Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dołóż 3 dyszki do blon 03, fajnie grają rap  
 
https://www.olx.pl/d/oferta/blon-bl-03-bl03-sluchawki-dokanalowe-nowe-CID99-IDJYonA.html
(Oferta nie jest moja)
 
I to jeszcze gość pisze, że import z USA. Więc to "amerykanckie" Blony Panie kolego, nie byle co

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila od Penona (jak i inni użytkownicy forum) - od 1 lipca zakupy do 150 EUR będą obciążone od razu przez sklep w chwili zakupu i to Penon się rozlicza z US, natomiast powyżej 150 EUR przesyłka idzie w kwocie netto z zadeklarowaną wartością i to my się rozliczamy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hustler napisał:

No to lipa. Ciekawe jak będzie ze sprzedawcami z aliexpress w sensie czy to będzie działać na tych samych zasadach?

 

Pożyjemy, zobaczymy. Mam kilka rzeczy w obserwowanych i obadam co się 1.07 zmieni z cenami. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Inszy napisał:

Penon jest na Ali, więc pewnie wszystkie większe sklepy będą działały na podobnych zasadach.

 

Mam i od Penon i oficjalnego Moondrop (oni rzadko kiedy przeceniają swoje produkty). Do 150$ i powyżej tej kwoty. Sprawa będzie jasna i łatwa do policzenia.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 20:27, Hustler napisał:

Ja mam zwykłe NX7 i moim zdaniem są kiepskie. Tych PRO nie znam, ale strasznie namieszali z tym modelem, bo jest jeszcze MK2 i MK3.

Ja mam zwykłe NX7 i też mnie nie zachwyciły na początku. Ale jak przypadkiem podłączyłem je do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu lampowym to się na tyle zdziwiłem, że skorzystałem z Lucky Baga. Mk2 nie ma, jest Mk3 i podobnież ma inne armatury i ładniejsze Fronty czyli lipa i marketing.  Reasumując. Z tym wzmacniaczem to pewnie jednak chodziło o wydajność prądową a nie o "lampowość" brzemienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sibart Mnie one jakoś od początku nie przypasowały (podobnie jak TRN VX) i wyjątkowo nawet nie miałem dylematu, tylko od razu wystawiłem je na sprzedaż. Z trybryd i ciekawszych hybryd to podobały mi się LZ A6 Mini, lecz miałem problem z komfortem. Bardzo fajne są też Senfer DT6, a w tej cenie to wręcz rewelacja.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanchjim Tanya, pierwsze wrażenie.
Dostawa 11 dni, bez danin publicznoprawnych (Shenzenaudio Store).
Kabelek nie odpinany. Super, miękki, bez efektu mikrofonowego. Za to mikrofon z pilotem. Tyle w temacie kabla. Tak powinno być w każdych IEM-ach. Serio.
Wygodne, łatwa aplikacja, tkwią w uszach jak przyklejone.
Malutkie, można kimać w nich. Można zawsze mieć gdzieś w kieszeni i nie zawahać się ich użyć. Jednakże...
Granie: meh.
Bas ciągnie się jak ser w pizzy. I dudni jak sabłuufer w golfie III. Podbity niby przyciskiem "loudness" we wzmacniaczu Diora (od Unitry). Budyń bez kontroli. Brzmi wręcz jak przesterowany. A zaznaczę, że nie lubię jak jest chudo na dole.
Góra bez piasku ale i bez blasku. Środek - no jakiś tam jest. W momencie jak go bas nie zalewa. Przestrzeń bez przeciągów, intymnie, dusznawo. Nie podoba mi też ogólnie ich barwa, takie mdłe, sprane, wyblakłe. Niestety nie potrafię wychwycić z czego konkretnie to wynika.
Ogólnie taka gumowata kluska. Analogia do "głośnikowego" słuchania: jak z kiepskiej mini wieży. Niby seks jest, ale orgazmu brak.
Przykład: Slayer - South of Heaven. Wjeżdza Lombardo, ten niesamowity pierwszy przelot pałkami po tom - tomach. Wiecie (kto akurat ich lubi), ta przestrzeń, ta barwa, ta moc. I co ? I nic. Zero emocji. A dotąd w tym miejscu zawsze jakiś dreszczyk był. No jakbym innego kawałka słuchał.
Tanya jeszcze jakoś dają radę w spokojnej muzyce (gitara akustyczna, pianino, wokal). Ale ten tandetny bas psuje wszystko.
Wiem, to słuchawki za circa 20$. Te są akurat dobre jako zatyczki do uszu z funkcją grania. Za ten sam piniondz takie np. Senfer DT6 to - jak dla mnie - wciągają je nosem.
To już wolę tymczasowe zło konieczne w postaci KZ ZSX, chociaż nienawidzę ich skrzeczącej, zapiaszczonej góry. Z dwojga złego wolę jednak to niż gumowato - dmuchany bas.
Słuchane z LG G6.

Edytowane przez yooozek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yooozek mi Tanya najbardziej podeszła z Azla SednaEarfit Standard.

Bas nie dudni i na pewno bym go nie nazwał tandetnim. Średnica jest ocieplona, ale bas jej nie zalewa. Z Azla poprawiła się separacja i lepiej rozciągnięta jest góra.

Trzeba dać im pograć ze 20 godzin, żeby pokazały swój prawdziwy charakter.

Słuchane na iBasso DX120 na high gain.

Ze mną Tanchjim Tanya zostają jako słuchawki do noszenia po mieście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=41429]yooozek[/mention] mi Tanya najbardziej podeszła z Azla SednaEarfit Standard.
Bas nie dudni i na pewno bym go nie nazwał tandetnim. Średnica jest ocieplona, ale bas jej nie zalewa. Z Azla poprawiła się separacja i lepiej rozciągnięta jest góra.
Trzeba dać im pograć ze 20 godzin, żeby pokazały swój prawdziwy charakter.
Słuchane na iBasso DX120 na high gain.
Ze mną Tanchjim Tanya zostają jako słuchawki do noszenia po mieście.
Może ów high-gain jest kluczem. Jasne, że dam im pograć. Mityczne wygrzewanie i te sprawy
Nie każda miłość musi być od pierwszego wejrzenia (wsłuchania). Z innymi gumkami też popróbuję. Na razie wrzuciłem z powrotem stockowe z małą dziurą i jest lepiej niż na szerokiej dziurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yooozek napisał:

Może ów high-gain jest kluczem. Jasne, że dam im pograć. Mityczne wygrzewanie i te sprawy emoji846.png
Nie każda miłość musi być od pierwszego wejrzenia (wsłuchania). Z innymi gumkami też popróbuję. Na razie wrzuciłem z powrotem stockowe z małą dziurą i jest lepiej niż na szerokiej dziurze.

Pobawiłem się tipsami. Stockowe z dużym otworem u mnie się nie sprawdzają. Stockowe z mniejszym otworem jest już lepiej.

Jednak mi najbardziej pasują Azla. 

Inne tipsy jak Spiral Dot, Symbio W Peel czy Spinfit CP145 też lepiej się sprawdzają od tych z zestawu.

Tanya techniczne nie dorównują dużo droższym dynamikom, ale są dobrze zestrojone i potrafią zaangażować słuchacza w nagranie - przynajmniej mnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie zakupy z Aliexpress zostały obciążone podatkiem. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo opłata naliczana jest dopiero w podsumowaniu płatności. Na dodatek przedmioty zakupione przed 1 lipca, ale jeszcze nieopłacone też będą droższe. Zdecydowałem się na zakup Reecho SG-03 - dogadałem się z majfrendem na cenę z wyprzedaży, zakupu dokonałem jeszcze w czerwcu, on dodał rabat, ale wczoraj chcąc zapłacić zobaczyłem coś takiego (tego co prawda nie widać, ale sklep obniżył cenę o 13$ i od obniżonej kwoty naliczony został VAT).

My AliExpress.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał:

Niestety wszystkie zakupy z Aliexpress zostały obciążone podatkiem. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo opłata naliczana jest dopiero w podsumowaniu płatności. Na dodatek przedmioty zakupione przed 1 lipca, ale jeszcze nieopłacone też będą droższe. Zdecydowałem się na zakup Reecho SG-03 - dogadałem się z majfrendem na cenę z wyprzedaży, zakupu dokonałem jeszcze w czerwcu, on dodał rabat, ale wczoraj chcąc zapłacić zobaczyłem coś takiego (tego co prawda nie widać, ale sklep obniżył cenę o 13$ i od obniżonej kwoty naliczony został VAT).

My AliExpress.png

 

Mam zamówienie na SG01 na 34,54$ i jak wchodzę w płatność, to chce pobrać dokładnie tą kwotę. Ale jak dodałem np. GS Audio GD3A za 86$, to z wysyłką i TAX wychodzi 122$.

Póki co, to udało mi kupić to co chciałem i dotarło bez opłat. Chociaż jak Hiby R3 Pro trafił do Przemyśla na urząd celny, to już mi się w gaciach ciężko zrobiło ;)

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Jeszcze sprawdziłem jedną rzecz, ale zamówienie nawet wg czasu chińskiego złożone zostało jeszcze w czerwcu. No cóż, teraz tylko czekać na to, co wymyślą Chińczycy, bo że obroty im spadną to jest pewne. Szkoda, że nawet produkty z wysyłką z Polski czy ogólnie UE też zostały opodatkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Hustler napisał:

No to dziwne. Jeszcze sprawdziłem jedną rzecz, ale zamówienie nawet wg czasu chińskiego złożone zostało jeszcze w czerwcu. No cóż, teraz tylko czekać na to, co wymyślą Chińczycy, bo że obroty im spadną to jest pewne. Szkoda, że nawet produkty z wysyłką z Polski czy ogólnie UE też zostały opodatkowane.

 

Porównałem jeszcze raz, i jak z zamówienia nieopłaconego chcę płacić, to od razu do płatności przechodzi. Mam 2 nieopłacone: na SG01 i EDX. Próbowałem EDX i od razu przechodzi do płatności, nawet pokazało się info, że nie mam piniędzy ;) Przy nowym zamówieniu pojawia się to co u Ciebie, czyli strona z TAX'em. Jakkolwiek SG01 mnie kuszą, to jest tylko wariant z mikrofonem, tak jakby przeznaczone do telefonów były. Inna sprawa, czy będę ich potrzebował, skoro na stanie jest Aria i Prometheus. 

Ale ma to wszystko IMHO dobrą stronę - do zakupów będę podchodził bardziej rozsądnie, nie będę kupował bo coś nowego się pojawiło.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT jest doliczany do każdego zamówienia z Aliexpress wysyłanego do Polski od 1 Lipca. Podatek jest liczony od łącznej kwoty czyli cena towaru + koszt przesyłki + 23% i nie ma opcji by nie naliczyli. System sprawdzony i już działający od jakiegoś czasu na eBay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności