Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zestaw: słuchawki i karta dźwiękowa do grania (do 400zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nadchodzą święta i chciałbym sprawić sobie prezent w postaci porządnego sprzętu audio do grania. Skłoniła mnie do tego karta dźwiękowa (Creative Audigy SE), którą miałem okazję przez kilka dni testować na moich obecnych słuchawkach - Sennheiser HD 201 - i przy modowanych sterownikach, jakość dźwięku zrobiła na mnie ogromne wrażenie w przeciwieństwie do zintegrowanego układu.

 

Głównie zależy mi na porządnym pozycjonowaniu przeciwników, muzyka odchodzi na drugi plan, lecz czasem i jej lubię sobie posłuchać. Poniżej przedstawię kilka cech, które chciałbym, aby miały nowe słuchawki:

 

- zamknięta konstrukcja z porządną izolacją od głosów domowników

- brak mikrofonu

- brak potencjometra na kablu

- kabel o długości ~3 metrów (bądź krótszy z porządną przedłużką, by nie stracić na jakości dźwięku)

- wygoda (na obecnych potrafię przesiedzieć nawet 8 godzin bez ich zdejmowania)

 

Długo myślałem nad połączeniem Creative Aurvana Live z ASUS Xonar DX, lecz koszt recablingu wychodzi poza mój budżet.

Proszę o propozycje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live! 24Bit (to samo co Audigy SE tyle że z lepszym DACem i tańsza)

+ Superlux HD330

Dlaczego akurat ten zestaw sprawdziłby się lepiej nić CAL + Xonar? Zauważyłem, że są to słuchawki pół-otwarte i "podobno" mają kiepską izolację od otoczenia.

Aha, miałem też pewien problem z Audigy SE - wtyczka od mikrofonu wchodziła do wejścia tylko do połowy i nie wykrywało mikrofonu. Wiesz może, co to mogło być?

Edytowane przez 951357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na izolacji to kup HD660, ale słuchawki otwarte z zasady mają lepsze pozycjonowanie.

Nie wiem jak było by w przypadku CAL + Xonara, Live! 24 bit i HD660 używam sam i mogę polecić taki zestaw - dostaniesz wszystko za mniej niż 200zł. Miałem też CAL! i imho HD660 są lepsze.

Z wtyczką nie wiem, możliwe że kiedyś coś tam zostało, u mnie działa świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam zazwyczaj hałas, który potrafi mocno mnie rozpraszać, więc koniecznie musi to być konstrukcja zamknięta. Jeszcze jedno pytanie: czy ta tania karta dźwiękowa dobrze współpracuje z tymi Superluxami? Dzięki za kilka podanie kilka dobrych opcji, czekam na więcej propozycji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności