Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Receptory makówki Twej odpowiedzialne za odbiór i tłumaczenie bodźców dźwiękowych dostroiły się do grajka.

I nie ma w tym żadnej magii tylko czysta fizjologia :P

 

Jest tylko jedno "ale". To nie jest mój pierwszy grajek, jak wiadomo przerobiłem ich kilka ale w żadnym z poprzednich najmniejszych zmian wraz z upływem czasu nie słyszałem (nie mówię o zmianach powodowanych zmianą firmware'u jak np. w X5 czy DX90)

 

 

Nawet producent informuje użytkowników ZX2, że potrzeba ok. 100h, aż zastosowane podzespoły (chyba chodzi o te kondensatory OS-CON i POSCAP) zaczną pracować jak należy :)

 

Cytat z recki:

It sounded good. Really good! When you turn on the Sony NW-ZX2 you have the usual Android OS stuff to sync to your Google account and then there are two screens about the fancy parts and how they need about 100 hours to settle in.

 

Źródło:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0315/Astell_Kern_AK240_Vs_Sony_NW_ZX2_Walkman_Review.htm

 

Foto (z krzaczkami):

http://images.imp3.net/article/2015/reviews/sony/zx2/24.jpg

 

 

A co do ceny, to można dostać ZX2 u niemca za ok. 4k zł (a był nawet przez jakiś czas za mniej niż 3,8k zł)

 

 

Uwierzę jak zobaczę wykresy i pomiary dokonane przez Niezależny Kompetentny Instytut Badawczy czy jak mu tam ... :P

 

100 h to potrzeba na to żeby mózg się z bodźcami dźwiękowymi dostroił, a człowiek przyzwyczaił do urządzenia - na tyle żeby miał skrupuły np. dokonać zwrotu.

Oni tam już dobrze widzą o co kaman ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow cena świetna!!

 

Hmmm ja na stronie widzę nadal 1.2k euro. Promo jakieś było ?

M.

 

Takie ceny są na niemieckim amazonie co jakiś czas i w innych sklepach internetowych :)

 

http://cenowarka.pl/eu/?phist=1214767

 

Dobra cena na zachodzie również na Sony PHA-3AC :

 

http://cenowarka.pl/eu/?phist=1189310

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pha 3c w tej cenie to nadal lipa straszna..... Przenosne kombo bez bateri :/ Tylko import....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

"Prosimy wziąć pod uwagę, że usterki na stronach sklepów oraz inne problemy techniczne mogą prowadzić do nietypowych wahań cen!" Tak mi wygląd te 3.8k pln

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptory makówki Twej odpowiedzialne za odbiór i tłumaczenie bodźców dźwiękowych dostroiły się do grajka.

I nie ma w tym żadnej magii tylko czysta fizjologia :P

 

Po jakim czasie te receptory się dostrajają ? Proszę o konkretną odpowiedź podpartą odniesieniem do literatury fachowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pha 3c w tej cenie to nadal lipa straszna..... Przenosne kombo bez bateri :/ Tylko import....

Sent from my iPhone using Tapatalk"Prosimy wziąć pod uwagę, że usterki na stronach sklepów oraz inne problemy techniczne mogą prowadzić do nietypowych wahań cen!" Tak mi wygląd te 3.8k pln

Sent from my iPhone using Tapatalk

PHA-3AC ma wbudowaną baterię... ale fakt, można z niego korzystać tylko, jak jest podłączony do zasilania z zewnątrz. Swoją drogą, ciekawe czy da się to jakoś obejść..?

 

A co do ceny, to była to realna oferta, jakąś akcje mieli w sklepie był rabat 10% od początkowej kwoty 4200zł. Także można tylko się cieszyć, że ceny idą w dół, zwłaszcza jeśli ten player jest rzeczywiście taki dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHA-3AC własnie nie ma baterii. Jest różnica w wadze nawet. Niemożna go używać inaczej jak stacjonarnie. Długi watek jest na headfi jak sie właśnie okazało ze eu ma wersje stacjonarna ze względu na regulacje dotyczące ogniw,

Może uda sie porównać PHA3 z zx2 jeżeli jeszcze w audiomagicu będzie, Strasznie jestem ciekaw.

M.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHA-3AC własnie nie ma baterii. Jest różnica w wadze nawet. Niemożna go używać inaczej jak stacjonarnie. Długi watek jest na headfi jak sie właśnie okazało ze eu ma wersje stacjonarna ze względu na regulacje dotyczące ogniw,

Może uda sie porównać PHA3 z zx2 jeżeli jeszcze w audiomagicu będzie, Strasznie jestem ciekaw.

M.

A to potwierdzone informacje, czy gdybanie użytkowników head-fi?

Recenzenci z whathifi.com twierdzą co innego:

"The inclusion of an on-board battery suggests true portability, but this doesn’t pan out in use. The battery is there to smooth the power feed to the audio circuits, but can’t power the PHA-3AC by itself."

 

Swoją drogą, ciekaw jestem bardzo tego porównania:) Masz może słuchawki, które wykorzystają możliwości wyjścia zbalansowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PHA-3AC własnie nie ma baterii. Jest różnica w wadze nawet. Niemożna go używać inaczej jak stacjonarnie. Długi watek jest na headfi jak sie właśnie okazało ze eu ma wersje stacjonarna ze względu na regulacje dotyczące ogniw,

Może uda sie porównać PHA3 z zx2 jeżeli jeszcze w audiomagicu będzie, Strasznie jestem ciekaw.

M.

A to potwierdzone informacje, czy gdybanie użytkowników head-fi?

Recenzenci z whathifi.com twierdzą co innego:

"The inclusion of an on-board battery suggests true portability, but this doesn’t pan out in use. The battery is there to smooth the power feed to the audio circuits, but can’t power the PHA-3AC by itself."

 

Swoją drogą, ciekaw jestem bardzo tego porównania:) Masz może słuchawki, które wykorzystają możliwości wyjścia zbalansowanego?

Mam. Xba z5 z kablem standard i balans. Jutro oba zabieram na odsłuchy.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już Momki 2.0 ? Wow....

 

No, mam. Żona przywiozła mi zza wielkiej wody bo w Europie kiepsko z dostępnością (Sennheiser PL deklaruje drugą połowę maja).

W porównaniu do starszej generacji MOE w 2.0 jest już całkiem wygodnie, szału nie ma ale bez problemu 1-2 godziny wysiedzę a to już sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To z kabelkiem ich nie słuchałem jeszcze :P Szukałem dobrze i długo grających bezprzewodowych dlatego je kupiłem. Przez BT grają wyjątkowo dobrze (najlepiej ze wszystkich testowanych przeze mnie słuchafonów BT). Za jakiś tydzień powinienem mieć nowe Sony MDR1-ABT wtedy zdecyduję, które zostaną a które w komis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie przesłuchanie Audio Techniki MSR7, tych nowych. Myślę też nad T90. Jakoś Momki 2.0 są na dalszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam w planie przesłuchanie Audio Techniki MSR7, tych nowych. Myślę też nad T90. Jakoś Momki 2.0 są na dalszym planie.

Dzięki Ci Lordzie za podrzucenie pomysłu przesłuchania MSR. Co też dzisiaj uczyniłem z niestety brzemiennym skutkiem -_-

W sensie kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzemię brzmienia lekkie ? ;) Bo ja to uczynie ( odsłuch) dopiero po niedzieli . w Top Hifi. Tam są po 1100 a w mall.pl po 929 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz ja się bawię ZX2, po koledze rymcymcym. Sprzęt na żywo prezentuje się lepiej niż na fotach A&K może tylko się od Sony uczyć, aczkolwiek gabaryty i waga sprawiają, że to już prawie nie jest system portable (no jest prawie jak ostatnie modele Sony na kasety, gdzie nie wkładało się całej kasety)

 

Pierwsze wrażenia słuchowe: AK120 zostawia w tyle, nie jest to przepaść ale różnice słychać i dziwne że lepiej gra na dousznych (w AK 120 było na odwrót), ergo muszę nowe dokanałówki jakieś fajne kupić, żeby ten sprzęt rozwinął jeszcze bardziej skrzydła. Na razie testuje geste pliki, ciekaw jestem czy z normalnymi plikami różnica będzie też tak znacząca.

 

Teraz rozumiem, czemu A&K wydaje AK380 - to będzie odpowiedz na ZX2 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności