Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz przenośny (metal, szczegółowość, pazur)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Superlux HD330 i szukam wzmacniacza przenośnego, który napędzi słuchawki i doda muzyce szczegółowości i pazura, którego lubię w muzyce metalowej.

 

Mogą też pasować do Rocka czy Electro, dzięki zwiększonemu PRaT i dołożeniu więcej „mięsa” muzyka ma więcej dynamizmu.

(...)

PRaT – To co wyżej, E11 ma wszystko to co trzeba by nadać pazur muzyce, pod warunkiem, że dobrze się zgra. W innych wypadkach, możemy poczuć mdłości co tylko pogarsza PRaT i sprawiam, że przekaz staje się flakowaty i nudny.

Tak więc E11 te cechy ma, ale czy zgrają się z HD330? Nie chciałbym dostać flaków :D

 

Czy może jednak E6? Choć czytałem, że E6 raczej łagodzi dźwięk.. poprawcie mnie, jeśli się mylę.

 

Nie chciałbym wychodzić z ceną ponad 200zł.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E11 podbije basik, doda lekkiego mułku - zrobi się muzykalnie, bardziej "mięsnie", ale raczej nie doda szczegółowości - przez to, że obcina soprany.

E6 jest neutralny - doda trochę mocy, poprawi kontrolę pasm, zdyscyplinuje brzmienie, przez co można odebrać to jako zwiększenie rozdzielczości dźwięku (ale to i tak delikatne zmiany).

 

Wygląda na to, że potrzebujesz czegoś pomiędzy E11 a E6 :) Może używany E7? (był ostatnio na forum za 200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję cudów, chcę jedynie mieć "mięso", by gitary brzmiały wyraźnie, niezamulone. No i chcę separacji instrumentów. Dodam, że dźwięk z FiiO E10 + HD330 mi odpowiada, choć chłodniejsze powinny chyba dać więcej mięsa? Nigdy nie słuchałem nic zimnego.

 

MrBrainwash w innym temacie polecił Wave S8500 + E6, co dałoby wyraźną separację instrumentów i chłodniejsze brzmienie. Myślałem, że starczyłby jednak sam, inny wzmacniacz, ale jak się teraz zastanawiam, to chyba lepszym rozwiązaniem byłby ten zestaw S8500 + E6?

 

A co rozumiesz przez "dobrze złożony"? Jak dokładnie i ile by to kosztowało razem z montażem? (sam się w to nie bawię, bo nie mam bladego pojęcia ani doświadczenia) I jaki charakter brzmienia by dawał?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ponad 300zł chyba, ale to i tak najtańsza opcja jeśli chcesz otrzymać to o co prosiłeś. Dobrze złożony tzn na lepszych opakach i kondach. Zgłoś się do kogoś z tematu DIY. Po za tym masz takiego O2. ale on już trochę mniej przenośny i nie wiem jaki dokładnie się efekt otrzymuje w zakresie PRaTu.

 

Ogólnie słabym ogniwem w twoim przypadku jest FUZE który gra przyjemnie ale dość misiowato.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, kiedyś go kupowałem, jak nie miałem kompletnego pojęcia na temat charakterystyki dźwięku. Dlatego myślę nad tym S8500.

 

Czyli brać Mxma i..? Olać Fuze, dokupić S8500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to na pewno upgrade dźwiękowy. Na sofcie 1.2 mięsa Ci napewno nie zabraknie, ale na 2.0 LA1 muszę powiedzieć od razu, że basu nie ma za dużo, jest on dobrej jakości nisko schodzi, ale ilościowo jest go stosunkowo nie wiele, dla mnie jest to zaleta, lecz jak będzie dla Ciebie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trochę odkopuję temat, ale własnie dorwałem S8500 i teraz pytanie - czy 2.0 LA1 to najnowszy soft, czy trzeba wgrywać jakoś specjalnie innym programem niż oficjalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności