Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do rocka/metalu, do 750PLN.


bcz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję słuchawek nausznych do słuchania głównie rocka i metalu. Będą użytkowane jedynie w domu. Źródłem, jakim obecnie dysponuję, jest Audiotrak Prodigy Cube.

Ważnym czynnikiem jest dla mnie wygoda użytkowania słuchawek podczas wielogodzinnych sesji. Zastanawiałem się nad Sennheiser HD 598, ale słyszałem gdzieś opinię, że do słuchanych przeze mnie gatunków raczej się nie nadają... Co wobec tego zamiast HD598?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 990 PRO nadają się do tych gatunków świetnie, ale mogą być zbyt jasne i też nie wiem czy cube da radę. Może Fidelio X1, choć te z kolei dla mnie były zbyt ciemne, ale z rockiem i metalem radziły sobie całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 wszędzie piszesz o X1 za ciemne, za ciemne, za ciemne... "dla mnie" a może to źródło miałeś za ciemne? Wiele osób mówi o tym, że są dobrze zbalansowane tylko z podkreślonym dołem. Dziś albo jutro do mnie przyjadą to się sam przekonam. Ale wydaje mi się że do Cube będą lepsze od beyerdynamików które na słabych i jasnych źródłach nie tylko grają ZA jasno, ale wręcz boleśnie i karykaturalnie. Pod dobrym wzmakiem 990pro są z pewnością jednymi z najlepszych słuchawek do rocka, ale na pewno nie z CUBE. Jeśli autor rozważa HD598 to lepiej kupić X1 które będą pod każdym najmniejszym względem lepsze i z napędzeniem ich nie będzie problemów.

 

Słuchałem DT770pro 80om i też jakoś mnie w rocku nie powaliły. Bardzo przyjemne słuchawki z dojrzałym masywnym dźwiekiem, lecz jak na mój gust brakuje im trochę pazura, a w każdym razie na CUBE go raczej nie bedzie. Shure 750dj też odradzam niezbyt dobre połączenie, może nie najgorsze, ale też nie najlepsze. Same słuchawki jak najbardziej do rocka się nadają. Tylko jakość wykonania jest słaba i są niewygodne IMO ja je skreśliłem.

 

Warto się jeszcze zainteresować Fidelio L1 i Custome One, ze względu na łatwość w napędzeniu i bass faktor. Pewnie op-ampem i odpowiednim kablem można dostroić brzmienie do siebie i powinien to być całkiem udany set.

 

Z tych tańszych ale mniej wygodnych to HD330 pewnie były by dobre, albo zamknięte HD660.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 wszędzie piszesz o X1 za ciemne, za ciemne, za ciemne... "dla mnie" a może to źródło miałeś za ciemne? Wiele osób mówi o tym, że są dobrze zbalansowane tylko z podkreślonym dołem.

Jeśli słuchawki są dobrze zbalansowane z wyeksponowanym basem to jak "dla mnie" są one ciepłe, nic na to nie poradzę, tak to słyszę. Swoją drogą owszem słuchałem ich głównie na ciepłym E17 i tylko chwilę na SMSL'u. Dotrą do Ciebie, wygrzejesz, posłuchasz i wyrobisz sobie opinie na ich temat. Mam nadzieję że Ci się spodobają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 wszędzie piszesz o X1 za ciemne, za ciemne, za ciemne... "dla mnie" a może to źródło miałeś za ciemne? Wiele osób mówi o tym, że są dobrze zbalansowane tylko z podkreślonym dołem.

Jeśli słuchawki są dobrze zbalansowane z wyeksponowanym basem to jak "dla mnie" są one ciepłe, nic na to nie poradzę, tak to słyszę. Swoją drogą owszem słuchałem ich głównie na ciepłym E17 i tylko chwilę na SMSL'u. Dotrą do Ciebie, wygrzejesz, posłuchasz i wyrobisz sobie opinie na ich temat. Mam nadzieję że Ci się spodobają :)

@Syler

 

znajac gust All999, ktory jest podobny do mojego, to co dla Ciebie bedzie lekko jasne dla Niego bedzie neutralne. Np dla mnie Takstary Hi2050 sa zabardzo przebasiowione, a dla Ciebie chyba nie. Wszystko to zalezy od naszych subiektywnych doznan, tak jak np dla mnie HTC One X wali basem niemilosiernie i nie da sie tego sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj pewnie tak. Lecz pokazują jakie to granie jest. Tym bardziej 250om nie brałbym do Cube, ale nie wiem, moze się mylę i będzie fajnie... najlepiej sprawdzić "na usznie"

 

@All999 napisałeś ciemne a nie ciepłe. Ciemne - wyklucza zbalansowane, Ciepłe - można skompensować źródłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi E10 4ndr3, które mam jeszcze w domu daje całkiem nieźle radę z DT990 PRO, które po modzie potrzebują jeszcze więcej mocy (wszystko ucieka na zewnątrz, nie ma "dumpingu" w środku żadnego), więc Cube też radę da.

 

Do Cube to co ? KRK KNS-8400, chce dobrze więc będzie miał dobrze, tudzież Ultrasone jakieś, za 750zł już jest kilka fajnych modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek, takstary po wygrzaniu się rozjaśniają. nie wiem jak mogą być "przebasowane" skoro mają rolloffa na basie i tylko na wyższym basie jest trochę wyraźniejsza jego ilość taka by dobrze było słychać kopnięcie, ale to są dość jasne słuchawki i napewno w żadnym wypadku basowymi bym je nie nazwał. Słuchawki które mają mniej basu musiały by go nie mieć w ogóle ;).

 

One X wali basem niemiłosiernie :) ale da się tego słuchać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak o basie na Hi2050 nie powiedział, to jest właśnie nasze subiektywne odczucie muzyki, tak samo jak większość osób pisze że one masakrują wysokimi, a ja się tutaj nie zgodzę.

Ja np nie mogłem słuchać muzyki z HTC One X przez ten bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All999 @wrq w którymś poście to ładnie opisał. Jak słuchawki grają Vką a X1 tak właśnie grają, to nie ma co mówić o określaniu i ich czy są ciemne czy jasne. Dla mnie 990pro na torze którym słuchałem były ciemne w moim odczuciu, na musilandzie były niemiłosiernie jasne. Ale odpowiednio napędzone grają Vką wyraźną i nie ma co mówić czy są ciemne czy jasne. Chociaż oczywiście dla Ciebie X1 moga się wydawać ze są ciemne.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają lekką V-ką, po modzie to są zupełnie inne słuchawki, w sumie to nauszne głośniki są wtedy :D Nawet moja mama mnie z****ła dziś, że co ja mam za głośniki na uszach bo spać nie może :D

Napisałbyś jakiś poradnik z wrażeniami do tego modu, a nie robił smaka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik pisać ? Słuchawki się łatwo rozbiera (nie ma żadnej śrubki) a ta białą guma co jest widoczna pod przewornikiem też odchodzi jak się ją od zewnątrz wypcha jakimś srubokrętem czy czymś, cały mod polega na wyciągnięciu tylko tego :)

Dla potomnych mikołaj, dla potomnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności