Skocz do zawartości

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mówisz, że dźwięk z ZX2 jest lepszy niż z kanapki ? Tej konkretnej ?

 

Każdej, którą do tej pory miałem. Zaznaczam, mówimy o jakości dźwięku nie o możliwości pędzenia słuchawek.

 

Dane mi było słuchać : AK 100,120,240 ZX1, X3,X5, DX50,90, iPody Touch 4G, 5G, Classic, Video, Cowon P1.

Niektóre z nich łączyłem z portable wzmakami/DAC : E12, E12A, RSA Predator, E18, iFi Nano, Denon DA-10, Oppo HA-2

 

i możecie mnie ukamienować ale z wyjątkiem 240, którego bardziej dociążony dźwięk i moc wywołują wielkie wow, żaden z tych wymienionych grajków czy kanapek nie generuje takiego dźwięku jak ZX2. Zaznaczam, to jest MOJA subiektywna opinia :)

 

 

Też się trochę zgadzam z tą opinią, z tym że ja nie słyszałem Cowona P1, ale znam HiFIMANa HM901 i Calyx M oraz nie robiłem kanapek. Jedynie co tylko właśnie AK240, Rio Karma i Shozy Alien zrobiły u mnie większy wow niż ZX2. Niczego jeśli chodzi o dźwięk nie mogłem się tak bardzo czepnąć, dźwięk był dla mnie naturalny i szczegółowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie kwestia baterii. P1 radzi sobie z wymagającymi prądu słuchawkami, a ZX2 przy nich się poddaje (z tego co pisze Rymcymcym). Sony do prądożernych słuchawek ma PHA-3

 

Chyba właśnie tak jest. Z drugiej strony bateria w P1 to chyba nie jakiś wyznacznik czy benchmark, imo jest równie kiepska jak ta w 240.

 

Podpinanie ZX2 do PHA-3 nie ma większego sensu (piszą też o tym na Headfi) bo wtedy grajek robi nam za bardzo drogi transport a jakość dźwięku jest odczuwalnie gorsza. No chyba, że podepniemy po analogu wtedy wykorzystany będzie wbudowany s-master hx tylko, że wtedy nie potrzeba takiego kloca jak PHA-3, wystarczy np. taki E12A :)

 

Update: jestem pod wrażeniem - po 28,5h ciągłego odtwarzania stan baterii 29%

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpinanie ZX2 do PHA-3 nie ma większego sensu

Ma sens, w przypadku kiedy mamy słuchawki, które podłączymy pod zbalansowane wyjście PHA3. Ale wtedy za transport równie dobrze może robić któryś z tańszych walkman'ów lub komputer :) Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpinanie ZX2 do PHA-3 nie ma większego sensu

Ma sens, w przypadku kiedy mamy słuchawki, które podłączymy pod zbalansowane wyjście PH3. Ale wtedy za transport równie dobrze może robić któryś z tańszych walkman'ów lub komputer :)

 

 

No, w tym jednym przypadku rzeczywiście ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wersję azjatycką. ZX2 w wersji EU nie słuchałem natomiast jakiś rok temu miałem krótko ZX1 na Europę.

Dla zainteresowanych żywotnością baterii w ZX2 screenshot (czas ciągłego odtwarzania, shuffle on, FLAC, ALAC, DSD)

1a415055b36fc2188b14910d294c5e4b.jpg

Tapnięte na Note 4

Edytowane przez rymcymcym
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37h ciągłego odtwarzania bezstratnych plików? Nieźle... A testowałeś może na odtwarzaczu fabrycznie zainstalowanym, czy tylko na Powerampie?

 

Player oczywiście w Airplane Mode, ekran przyciemniony ale czytelny w jasny dzień...

 

Testowałem tylko na PA ale nie wydaje mi się, żeby na fabrycznym było wyraźnie lepiej/gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na szybko różnice bo zx2 mi się rozminął z posiadaniem zx1 wiec z pamięci wszystko ( 2 dni różnicy wiec na swiezo nadal ). Głowna różnica to zdecydowana poprawa w scenie i separacji. Kontrola basu również się poprawiła, Zx1 słabiej kontrolował dół w shure846. Midbasu ociupinkę mniej również. Bateria to gigantyczna zmiana.Dwa-trzy razy dłużej niż poprzedni model. Mocy tyle samo wiec max to jakieś mobilne nauszniki.Xc gralo znosnie ale o wysterowaniu brak mowy. Hd600 podobne objawy. Ogólnie odczuwalna poprawa. Grajek ma za sobą dopiero jakieś 50h grania wiec jeszcze według headfi lekka poprawa nastąpi.

Tyle z zalet teraz wady.

Największa to waga i rozmiar. W etui to już jest klocek o wymiarach kanapki (iphone + ha2/e18) a nie lekki mobilny player jak zx1. Problem dla mnie na tyle duzy ze do skory na moto już się nie zmieści a jeansach tylko w tylniej kieszeni może siedzieć. Kolejny problem jak dla mnie to wklęsłe przyciski. W zx1 bylo to lepiej rozwiązane. Lepiej/szybciej można było pacem wymacam przyciski po wielkości/kształcie. Soft wymaga lekkich poprawek bo narazie nie działa płynne przyciszanie/pogłasznie >> klikamy.

Czy warto ?

Jeżeli wielkości i waga ma drugorzędne znaczenie to zdecydowanie playerek od sony jest wart rozważenia. O ile pierwszy model był dla mnie miedzy dx50 a dx90 w jakości dźwięku o tyle zx2 jest znacznie wyżej i stawiałbym go na równi z ak120mk2 ( przypominam ze to nadal 50h ). Gdy dodamy androida oraz świetne ui sony nie ma dla mnie sobie równych w portable. Stream do airplay'a, glownikow na bt/wifi czy sparowanie z kaskiem od moto (scala rider9) to cechy które dla mnie w całokształcie plasują go wyżej niż ak/hifimany czy ibasso.

 

Jeżeli jednak "rozmiar ma znaczenie" to starszy brat pomimo słabszego dźwięku będzie lepszym rozwiązaniem. Podobna moc, polowa wagi, wygodniejszy w dotyku i za 40% ceny.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wymaga lekkich poprawek bo narazie nie działa płynne przyciszanie/pogłasznie >> klikamy.

 

 

Nie jestem pewien czy to jest bug czy feature - płynna regulacja głośności działa przy włączonym ekranie, przy wyłączonym trzeba klikać. Chyba po to, żeby sobie w kieszeni przypadkiem np. kluczem nie podgłośnić na maksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wino ? Im starsze tym lepsze ?

 

Jako niewierzącemu w grające wtyczki, sieciówki, woreczki antywibracyjne i inne gadżety z trudem przychodzi mi stwierdzenie, że wraz z upływem czasu ten grajek zmienia swoje oblicze. Nie będę podchodził nawet do próby opisywania co konkretnie się zmienia bo nie potrafię przelewać wrażeń słuchowych na papier jednak różnice w dźwięku między grajkiem z pudełka a tymi 170 godzinami słyszy nawet moje przygłuche ucho. Czy zmiany są na plus - myślę, że tak. Dla mnie jednak fenomenem jest sam fakt, że cokolwiek się zmienia.

Na HF znalazłem kilka opinii, że tego grajka nie powinno się oceniać przed upływem 200-250h...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptory makówki Twej odpowiedzialne za odbiór i tłumaczenie bodźców dźwiękowych dostroiły się do grajka.

I nie ma w tym żadnej magii tylko czysta fizjologia :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptory makówki Twej odpowiedzialne za odbiór i tłumaczenie bodźców dźwiękowych dostroiły się do grajka.

I nie ma w tym żadnej magii tylko czysta fizjologia :P

 

Jest tylko jedno "ale". To nie jest mój pierwszy grajek, jak wiadomo przerobiłem ich kilka ale w żadnym z poprzednich najmniejszych zmian wraz z upływem czasu nie słyszałem (nie mówię o zmianach powodowanych zmianą firmware'u jak np. w X5 czy DX90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Receptory makówki Twej odpowiedzialne za odbiór i tłumaczenie bodźców dźwiękowych dostroiły się do grajka.

I nie ma w tym żadnej magii tylko czysta fizjologia :P

 

Jest tylko jedno "ale". To nie jest mój pierwszy grajek, jak wiadomo przerobiłem ich kilka ale w żadnym z poprzednich najmniejszych zmian wraz z upływem czasu nie słyszałem (nie mówię o zmianach powodowanych zmianą firmware'u jak np. w X5 czy DX90)

 

 

Nawet producent informuje użytkowników ZX2, że potrzeba ok. 100h, aż zastosowane podzespoły (chyba chodzi o te kondensatory OS-CON i POSCAP) zaczną pracować jak należy :)

 

Cytat z recki:

It sounded good. Really good! When you turn on the Sony NW-ZX2 you have the usual Android OS stuff to sync to your Google account and then there are two screens about the fancy parts and how they need about 100 hours to settle in.

 

Źródło:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0315/Astell_Kern_AK240_Vs_Sony_NW_ZX2_Walkman_Review.htm

 

Foto (z krzaczkami):

http://images.imp3.net/article/2015/reviews/sony/zx2/24.jpg

 

 

A co do ceny, to można dostać ZX2 u niemca za ok. 4k zł (a był nawet przez jakiś czas za mniej niż 3,8k zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności