Skocz do zawartości

Offtopiczna Kawiarenka AKG.


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

Małe wyjaśnienie i przeprosiny - celem wyjaśnienia opóźnienia w wysłaniu Damianowi i Arturro M220.

 

2h temu zdechł mi Rapture. Po prostu zaczął mi charczeć - jakieś dziwne przydźwięki po podłączeniu każdej pary słuchawek jakie mam. Po prostu zaczął mi charczeć - spisuję go niniejszym na straty. Zrobił to kiedy przepinałem się pomiędzy DT990 a M220/Q701 (pewnie to moja wina...). Mniejsza o to. Na chwilę obecną zastanawiam się czy iść znowu w DIY, czy w coś markowego, czy pozostać przy Prodigy/ST po HO. Jeszcze nie wiem. W każdym razie dopóki tego sobie nie wyjaśnię/nie poukładam/policzę się finansowo i jeśli nie uznam, że jest mi potrzebne coś więcej niż był nim RA - wszelkie/obietnice wysyłki moich słuchawek/nowego toru uznaję za niebyłe. Tyle gwoli wyjaśnienia. I nie traktujcie tego jako wymówki. Dwa dni temu poprosiłem Damiana o dane do wysyłki M220, co planowałem uczynić po najbliższej niedzieli.

 

Na chwilę obecną... Na chwilę obecną to jestem w****iony. Na maxa. Tak naprawdę w ciemnej dupie jestem. Ja rozumiem, że wszystko może się popsuć, ale to już drugi raz. I już po "gwarancji". I tym bardziej płacić teraz nie zamierzam. Nie po tym, jak wzmak kupiony po "preferencyjnej" cenie 2k który to oferowałeś Mikołaju/Mateuszu później innym za praktycznie połowę tej ceny - i to tak, bez łaski. Nie pisz mi maili, nie tłumacz, nie wyjaśniaj. Ty jesteś 2k do przodu, ja 2k w plecy.Bo przecież od samego początku z tą "dziesiątką" były problemy - odsyłałem Ci go po tygodniu, bo zaczął rzęzić - czegoś tam nie przylutowałeś tak jak trzeba i szybko wrócił do mnie sprawny (przyznaję), niemniej jednak niesmak pozostał. Dlatego też nie dziwię się, że dostajesz bany, że tak po Tobie jadą... Sprzęt sonicznie bardzo dobry ale... cóż z tego? Kiedy wyceniasz go abststrakcyjnie, gwarancji de facto nie ma żadnej...

 

Do tej pory dziwiłem się dlaczego tak niektórzy jadą sobie po Tobie jak po łysej kobyle MIkołaju. Teraz już wiem. Być może gdybym umówił się z Miłoszem na kupno FCL (II) to sprzęt byłby sprawnie (dobrze) zaprojektowany i złożony (i na lata), może byłaby okazja umówić się przy kawie, przy okazji wymianiając się doświadczeniami.... Cóż...

 

Okej, jestem te 2k w plecy - jakoś przeżyję. Natomiast już nie zrobimy żadnego dealu. Już ani złotówki na mnie nie zarobisz. Tak żeby to było jasne. Wolę poprosić Miłosza żeby mi złożył FCL'a, albo kupić od Janusza Citrone DAC, względnie zainwestować w sklepowy Shiit. Albo słuchać sobie mojego słuchawkowego stadka przez Prodigy, względnie ST HO.

 

Jeszcze jedno: wiem, pewnie piszę emocjonalnie (ale sami rozumiecie - dla kogoś te 2k to żadne pieniądze, dla mnie to miesiąc ciężkiej pracy). Dlatego Mikołaju/Mateuszu - przynajmniej na PCL dla Ciebie od tej chwili miejsca już nie ma. Wierz mi lub nie, ale z moim zdaniem na tym forum w dalszym ciągu się liczą. Wystarczy tylko, że wkleję tam ten post i cała Twoja działalność/szemrany marketing idzie... na misie ;) Bo coś jeszcze tam mogę - może i poza protokołem. Ale mogę. I nie bedzie, "że boli".

 

Sorry za ten przydługi wstęp/rozwinięcie. FeX'ie, Lordzie - w każdej chwili mogę Wam zwłoki RA wysłać. Mnie już nie są do niczego potrzebne. I tak teraz słucham sobie M220 na Prodigy. Może nie aż tak dobrze jak na RA, ale i tak dobrze. I tak jestem wkurzony. Dlatego właśnie emki pójdą do Was - później. Nie wiem kiedy, ale pójdą. Amen.

 

Jeśli któryś z modów uzna mój post za zbędny, mącący, nic nie wnoszący do tematu, to niniejszym proszę o jego przeniesienie do np. Kawiarenki AKG. Nie o skasowanie, co (jak mniemam) jedna osoba skłonna bedzie uczynić. Proszę po prostu o przeniesienie. Tak by pozostał - jako materiał do dalszej dyskusji na temat Mikołaja.

 

:)

 

i jeszcze jedno: w całym swoim zarozumialstwie i s****ysyńskim charakterze bardzo pamiętliwy jestem... Mikołaj612 . Nie zapomnij o tym. Nigdy.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyrazy współczucia...jak sprzęt padnie to załamka jest zawsze.

Pewnie nie wyłączałeś Rapture przy wypinaniu słuchawek, jakoś zawsze mnie ostrzegał Mikołaj przed tym.

Z początku tak robiłem a potem już zapominałem, miałem szczęście że mi nie padło nic.

Może napisz do Mikołaja jak emocje opadną, niech naprawi..polepszy sobie opinię...jak naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Thomm. M220 nie przejmuj się. Słuchaj na zdrowie.

 

Ale korepondowałeś już z Mikołajem ? Powinien Ci chyba naprawić RA. Udzielał pewnie jakiejś gwarancji ? Albo z samej odpowiedzialności za swój produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wyłączałeś Rapture przy wypinaniu słuchawek, jakoś zawsze mnie ostrzegał Mikołaj przed tym.

Z początku tak robiłem a potem już zapominałem, miałem szczęście że mi nie padło nic.

Może napisz do Mikołaja jak emocje opadną, niech naprawi..polepszy sobie opinię...jak naprawi.

 

Jaja robisz? Ja zawsze wpinam i wypinam słuchawki na działającym ampie nie ważne jaki to by był, nawet te z opóźnionym startem (przyzwyczajenie).

Ze względu na pik który może uwalić słuchawki szybciej niż ampa, ew zawsze odruchowo ściszam ZAWSZE (tez przyzwyczajenie).

By zmniejszyć amplitudę napięcia, właśnie z powodu takich rzeczy. Jak amp przeżyje a cewki słuchawek po piku nie to czyja wina strata?

I nie jest to już do RA ale do wszystkich nawet tych markowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem posty do Kawiarenki zgodnie z prośbą Tomka. Jest mi ogromnie przykro że takie problemy również i Ciebie spotkały. Aczkolwiek...

 

Zrobił to kiedy przepinałem się pomiędzy DT990 a M220/Q701 (pewnie to moja wina...).

 

...przynajmniej słuchawki nadal działają. Niektórzy nie mieli tyle szczęścia. I nie, nie jest to Twoja wina. Odpowiedzialność za produkt nie istnieje, tak samo jak gwarancja. Wina jest więc tylko jedna i absolutnie nie Twoja.

 

Postarajmy się jednak nie ciągnąć wątku na forum. Osoba Twórcy nie zasługuje na to, aby o niej dyskutować. Niech każdy z nas wyrobi sobie odpowiedni komentarz do całej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lordzie, szczerze to ja nie mam nic przeciwko, ale z szacunku zarówno do Sławka, który jako osoba bezstronna stał się patronem procesu wygaszania tej tematyki na foru, jak i Tomka, który do muzyki podchodzi jak do ostatniego obszaru, w którym może znaleźć po całym dniu spokój i ostoję, z dala od głupoty i upodlenia tego co dzieje się za oknem. Osoba Twórcy moim zdaniem nie zasługuje, żeby tak szacowne grono jak Wasze (siebie nie liczę, bo to dzięki mnie Tomek nabył swój egzemplarz i czuję się za to w pewnym sensie odpowiedzialny) o nim dyskutowało. Kawa przy takiej tematyce smakuje inaczej - gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm a ja mam informację aby ściszyć wzmacniacz przy podłączeniu i odłączeniu słuchawek. A włączanie i wyłączanie wzmacniacza z wpiętymi słuchawkami to jeszcze gorszy pomysł bo wtedy następuje skok napięcia, większy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że zawinił źle dobrany rezystor wyjściowy z op-ampa, zamiast 1W dla pewności niech Ci ktoś przy naprawie wrzuci 5W drutowy i nie powinno być problemów, zwarcie do masy możesz wtedy robić do woli.

Łączę się w bólu z powodu straty wzmaka :(, ja bym jednak wysłał go do naprawy, później można sprzedać i nie będziesz tyle w plecy.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku powiem tak oddaje na naprawę i sprzedaj, lub sprzedaj takiego.

Kup coś innego i ciesz się muzyką a RA puść w zapomnienie bo to kosztuje więcej irytacji i złego samopoczucia niż to warte.

Niech radość z muzyki zasłoni co było a nie jest bo nie piszę się w rejestr :D Bo po co pamiętać złe rzeczy? ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomm zluzuj majty :P Ciesz się, że nie padły słuchawki, bo tego już tak łatwo byś nie naprawił. Sprzęty własnej roboty mają to do siebie, że twórca powinien spokojnie dać radę naprawić wadliwy element. Jeśli miałbym tracić 2k to wolałbym już wysłać sprzęt niech naprawi. Jakbyś spsuł swoje MT220 to ja bym bardziej zapłakał :P Do naprawy i jazda. Jeśli nie chcesz wysyłać do twórcy to gadaj z Miłoszem, do odratowania wszystko według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm, spienięż tego RA, odzyskaj ile się da i bierz Cayina, którego poleca wyżej Zenek. Ma DACa na pokładzie, więc przy okazji masz już przetwornik. Pięknie zagra z Twoimi AKG, a że dodatkowo lubisz robić porównania to masz 2 dziury - bez przepinania. Świetny sprzęt i 2 lata gwarancji. Ja już dawno się z DIY wypisałem... tylko FCLa bym mógł szczerze polecić.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za słowa wsparcia/otuchy.

 

Dla mnie logicznym jest to, że każdy sprzęt powinien posiadać jakieśtam zabezpieczenia. Ten jak widac nie posiada. Tak, przepinałem słuchawki przy włączonym RA - dla mnie to normalna rzecz. Na kążdym wzmaku tak robiłem, tysiące razy i nigdy nic złego się nie działo. Tym bardziej, że kupując RA Mikołaj nie uprzedzał mnie, że przed każdorazowym wpięciem/wypięciem słuchawek trzeba RA wyłączać. I tak, nie chcę mu dać zarobić nawet tych marnych 50zł. Dość na mnie zarobił sprzedając mi za 2k po "preferencyjnej" cenie RA, który później sprzedawał praktycznie za połowę ceny - nie preferencyjnie. Więc nie. Tak dla zasady - nie.

 

Na chwilę obecną rozważam opcję jakiegoś firmowego lampowca tak do 1000zł (1500zł) max. Shiit, Aune? Any ideas? Tyle, że...

 

Słucham sobie teraz Chylińskiej. Popowej Chylińskiej vide:

 

 

Na M220 podpiętych pod to zwykłe Prodigy. I ten stareńki Audiotrak naprawdę fajnie gra (już kilka razy o tym pisałem, że dla tej karty nawet Q701 to bułka z masłem - grubo posmarowana). Coś jak dzisiejszy AiM - dobrze napędza nawet te trudniejsze w wysterowaniu słuchawki. I z emkami też fajnie gra, więc...

 

Niemniej jednak (by nie zaśmiecać forum kolejnym, zbędnym topikiem) zapytam się: jaka typowa lampa pod moje słuchawki tak najlepiej do tysiaka? :) Dzięki za wszelkie sugestie, szczególnie zalezy mi na opiniach osób, które parowały Q701 z lampowcami. Wasze odpowiedzi potraktuję jako opcję ew. zakupu, bo moje Prodigy gra w sumie ciepło, tak trochę analogowo, chociaż to zwykły Wolfson 8770 z JRC4580 na pokładzie.

 

Zeszła sobota była blondynkowa (wiecie o czym mówię ;) ), kapitalna. Obecna musi być inna. Tak dla równowagi. Bo nic w przyrodzie nie ginie.


Thomm zluzuj majty :P Ciesz się, że nie padły słuchawki, bo tego już tak łatwo byś nie naprawił. Sprzęty własnej roboty mają to do siebie, że twórca powinien spokojnie dać radę naprawić wadliwy element. Jeśli miałbym tracić 2k to wolałbym już wysłać sprzęt niech naprawi. Jakbyś spsuł swoje MT220 to ja bym bardziej zapłakał :P Do naprawy i jazda. Jeśli nie chcesz wysyłać do twórcy to gadaj z Miłoszem, do odratowania wszystko według mnie.

 

Damian, wierz mi - jestem wkurzony, ale... bardziej bym klnął gdyby mi padły emki, tudzież gdyby RA je załatwił (brrrr...). Na szczęście nie załatwił A tymczasem...

 

 

Robi się z tego wątku taki labowy Sith Pub? :E

 

;)

 

@Karmazynowy

 

Cayin - dzięki za zenkową sugestię. Wpisuję sobie na listę potencjalnych zakupów :)

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Schiitem jest problem natury dystrybucyjnej w Polsce, ale ponoć Lyr jest wart grzechu. Asgarda testowałem - świetne muzykalne brzmienie na ciepło. Dobry do jasnych słuchawek. Niestety mój egzemplarz miał przebicia na RCA oraz problem z zabezpieczeniem. W dwójce ponoć wszystko zostało już poprawione. Nadal jednak Lyr ma przewagę chociażby w wymiennych lampach. Tak czy inaczej swoje sugestie wrzuciłem na PW.

 

 

Cayin HA-3 zrobi robotę :)

 

Oby spisywał się znacznie lepiej niż HA-2i, bo ten nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia - był zwyczajny i neutralny, aż nazbyt jak na swoją cenę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm

Postaw na X1s od Aune skoro, i nie będziesz wydawał majątku. Sam bym się skusił.

Spokojnie - z q701 może być na styk. Cudo z k551, z r70x super, hd668b na skraju dobrze/bardzo dobrze (trochę juź potrafią zasyczeć). K121vintage - bardzo poprawnie/dobrze. Także do q701 to bym najpierw posłuchał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności