wartości. Obecna cena, uwzględniając promo, to jest mega okazja. Z D7200 jeszcze tylu detali, przestrzeni i zarazem wypełniania jeszcze nigdzie nie słyszałem. Wysokie tony aksamitne, nic nie kłuje i nie drapie.

Edytowane przez dj1978
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że same superlatywy i odtwarzacz idealny dla wszystkich to na pewno można powiedzieć że osoby które lubią wszelkiego rodzaju kocyki, relaksacyjne i zdystansowane granie się tutaj nie odnajdą chyba że takie jest nagranie bo alien na pewno nic nie zagęszcza i nie łagodzi sam z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Noah napisał:

nie moge sie doszukac/dopatrzec wiec zapytam dla pewnosci, wyjscia bal nie ma ?

 

Nope. Zwykłe słuchawkowe, line out i optyczne.

 

 

Dobra już daje sobie siana bo chyba za bardzo odjechałem z chwaleniem go ale na koniec powiem że polecam połącznie Alien+ KZ ZST i Rammstein.... Siła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Nope. Zwykłe słuchawkowe, line out i optyczne.

 

 

Dobra już daje sobie siana bo chyba za bardzo odjechałem z chwaleniem go ale na koniec powiem że polecam połącznie Alien+ KZ ZST i Rammstein.... Siła!

Hehe lepiej posłuchać ich na żywo :D 

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawn mozmozesz napisać jak Alien spisuje się z Flare 2RS oraz Vsonic GR07X?

 

Vsonics zostawiłem w domq to niewiem ;)

 

 

2 minuty temu, Sound John napisał:

@Spawn używasz zielonych filtrów w er4s?

 

Jak zielone to standardowe to tak. Sprawdzałem inne kolorki ale mnie nie pasują. Chłopy w etymotica znają swoją robote i ciężko ich poprawić łatwym modem ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności