Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Te TFZ B2 oprócz tego, że nieźle grają to mają świetny wygląd. Gratuluję nabytku. :mellow:

Ja zaglądam też na takie trochę droższe tanie słuchawki z Chin:
https://pl.aliexpress.com/store/product/2015-New-HCK-A2-Dynamically-And-BA-3-Unit-Headphone-HIFI-Fever-In-Ear-Earphone-As/1825606_32574853976.html?detailNewVersion=&categoryId=63705
@all999​ - miał jakiś dużo wyższy model takich hybryd. Wiem, że poszły w świat i że nie były tanie.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym sprostować jedną rzecz - ostatnio nie dzielę się niczym nie dlatego, że za dużo tego mam, tylko po prostu nie ściągam już tanich chińczyków. Jakoś nic mi w oko nie wpadło, a po znane modele nigdy nie chciałem sięgać.

 

Tylko dodam, że jak ktoś szuka basowych doków, to jest jedna dobra opcja: Cyberdrive Forte Classic. To takie ulepszone Takstary Hi-1200. Trochę większa szczegółowość, trochę większa scena, trochę więcej basu. Sam dół jest przy okazji lepiej ułożony, bo nie ma aż tyle wyższego wlewającego się na średnicę, za to ma potężny sub-bas.

Jedyne czego nie rozumiem, to ich cena. W oficjalnym sklepie stoją po 70 dolarów, co jest ostro przesadzone, ale potrafią je dołączyć do dwa razy tańszego grajka. Ot, Chiny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Nie bardzo wierzyłem w wygrzewanie słuchawek (nie dostrzegałem lub nie potrafiłem dostrzec różnic - miałem też problem z tipsami - w wygrzewanych Vivo Xe800). Od kilku miesięcy użytkuję, doskonałe jak dla mnie, Urbanfuny.
Drugą parę mam w zapasie, praktycznie nie używaną. Teraz porównałem brzmienie obu par.
W tych używanych, wygrzanych doszła znaczna ilość subbasu. Jest teraz niski bas, jest niskie kopnięcie. Brzmienie stało się pełniejsze.
W tych niewygrzanych, niskiego basu było i jest bardzo niewiele. Midbas ilościowo i jakościowo się nie zmienił, pozostała sygnatura dźwiękowa też bez zmian. To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Nie bardzo wierzyłem w wygrzewanie słuchawek (nie dostrzegałem lub nie potrafiłem dostrzec różnic - miałem też problem z tipsami - w wygrzewanych Vivo Xe800). Od kilku miesięcy użytkuję, doskonałe jak dla mnie, Urbanfuny.

Drugą parę mam w zapasie, praktycznie nie używaną. Teraz porównałem brzmienie obu par.

W tych używanych, wygrzanych doszła znaczna ilość subbasu. Jest teraz niski bas, jest niskie kopnięcie. Brzmienie stało się pełniejsze.

W tych niewygrzanych, niskiego basu było i jest bardzo niewiele. Midbas ilościowo i jakościowo się nie zmienił, pozostała sygnatura dźwiękowa też bez zmian. To tyle :)

Jaki przebieg mają te wygrzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy września są i grają u mnie na pewno więcej niż 100 godzin. Efekt wygrzania dynamicznego przetwornika odpowiedzialnego za niskie pasma jest dla mnie ewidentny. Ucho w ucho z drugą parą doków.
@ pekin93 - Twoje Urbanfuny dotarły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przeważnie było dokładnie na odwrót, że jak słuchawki trochę pograły to bas się "układał". Ale to przeważnie przez pierwszych kilka-kilkanaście godzin grania. Ostatnio miałem tak z Vivo, KZ ZST i Senferami DT2. Może to po prostu moje ucho się przyzwyczajało do większej ilości basu, nie wiem. Chociaż Senfery grały głównie "pod kołdrą", a nie w uszach.

 

Bo w zmiany w brzmieniu po 200 godzinach grania to jakoś specjalnie nie wierzę ;) Ale fajnie mieć 2 pary tych samych słuchawek i móc je porównać. Pytanie tylko czy nowe z pudełka grały tak samo? :)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przeważnie było dokładnie na odwrót, że jak słuchawki trochę pograły to bas się "układał". Ale to przeważnie przez pierwszych kilka-kilkanaście godzin grania. Ostatnio miałem tak z Vivo, KZ ZST i Senferami DT2. Może to po prostu moje ucho się przyzwyczajało do większej ilości basu, nie wiem. Chociaż Senfery grały głównie "pod kołdrą", a nie w uszach.

 

Bo w zmiany w brzmieniu po 200 godzinach grania to jakoś specjalnie nie wierzę ;) Ale fajnie mieć 2 pary tych samych słuchawek i móc je porównać. Pytanie tylko czy nowe z pudełka grały tak samo? :)

Nie da się autorytatywnie odpowiedzieć na ostatnie pytanie :)

​Faktem jest to co napisałem powyżej, a napisałem to dla nowych lub potencjalnych posiadaczy Urbanfunów, żeby wiedzieli czego się mogą spodziewać od nich po jakimś czasie :)

​Odkładam na jakiś czas te śmigane doki. Przez 2 tygodnie ponoszę te nieużywane, te z mniejszą ilością subbasu.

Po 2 tygodniach użytkowania znów se porównam. Ot co. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których? Hi-1200 czy TS-2280?

Od obu są jaśniejsze, od Hi-1200 mają mniejszy bas i więcej góry, od TS-2280 grają bardziej V i z bardziej wycofaną średnicą. Szczegółowość na poziomie Hi-1200.

 

A czy warto brać za stówkę? W Polsce jak najbardziej tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie edifiery k710p. Czegoś im brakuje.

Superluxy hd652 zdecydowanie lepiej grały w tej cenie.

Na plus wygoda. Lekkie. Praktycznie nie czuję ich na głowie. Może dlatego, że pałąk to niemal sam plastik.

Edytowane przez Ybybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie po 22$.

Widziałem gdzieś na forum, że jesteś z okolic DH Astra.

U mnie raczej miejsca nie zagrzeja. W każdym razie jeśli nadal jesteś w posiadaniu meizu hd50 to mogę Ci je podrzucić, aby je jakoś z twoimi zestawić.

One kiedyś były za 40$ więc teoretycznie półka ta sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head Fi 'odkryło' Urbanfuny rzeczywiście dość dawno, jednak i tak kilka tygodni później niż u nas.

Oj nie, tam już pisali o nich jakiś rok temu, jeszcze na starym temacie o chińczykach i w The Lab :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym starym temacie o chińczykach i o The Lab.
Masz rację @Inszy i rację ma też @nsk. :)
​Ja poprzestanę na tym, że mają na Head Fi w tym temacie niezły bigos. Chociaż może i tu też się mylę :P
​Żeby jakoś ten mój post coś wniósł do tematu, to zapytam: czy atrakcyjna cenowo i brzmieniowo (niezbyt taniego chińczyka) jest oferta:
http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_391787.html?wid=21


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zbieraj dalej do LZ A4 sa podobno bardzo dobre endgejmy :) ja z kolei szukam czegos z przedzialu 50-100 jako inwestycja na 1wsza polowe roku :)

na razie mam na oku:

 

PMV A-01 MK2

Moni One

MusicMaker TK13S

no i czekam na nowe KZ ZSR maja miec kilka driverów

Edytowane przez Sir Nick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności