Skocz do zawartości

Ograniczenie dostępu do komisu dla nowych użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Siekiera, to ja się pytam, dlaczego nikt jeszcze nie wprowadził żadnych ograniczeń, a co chwila zgłasza się kolejny uczciwy, choć może nazbyt łatwowierny kolega, którego kolejny (a może nawet wciąż ten sam) jednopostowiec okradł w komisie?

 

Ktoś z moderatorów odpowiedział, że było głosowanie i masy zdecydowały. Ale jak to głosowanie zrobiono??? Zapytano wszystkich, w tym tych w większości z 3-10 postami, a nie tych, którzy jeszcze nikogo nie okradli i są tu od dawna.

 

To ja proponuję rozszerzyć ten wspaniały sposób stosowania demokracji na inne społeczności i urządzić głosowanie w kryminale pytając 500 recydywistów oraz 30 strażników, czy są za otwarciem bramy głównej w pace. Jak demokracja, to demokracja, przecież większość ma zawsze rację!!! :)

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie odbyło się "z technicznego punktu widzenia". Obecnie na forum jest jakby specyficzna wersja demokracji (wypowiada się ten kto ma interes i krzyczy najgłośniej, pozostali nie mają racji)... więc cóż...

 

Aktualne podejście administracji jest takie, że skoro to nie ich problem to nie jest to problem. Jak dla mnie, kiedy tylko problem został poruszony, dział "kupię" powinien zostać zamknięty dla osób poniżej pewnych niewielkich założeń (czas od resestracji, liczba postów etc.) co rozwiązało by pewnie 99% problemów z naciągaczem.

 

Naciągacz NIE przejdzie do działu "sprzedam" bo nie taki jest jego modus operandi... i to w zasadzie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Praktycznie w każdym silniku forum można takie ograniczenie ustawić, żaden problem.

 

Powinieneś mieć ksywkę Don Kichot. Daj spokój. Zerknij na adres strony MP3store. Właścicielem tego forum jest SKLEP. Masz jeszcze jakieś złudzenia? Ja żadnych. Właścicielowi nie zależy na jakości tylko na ilości, bo to bezpośrednio przekłada się ilość kasy na koncie. Każdy okradziony użytkownik tu na forum to kolejny potencjalny ich klient bo nie zaryzykuje zakupu używanego sprzętu od innego użytkownika. Każdy odwiedzający to forum (również i złodziej) buduje markę MP3store, podnosi wartość domeny, zwiększa oglądalność, poprawia pozycjonowania w wyszukiwarce.

 

A miauczenie moderatorów, że "mają inne sprawy na głowie" jest podobne do takiego samego bełkotu u Policjanta co to nie może iść na interwencję bo prowadzi inne czynności (czeka na łapówkę, je hod-doga, itd.). Jak moderator nie ma czasu na moderację to może powinien zastanowić się nad rezygnacją ze stanowiska?

 

W tym "pokoju" jesteśmy tylko gośćmi. I albo akceptujemy istniejące tu zasady albo idziemy do innego "pokoju". Identycznie jak w życiu. Nie odpowiada Ci system - emigrujesz.

 

BTW. Skoro "wujkowie dobra rada" sugerują, że sprzedaż w działach Kupię/Sprzedam/Zamienię powinna się dla bezpieczeństwa odbywać wyłącznie poprzez Allegro, to po co w ogóle te działy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest tak jak piszesz Cypis, jednak taka polityka ma swoje złe strony i postulowany przez Ciebie mechanizm może nie działać, jak sugerujesz, albo jak zakłada to MIP..

 

Analogicznie wyobraźmy sobie klub nocny, w którym szatnia kosztuje np. 50 zł za palto, ale nie jest obowiązkowa. Ponadto wiadomo, że w klubie grasuje grupa kieszonkowców czyhających tylko na zawartość kieszeni w naszych płaszczach, a nawet i same płaszcze. Co zrobi potencjalny gość tego przybytku? Raczej nie zapłaci za szatnię tych drakońskich 50 zł, a uda się do innego klubu, gdzie szatnia kosztuje np. 5 zł.

 

Podobnie postąpią uczciwi użytkownicy tego forum, złodzieje w komisie nie skłonią ich do zakupu nowego sprzętu w mp3store.pl za 2x większą sumę niż używany, często w stanie sklepowym. Po prostu wybiorą allegro albo inne forum, gdzie ominą prowizję z serwisu aukcyjnego.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moderator nie ma czasu na moderację to może powinien zastanowić się nad rezygnacją ze stanowiska?

 

ciekawy jestem ile zarabia taki moderator ? bo jeśli całkiem sporo to raczej nie zrezygnuje z zajmowanego stanowiska :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka będzie dalsza polityka tego forum, to userzy sami zrobią porządek z tymi którym się nie chce/nie opłaca itd.

Tutaj masa wołań przechodzi bez echa, po prostu forum wbija kasę sklepowi, każde odwiedziny itd.

Jeszcze dodać adsy i mamy full wypas :)

 

A swoją drogą to ja w pełni się zgadzam z uzytkownikiem Dusty_PL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moderator nie ma czasu na moderację to może powinien zastanowić się nad rezygnacją ze stanowiska?

 

ciekawy jestem ile zarabia taki moderator ? bo jeśli całkiem sporo to raczej nie zrezygnuje z zajmowanego stanowiska :)

 

Całe 0zł, za to mamy masę pretensji i zażaleń o to co robimy, co nie i jak coś robimy od grupki osób(!) całkowicie za FREE!

 

Dlatego nie mamy czasu na ******ły takiego typu jak ten, które wynika z głupoty i ignorancji użytkowników. Jesteśmy od pilnowania porządku, a nie prowadzenia za rączkę jak dzieci w przedszkolu. Dlatego Dusty_PL daruj sobie takie uwagi.

 

P.S. mikolaj612, zmień sygnaturkę, bo o ile wiem, nie można mieć takich na tym forum ;)

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe 0zł

 

jaka płaca taka praca :)

 

spójrz na to optymistycznie - jak coś zrobisz źle to kasy Ci przynajmniej nie zabiorą.

 

podziwiam ludzi, którym się chce jeszcze w czynie społecznym cokolwiek robić. w końcu mamy kapitalizm.....

 

ps. dziś rocznica stanu wojennego, tak mnie naszło jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Dusty_PL daruj sobie takie uwagi.

 

Nie tylko moderowałem ale i administrowałem forum o podobnej wielkości (również za darmo - zrezygnowałem gdy się okazało, że właścicielowi chodzi o ilość a nie jakość) także wiem o czym piszę i wiem czym powinien zajmować się moderator jeśli priorytetem ma być jakość informacji na forum a nie ilość użytkowników. Jeśli moderator tego nie robi to powinien albo wziąć się do roboty albo zwolnić miejsce takiemu co to będzie robił lepiej ku wspólnemu dobru - to przecież praca społeczna, za darmo - a nie chrzanić, że "nie mamy czasu na ******ły takiego typu jak ten, które wynika z głupoty i ignorancji użytkowników". Podjąłeś się takiej funkcji dobrowolnie przecież nie dla samego tytułu. Niestety ma to też konsekwencje. Trzeba za*******lać.

 

No chyba, że sposób działania moderatorów - w mojej ocenie ich bierność w niektórych sprawach - wynika z wytycznych właściciela. Wtedy OK. Ale proszę to napisać wyraźnie a nie mydlić oczu o braku czasu lub małej istotności problemu.

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi zabroni mieć sygnaturę ? Nikt dlatego takie gadanie mam gdzieś :) Skoro mnie się nie słucha ja też nie muszę.

Byłem modem na b. dużym warezie w PL sieci, wiem co to moderowanie za darmo itd. tutaj moderowanie to pić na wodę, tam dziennie nie rzadko się 1000 logów robiło (edit postów nie był liczony !) i nikt za to nie płacił, skoro robicie to za free i się nie podoba to nie róbcie, zaraz znajdzie się ktoś kogo zwabi czerwony kolorek w nicku na forum.

To jest tak samo aktualne jak moje boje moderatorskie kilka lat do tyłu.

 

Dokładnie jeśli moderacja nie może zająć głosu w sprawie niech to będzie jasno zaznaczone nie możemy bo nam nie pozwalają/nie chcemy/nie umiemy/nie wiemy jak/mamy to w dupie, dużo łatwiej wybadać grunt, a tak to nie wiadomo o co chodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj akurat Ty masz najwięcej do gadania :). Miałeś uprawnienia w dziale co kupić by robić tam porządek (sam się do tego zgłosiłeś) i nic nie robiłeś, siedziałeś na dupie i pierdziałeś, gdy ja musiałem odwalać twoją robotę.

 

Niektóre rzeczy z moderacją mi również się nie podobają. Lecz z drugiej strony dla mnie nie są to jakieś wielkie problemy i nie robię z tego dramatu, nie wszczynam rewolucji. Forum to nie całe życie, czasem trzeba się przystosować, albo po prostu odejść z forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem 4 miechy neta :) A druga sprawa, że mam je nadal, ale ja mam ważniejsze sprawy na głowie (o czym dobrze zresztą wiesz), Ty forum znasz, ja tutaj i tak w zasadzie nigdy się nie udzielałem i nie mam za bardzo zamiaru, bo mi szkoda czasu na pisać dużo i często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siekkier serio nie można mieć obrazka w sygnaturce? Azahiel wcześniej chyba taki posiadał, choć teraz już nie widzę. Jest jeszcze jedna osoba na forum która takowy obrazek posiada.

 

Ja myślałem, że w regulaminie tego nie ma sprecyzowanego, tylko programowo na silniku forum ktoś wyłączył tą funkcje. Jak widać da się to obejść i wydaje mi się że to dobrze. Moim zdaniem powinno się dopuścić taką możliwość, tylko np. wprowadzić regulacje nt. wielkości tego obrazka. Osobiście wolę aby Mikołaj miał obrazek niż sygnaturką swoją zaspamował mi pół ekranu lapka jak to ostatnio było ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od Mikołajowej sygnatury denerwują mnie podpisy z programów typu Tapatalk. Często są one dłuższe od samego posta, a przecież są jego częścią więc automatycznie po przeczytaniu treści posta zaczynam czytać podpis. Do takiej dużej sygnatury jak Mikołaja szybko się przyzwyczajasz i nie zwracasz na nią uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od Mikołajowej sygnatury denerwują mnie podpisy z programów typu Tapatalk. Często są one dłuższe od samego posta, a przecież są jego częścią więc automatycznie po przeczytaniu treści posta zaczynam czytać podpis. Do takiej dużej sygnatury jak Mikołaja szybko się przyzwyczajasz i nie zwracasz na nią uwagi.

 

dopiero zostałem opierdzielony za to że zwróciłem na to uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, o to tu chodzi, każdy każdego o*******a tutaj.

 

mikolaj612, "4.2. Sygnaturka: Maksymalne wymiary sygnaturki są określone są przez zdrowy rozsądek. W sygnaturkach nie wolno umieszczać elementów graficznych."

Więc wywal grafikę, albo zacznę pracować jak należy i warny będą latały.

 

Dusty_PL, chcesz się pobawić w moderację? Można to załatwić. Pytasz, jaką my mamy faktycznie władzę, a co każe właściciel? Nie wiesz? Może aallen może cokolwiek grzebać w technicznych sprawach forum, ale cała reszta nie. My nic nie możemy zmieniać, możemy tylko sprzątać. Myślałem, że to oczywiste.

 

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak ma się jeszcze to forum zmienić, a przynajmniej jaki jest pomysł Mario i jak się temu sprzeciwiamy. W bardzo dużym skrócie: pełna komercha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera akurat ta grafika jest zdrowo-rozsądkowa i wygląda to lepiej aniżeli jakaś spamowa sygna itd.

To ten podpunkt w regulaminie jest o kant dupę rozbić imo a ja nie zamierzam jakkolwiek sobie nim głowy zawracać, ktoś sobie wymyślił bo tak, albo luz z sygnami albo wpizdu wyłączyć, bo na chłopski rozum to moja się lepiej prezentuje niż jakiś biedny tekst.

 

Chce Mario komerchę to niech robi, co was to boli ? Zawsze można zrobić własne forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj po co Ci ten obrazek? Dobry fachowiec nie potrzebuje reklamy :)

 

W sumie fajnie byłoby mieć gifa w sygnie, ale zdaje sobie sprawę, że zrobiłoby się pstrokato na forum, a tego ostatecznie nie chcę. Tylko Mikołaj jak walniesz sygnę taką jak poprzednia to Cię zaraportuje,. bo wystarczą 2 zdania że zajmujesz się DIY, a nie lista zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym sobie strzelić 5 ostatnio odtwarzanych utworów w sygnie (z last.fm)... - nikogo to nie obchodzi, wiem, ale kogo tak naprawdę obchodzą sygny i cokolwiek. Ot, taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności