Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

AM ma status oczekiwanie na dostawę, gdyż był jeden, ale został sprzedany, teraz czekają na dostawę od dystrybutora, która będzie w kwietniu, gdyż Sony ma inwentaryzację i nie wysyłają sprzętów do sklepów. Więć Pankracy niestety w tym tygodniu nie porównasz obu, przepraszamy.

Wszystkie produkty Sony w AM są z oficjalnej polskiej dystrybucji.

A jak gra, szczegółowo, dźwięk nie jest ani za miękki ani za suchy, oraz na CA Pro330v2 nie miałem zastrzeżeń co do braku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież brzmieniowo podobny do AK 240. No na pewno coś z filozofi AK ma w sobie chociazby system DSEE HX czyli cytując "System DSEE HX™ przywraca szczegóły tracone przy kompresji plików, na przykład do formatu MP3. Dzięki niemu będziesz pełniej przeżywać słuchaną muzykę — Dvořáka lub nowoczesną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam szanse nabyć w jp bez vatu jedna sztukę. Na dodatek promo w big camera jest wiec łącznie -15% ceny. Pytanie czy warto . Misiek co sadzisz ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uj ciężkie pytanie, tym bardziej że nie słuchałem ZX1, szkoda że jak byłeś w AM nie przesłuchałem twojego. Jak dla mnie gra lepiej niż AK120 II, gdyż dźwięk jest bardziej naturalny, organiczny, szczegółowość ten sam poziom, ale nie mam porównania do tego o ile jest lepiej od ZX1. Jeśli możesz jakieś dwa tygodnie, albo i mniej wstrzymać się to ja bym się wstrzymał na twoim miejscu i bym poczekał na to aż będzie w AM, wtedy sam ocenisz czy warto zmieniać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam szanse nabyć w jp bez vatu jedna sztukę. Na dodatek promo w big camera jest wiec łącznie -15% ceny. Pytanie czy warto . Misiek co sadzisz ?

 

 

Ja też jestem Misiek:) Ile to wychodzi w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

107kl jenow -15%. Jen jakies 3.2pln wiec wychodzi cena bardzo sensowna.

M.


Uj ciężkie pytanie, tym bardziej że nie słuchałem ZX1, szkoda że jak byłeś w AM nie przesłuchałem twojego. Jak dla mnie gra lepiej niż AK120 II, gdyż dźwięk jest bardziej naturalny, organiczny, szczegółowość ten sam poziom, ale nie mam porównania do tego o ile jest lepiej od ZX1. Jeśli możesz jakieś dwa tygodnie, albo i mniej wstrzymać się to ja bym się wstrzymał na twoim miejscu i bym poczekał na to aż będzie w AM, wtedy sam ocenisz czy warto zmieniać czy nie.

Jutro będę odebrać case do he-560 to wezmę zx1. Jestem ciekaw porównania ( nawet z pamieci ).

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki użytkownikowi Pankracy słyszałem dzisiaj ZX1 i różnice są odczuwalne między ZX2 a ZX1. Starszy brat w stosunku do ZX2 ma bardziej podbity bas, przez co jest "brumienie" na nim oraz jak dla mnie nie wykańcza dobrze dźwięków, także rozdzielczość i szczegółowość jest na nim niższa. Natomiast co jest lepsze w ZX1 to wymiary oraz waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda tylko że we flagowym modelu SONY nie ma natywnego grania DSD, troche to niezrozumiałe, zważywszy, że SONY ten format rozwijało.

 

A tu fajne porównanie ZX2 do AK 240:

 

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0315/Astell_Kern_AK240_Vs_Sony_NW_ZX2_Walkman_Review.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do napisania tego wątku zachęcił mnie zakup ZX2 przez RymCymCyma. Otóż zamienił on zestaw wzmaka Oppo i iPhone na ZX2. Patrząc na to szerzej :

- modny jest strumień. W kanapce można słuchać strumienia z WiFi i 3G (iPhone). W ZX2 tylko z WiFi o ile można zainstalować aplikację do Spotify,Wimpa i czegoś tam...

- Kolega pisze, że ZX2 napędza nauszniki. Czy jednak Oppo nie jest mocniejszy, wydajniejszy ?

- kanapka iPhone i Oppo jest zgrabna i w miarę płaska. Oczywiście ZX jest chudszy ale chyba nie aż tak...

 

Czy zestaw kanapkowy nie jest bardziej uniwersalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo + taczka 5G = ideał "kanapkowości" :) Nie ma cieńszej i ładniejszej kanapki.

 

Strumień mobilny w ZX też możliwy o ile masz smartfona z hotspotem :)

 

Na 100% Oppo ma więcej mocy. Jeśli ktos ma wymagające nauszniki ZX nie jest dla niego (nawet w wersji skośnej)

 

@Manuel - o tak, trafiłeś w sedno tarczy ;)

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że dźwięk z ZX2 jest lepszy niż z kanapki ? Tej konkretnej ?

 

Każdej, którą do tej pory miałem. Zaznaczam, mówimy o jakości dźwięku nie o możliwości pędzenia słuchawek.

 

Dane mi było słuchać : AK 100,120,240 ZX1, X3,X5, HM-901, DX50,90, iPody Touch 4G, 5G, Classic, Video, Cowon P1.

Niektóre z nich łączyłem z portable wzmakami/DAC : E12, E12A, RSA Predator, E18, iFi Nano, Denon DA-10, Oppo HA-2

 

i możecie mnie ukamienować ale z wyjątkiem 240, którego bardziej dociążony dźwięk i moc wywołują wielkie wow, żaden z tych wymienionych grajków czy kanapek nie generuje takiego dźwięku jak ZX2. Zaznaczam, to jest MOJA subiektywna opinia :)

Jak za tydzień będziesz sprzedawał i to wersja jp to pm poproszę. Moze bedzie takiej niż kupować w Tokio.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Tak jak wspomniałem - jeśli będę sprzedawał - kupiec już jest. Nie łapiesz się niestety

Edytowane przez rymcymcym
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówisz, że dźwięk z ZX2 jest lepszy niż z kanapki ? Tej konkretnej ?

 

Każdej, którą do tej pory miałem. Zaznaczam, mówimy o jakości dźwięku nie o możliwości pędzenia słuchawek.

 

Dane mi było słuchać : AK 100,120,240 ZX1, X3,X5, DX50,90, iPody Touch 4G, 5G, Classic, Video, Cowon P1.

Niektóre z nich łączyłem z portable wzmakami/DAC : E12, E12A, RSA Predator, E18, iFi Nano, Denon DA-10, Oppo HA-2

 

i możecie mnie ukamienować ale z wyjątkiem 240, którego bardziej dociążony dźwięk i moc wywołują wielkie wow, żaden z tych wymienionych grajków czy kanapek nie generuje takiego dźwięku jak ZX2. Zaznaczam, to jest MOJA subiektywna opinia :)

Jak za tydzień będziesz sprzedawał i to wersja jp to pm poproszę. Moze bedzie takiej niż kupować w Tokio.

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Tak jak wspomniałem - jeśli będę sprzedawał - kupiec już jest. Nie łapiesz się niestety

Człowieku, coś narobił tym wpisem... Wiesz czemu tak po nim ucichło?

Ja usłyszałem szelest przesuwających się postaci w kierunku piterów , portfeli i skarbon jak również nerwowe wystukiwanie swoich numerów kont....

 

A za rok, albo za pół roku pojawi się na rynku następny zawodnik, lepszy od tego o kolejne 5-10 %

;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie co miałem na celu odpowiadając na pytania to wywoływanie jakiegokolwiek hype'u.

 

Zapytali - odpowiedziałem. Wyraźnie zaznaczyłem, że to MOJA opinia. Każdy może przecież posłuchać i ocenić.

Wiesz, Twój wpis był tak sugestywny, że sam zacząłem się nerwowo rozglądać mimo, że odstrzeliłem już swojego króliczka.

W znaczeniu, że koniec pogoni, bo nie ma ona dla mnie sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności