Skocz do zawartości

Test Awei ES-Q3 i ES-800M


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do przeczytania mojego testu dwóch modeli "chińczyków" od Awei :)

 

Jakiś czas temu na forach audio pojawiła się moda na tzw. „chińczyki” – bardzo tanie słuchawki wschodniej produkcji, które spotkały się z pozytywnymi opiniami. Niedawno cześć z nich weszła do sprzedaży na polski rynek, dlatego od razu postanowiliśmy się nimi zająć. Czy Awei ES-Q3 i ES-800M naprawdę są „warte zachodu”?

Zamieszanie na forach zagranicznych i polskich jest w pełni zrozumiałe, gdyż testowane modele słuchawek wycenione są na około 35 zł, a online były dostępne za jeszcze mniejsze pieniądze. Ponadto, z opinii internautów wynika, że często dorównują słuchawkom kilkukrotnie droższym. Nie sposób nie być sceptykiem.

 

Całość dostępna tutaj: http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-awei-es-q3-i-es-800m/

 

oba.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze recka JBM MJ800 i XKdun CK-700 żeby były wszystkie "gwiazdy" z Chin ;)

I nie wiem jak Twoje odczucia, ale jak te wiele miesięcy temu sprowadziłem ES-Q3, to miałem cały czas wrażenie na zasadzie "fajnie, fajnie, ale nudno". Może to Clip+ je dusił, bo później zauważyłem, że ma do tego tendencje, ale nawet nie miałem ochoty by mi je Rhalf odsyłał po tym jak już je opisał na swoim blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprawdziłbym pozostałe "gwiazdy", ale póki nie są dostępne na polskim rynku to się raczej nie uda.

 

Co do Clipa+ i ES-Q3 z E6 jest chyba trochę lepiej. Chociaż już po fakcie sprawdzałem jeszcze w połączeniu z E17 i wypadło to znacznie lepiej, trochę je odmuliło i rozjaśniło. ES-800M o dziwo też nieźle z E17 współpracują :)

 

Edit: Właściwie Clip+ to nie jest zbyt rozrywkowe źródło ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Ci podesłać coś z chińczyków, ale ani JBMów, ani CK700 nie mam już na stanie. No i do niczego nie zostawiłem sobie opakowań do ładnych zdjęć ;)

 

A Clipa+, to się pozbyłem właśnie przez jego przynudzanie. Audeo strasznie na tym cierpiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w przyszłości znaleźć coś z płaską charakterystyką, ale mniej sztywno grającego niż Clip+. Inne chińczyki kiedyś sobie sprawię.

 

Właściwie z tych dwóch modeli, które przetestowałem szala przeważyła się na stronę ES-800M. Dokupiłem do nich pianki termoaktywne, te czarne, gładsze "niecomply". Brzmienie zrobiło się znacznie bardziej miękki i naturalne - soprany nie są już syntetyczne. Jestem pod wrażeniem. Miałem je kupić dziewczynie, ale teraz zastanawiam się czy nie wziąć ich sobie ;)

 

Chociaż, to taka kasa, że nie trzeba żałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recka pro jak zwykle. Mi kabel w ES800 nie przeszkadzał, ale możliwe, że spodoba Ci się ten w ES300 trochę bardziej w takim razie.

ten komplet od mee jest lepszy od hed16 thomsonów?

 

Kwestia gustu, Ja wolę Mee, bo Hedy słabiej się trzymają słuchawki. Poza tym Mee grają trochę ciemniej od Hedów. Przy ES800 to może być plusem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka pro jak zwykle. Mi kabel w ES800 nie przeszkadzał, ale możliwe, że spodoba Ci się ten w ES300 trochę bardziej w takim razie.
ten komplet od mee jest lepszy od hed16 thomsonów?

 

Kwestia gustu, Ja wolę Mee, bo Hedy słabiej się trzymają słuchawki. Poza tym Mee grają trochę ciemniej od Hedów. Przy ES800 to może być plusem ;)

 

Kabel w ES800 przy OTE wymagał jedynie dyscypliny - jeśli był skręcony w odcinkach szyjnych to nie trzymał się na małżowinie i to właściwie jedyna "niedogodność" ;)

 

Chyba również muszę spróbować tipsów od Mee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie ES800 mają za mało góry, bas też ma taką dziwną fakturę. Niby jest ale nie jest taki miekki tylko twardo tupie. Wolę Xkduny 700 mimo iz trochę sycza na górze.

Czy po wygrzaniu cos się zmieni?

Edytowane przez Monk666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym się podzielić moją subiektywną opinią

 

Mam ES800m i Xkduny ck700 już od 3 miesięcy, i zdecydowanie bardziej odpowiadają mi Awei. Właśnie to "syczenie" w Xkdunkach bardzo mnie drażni, i przy dłuższym słuchaniu jest nieznośne.

 

Dużo opinii czytałem też o trwałości takich doków, że nie grają już po tygodniu itp. Mi trzymają się świetnie, mimo że dość mocno je użytkuję, to spadną na ziemię, to je nadepnę, pociągnę mocniej kabel... Chociaż nie jestem żadnym znawcą mam wrażenie że pasują do każdego rodzaju muzyki, że mają uniwersalne brzmienie, idealnie wyważona góra i dół.

 

Co do kabla trochę denerwuje mnie jego plątanie się, pod tym względem zdecydowanie bardziej odpowiadałyby mi ck700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem ostatnio kilka par różnych "chińczyków" między innymi awei ES-Q3 , ES-800M, ES-600M oraz JBM MJ8600 . Muszę przyznać, że z wymienionych najbardziej odpowiadają mi MJ8600 . Od razu po wyjęciu z pudełka mają bardzo "soczyste " brzmienia z dość głębokim basem przy równoczesnym zachowaniu wyższych tonów. Polecam zainteresowanie się tymi słuchawkami ich kosz to ok . 6usd na dx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBM akurat nie znam, ale trafiłem ostatnio na Aweiki, które są moim zdaniem lepsze niż wszystkie inne, docenione Awei. To chyba najwyższy model serii ES - ES900i. Recenzja niedługo powinna być opublikowana, ale nie wiem jeszcze gdzie dokładnie.

zastanawiałem się nad nimi - ale je odrzuciłem ze względu na mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności